نتایج پست ها برای عبارت :

ابلاغ وام ۴۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی

از صبح روز شنبه ۱۴ دی‌ماه، آئین‌نامه وام خرید مسکن با ارقام جدید به شعب بانک عامل ابلاغ شده و قابل دریافت است.
براساس آئین‌نامه وام خرید مسکن، متقاضیان متاهل و مجرد تهرانی برای دریافت وام ۲۴۰ ميليون توماني لازم است به ترتیب، به خرید ۴۸۰ و ۲۸۰ برگه وام مسکن (اوراق حق تقدم) اقدام کنند.
به گزارش مجله دلتا این تسهیلات که برای مجردها و متاهلان تهرانی به ترتیب ۱۰۰ و ۲۰۰ ميليون تومان است، قابل ترکیب با تسهیلات جعاله مسکن بوده و براساس مصوبه جدید،
در حالی از ابلاغ افزایش سقف وام مسکن مهر از سوی بانک مرکزی کمتر از دو
هفته می گذرد که این مصوبه با مصوبه سه سال پیش تفاوت آشکاری دارد و در
اقدام جدید قید تشخیص و تایید بانک» حذف و تاکید وزیر راه و شهرسازی
جایگزین آن شده است.

به گزارش مشرق،
در مصوبه 28 بهمن ماه سال 95 بود که افزایش سقف وام مسکن مهر از 30 ميليون
تومان به 40 ميليون تومان به بانک های عامل ابلاغ شد و در آن قید و تاکید
شده بود که شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات طرح مسکن
به گزارش تسنیم، محمود محمودزاده با یادآوری ثبت اشتهار آزمایشی طرح ملی مسکن در استان کرمان، به شروع ثبت نام درون ۱۰ استان از نیمه آبان ماه اشاره کرد و مرحله عدالت پروسه ثبت نام از واجدان شرایط در تمام استان ها تا پایان سال عملیاتی می شود. وی فاقد مالکیت مسکن، تأهل، عدم استفاده از امکانات دولتی و سابقه ست را ۴ شرط ثبت نام در طرح ملی مسکن نشانی کرد و افزود: این طرح برای دهک های متوسط بوسیله پایین اجتماع باریک می شود و داخل قالب آن واحدهای با
افزایش سقف تسهیلات مسکن.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در یکهزار و دویست و هشتاد و پنجمین جلسه شورای پول و اعتبار، به ریاست دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:
ادامه مطلب
آگهی های ملکی نشان می‌دهد که یک واحد ۵۲ متری و ۲۴ سال ساخت بدون امکانات در منطقه جوادیه، ۳۹۵ ميليون تومان به فروش می‌رسد.
در حالی شورای پول و اعتبار، ۲۴۰ ميليون تومان برای وام خرید و ساخت مسکن در نظر گرفته که این رقم در بهترین حالت به رونق واحدهای قدیمی‌ساز منجر خواهد شد.به گزارش مجله دلتا نگاهی به آگهی‌ های ملکی نشان می‌دهد که تقریباً در هیچ یک از ۲۲ منطقه شهر تهران نمی‌توان با وام ۲۴۰ ميليون توماني اوراق که از امروز ۱۷ دی‌ماه قابل پردا
با پیگیری‌های مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ساخت مسکن برای اهالی محروم پیر خوشاب از توابع بخش جازموریان رودبار جنوب آغاز شد.به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در سفر به شهرستان رودبار جنوب از آغاز ساخت مسکن برای اهالی منطقه محروم پیر خوشاب خبر داد و گفت: با پیگیرهای انجام‌شده پس از واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان
ادامه مطلب
بانک مسکن با تصویب یک طرح، امکان دریافت تسهیلات حداکثر ۲۰۰ ميليون توماني را برای مشتریان خود فراهم کرد.
 به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، این بانک با هدف تجهیز بهینه منابع و تخصیص هدفمند اعتبارات،‌ طرحی تحت عنوان طرح 2و1» را به تصویب رسانده است که براساس آن، همزمان با سپرده­ گذاری با حداقل سپرده مشخص، در ازای درصدی از مبلغ سپرده، تسهیلات میان­ مدت (حداکثر 5 ساله) به فرد سپرده­ گذار پرداخت می­ شود.
ادامه مطلب
زوج‌های تهرانی برای دریافت یک  وام ۱۰۰ ميليون توماني مسکن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که  هزینه این اوراق هشت ميليون تومان می‌شود.
  
قیمت اوراق تسهیلات مسکن با سر رسیدهای مختلف از حدود ۳۶ هزار تومان شروع می‌شود و تا بیش از ۴۱  هزار تومان هم ادامه دارد. در این مطلب قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن  را به طور متوسط ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده و با این شرایط هزینه وام مسکن محاسبه شده است.
به گزارش مجله دلتا همان‌طور که می‌دان
ایسنا نوشت: نرخ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن نسبت بوسیله هفته گذشته چندان تفاوتی نداشته است و در حدود قیمت ۴۰ هزار تومان قسط و ستد می شود. تشخیص تسهیلات مسکن مردادماه سال ۱۳۹۸ در حال مهیا اندکی بیشتر از ۴۲ هزار تومان است و امتیاز تسهیلات مسکن فروردین ماه ۱۳۹۸ حدود ۴۱ هزار و ۲۰۰ تومان است. تو طبق برخی از این اوراق کمینه از ۴۰ هزار تومان عدالت و ستد می شود. نمونه آن اوراق آبان ماه سال ۱۳۹۶ که قیمتش بوسیله ۳۸ هزاره و ۸۰۰ تومان میرسد. همچنین تسه
میزان و اقساط جدید وام خرید مسکن در تهران
وام خرید مسکن فردی ۱۰۰ ميليونبازپرداخت ۱۲سال باسود۱۷/۵درصدسالیانهاقساط ماهیانه ۱/۶۵۵/۳۸۷ تومان
وام خرید مسکن زوجین ۲۰۰ ميليونبازپرداخت۱۲سال باسود۱۷/۵درصد سالیانهاقساط ماهیانه ۳/۳۳۰/۷۷۴ تومان
وام جعاله مسکن ۴۰ ميليونبازپرداخت ۵ سال با سود ۱۸ درصد سالیانهاقساط ماهیانه ۱/۱۵/۷۳۷ تومان
وام مسکن فردی+وام جعاله=۱۴۰ ميليوناقساط ماهیانه دو وام =۲/۶۸۱/۱۲۴تومان
وام مسکن زوجین+وام جعاله=۲۴۰میلیو
متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی چه باید کنند؟
تاهل، سابقه ست در محل درخواست مسکن ملی و مالکیت از جمله مواردی است که برای طرح اقدام ملی مسکن مورد بررسی قرار می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شرایط استفاده از طرح اقدام ملی مسکن مطابق در قانون ساماندهی برای استفاده از برنامه‌های حمایتی مسکن در نظر گرفته شده است.
ادامه مطلب
متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی چه باید کنند؟
تاهل، سابقه ست در محل درخواست مسکن ملی و مالکیت از جمله مواردی است که برای طرح اقدام ملی مسکن مورد بررسی قرار می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شرایط استفاده از طرح اقدام ملی مسکن مطابق در قانون ساماندهی برای استفاده از برنامه‌های حمایتی مسکن در نظر گرفته شده است.
ادامه مطلب
در شرایطی که خانه های کوچک متراژ تهران عمدتا چند سال ساخت هستند،  اوراق تسه به فروش این املاک کمک می کند.
  
متراژ واحدهای مسی نوساز در سطح  پایتخت نشان می‌دهد که گرایش سازندگان مسکن به ساخت خانه‌های بیش از 70 متر  است. این موضوع به خودی خود یک هشدار به بازار مسکن درباره خانه های قدیمی  ساز است، هرچند اوراق تسه به کمک این خانه ها آمده است.
به گزارش مجله دلتا اختصاص سهم 42 درصدی خرید و فروش واحدهای مسی در تیر ماه 96 در شهر  تهران به خانه ها
معرفی پروژه چشمه-منطقه 22
پروژه چشمه توسط تعاونی مسکن قدر در منطقه 22 شهرداری تهران در حال اجرا می باشد. این تعاونی پیش از این با نام های لانه کو و خاتم در بخش مسکن فعالیت داشته و با شماره ثبت 44444 از جمله فعالترین تعاونی های مسکن می باشد که از سال 61 با 200 عضو در حال فعالیت است. 
تعداد اعضا تعاونی برای پروژه چشمه 355 نفر می باشد.
مشخصات پروژه چشمه
این پروژه در قالب 2 برج 16 و 20 طبقه در زمینی به مساحت 15000 مترمربع حال اجرا می باشد. واحد های این مجموعه دار
اقتصادنیوز: بازار پیش‌فروش مسکن که از یک ماه گذشته و به‌دنبال افت شدید تقاضا برای خرید مسکن از سوی سمت عرضه واحدهای مسی مورد توجه قرار گرفته و این موضوع موجب افزایش تعداد آگهی‌های فروش واحدهای در حال ساخت شده است، هم‌اکنون با شرایط جدید به یکی از گزینه‌های خرید مسکن برای متقاضیانی تبدیل شده است که به‌دلیل نداشتن نقدینگی کافی برای خرید آپارتمان آماده، به اجبار به حاشیه بازار رانده شده‌اند.
به گزارش اقتصادنیوز، درحالی‌که در دوره ر
وام مسکن
یکی از راه‌های رایج برای خانه‌دارشدن، دریافت وام مسکن و خرید ملک با آن است. بانک مسکن یکی از بانک‌هایی است که به صورت تخصصی در این زمینه وام می‌دهد. در ادامه به بررسی انواع وام‌هایی که بانک مسکن ارائه می‌دهد، و شرایط و قوانین دریافت این وام‌ها می‌پردازیم.
وام مسکن جوانان
وام مسکن زوجین
وام مسکن خانه اولی‌ها (وام مسکن یکم)
دریافت وام مسکن با اوراق بانک مسکن
وام ۲۰۰ ميليونی بانک مسکن (طرح ۱ و ۲)
وام مسکن جوانان
جوانان با حداقل سنِ
وام مسکن
یکی از راه‌های رایج برای خانه‌دارشدن، دریافت وام مسکن و خرید ملک با آن است. بانک مسکن یکی از بانک‌هایی است که به صورت تخصصی در این زمینه وام می‌دهد. در ادامه به بررسی انواع وام‌هایی که بانک مسکن ارائه می‌دهد، و شرایط و قوانین دریافت این وام‌ها می‌پردازیم.
وام مسکن جوانان
وام مسکن زوجین
وام مسکن خانه اولی‌ها (وام مسکن یکم)
دریافت وام مسکن با اوراق بانک مسکن
وام ۲۰۰ ميليونی بانک مسکن (طرح ۱ و ۲)
وام مسکن جوانان
جوانان با حداقل سنِ
مرجع معرفی متقاضیان مسکن
* بر اساس ماده ۳۵ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 1387، مرجع معرفی متقاضیان و درخواست کنندگان مسکن شهری در شهرهای بالای بیست و پنج هزار نفر جمعیت، سازمان مسکن و شهرسازی استان می‌باشد.
* مرجع معرفی متقاضیان مسکن روستايي و شهری در شهرهای با جمعیت بیست و پنج هزار نفر و کمتر، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌باشد.
* نکته: همچنین معرفی برای پرداخت تسهیلات (امکانات) ساخت و پذیرش مدارک از سوی بان
روند پرداخت تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان طی سال‌های ۹۴ تا اوایل ۹۷ که هنوز نرخ مسکن جهش پیدا نکرده بود و وام مسکن می‌توانست تا ۴۰ درصد یک واحد مسی را در مناطق متوسط شهر پوشش دهد از رشد برخوردار بوده است.
گسترش نیوز: متقاضیان واقعی خرید مسکن زمانی که هنوز نرخ مسکن روند صعودی به خود نگرفته بود با دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز یکم می‌توانستند حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد یک واحد مسی را تسهیلات دریافت کنند به همین دلیل بود که در هم
با توجه به میانگین قیمت مسکن پایتخت در مهرماه ۹۸، هم‌اکنون قیمت یک واحد ۶۵ متری، ۸۲۶ ميليون و یک واحد ۵۵ متری، ۶۹۹ ميليون تومان است.

علی‌رغم گفته کارشناسان مبنی بر تورم‌زا بودن افزایش وام مسکن محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی از رایزنی این وزارتخانه با بانک مسکن برای اختصاص وام ارزان قیمت به سه دهک درآمدی یک، دو و سه خبر داده است.
به گزارش مجله دلتا محمودزاده به تازگی درباره تسهیلات مسکن اظهار داشته است: با توجه به اینکه صندوق پس
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفید همراه شماست
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفبداز پیشنهادات شما خوشحال می شود.
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفبداز فایل های شما استقبال می کند.
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفبدبا توسعه فعالیت خود دردنیای مجازی خدمات بهترو بیشتر  ارائه دهد
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: ۳۵۰ هزار نفر آماده تحویل وام مسکن از صندوق پس انداز مسکن یکم هستند که می‌توانند با انتقال وام خود در طرح اقدام ملی مسکن صاحب‌خانه شوند.
عباس فرهادیه» روز سه‌شنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: برنامه سازمان ملی زمین و مسکن این است که خانه هایی که به عنوان بخشی از طرح اقدام ملی توسط این سازمان آماده تحویل می شود از مرحله ساخت و واگذاری به صندوق پس انداز یکم وصل شو
تلاطم قیمت مسکن از آذرماه ۱۳۹۶ موجب  شد تا متقاضیان مسکن در سال 98 به سمت واحدهای کوچک‌تر و قدیمی‌تر  و بعضا  حاشیه شهرها سوق پیدا کنند.
  
طی پنج سال گذشته سهم آپارتمان‌های  ۱۶ سال به بالا در معاملات مسکن شهر تهران از ۱۴ درصد به ۲۷ درصد افزایش  یافته است. بازار مسکن در سال 98 متقاضیان بسیاری را به سمت کوچک‌متراژ ها و قدیمی‌ساز ها سوق داده است.
به گزارش مجله دلتا شهریورماه ۹۸ از مجموع ۲۷۸۷ واحد مسی معامله شده در شهر تهران واحدهای  تا پنج
دانلود نمونه ابلاغ طرح بوم یکی از کامل ترین ابلاغ های طرح بوم بصورت ورد و قابل ویرایش می باشد شما میتوانید ابلاغ طرح بوم را بصورت ورد دانلود و فقط مشخصات مدرسه خودتان را وارد نمایید
باسمه تعالی                                                                                                                                                         شماره:                                                                    
با توجه به شرایط کلی بازار قیمت میانگین هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن حدود ۴۲ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
زوج‌های غیر تهرانی که در شهرهایی با جمعیت بیش‌تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند، می‌توانند تا سقف ۸۰ ميليون تومان وام بگیرند که برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری کنند.
به گزارش مجله دلتا امتیاز تسهیلات مسکن فروردین‌، مرداد و آذر ۱۳۹۸ کمی بیش‌تر از ۴۱ هزار تومان است، درحالی که تسه فروردین امسال ۴۲ هزار و ۵۰۰ توم
افزایش وام مسکن و سقف تسهیلات  با توجه به دوره بلند مدت باز پرداخت و همچنین کاهش قدرت خرید مردم راه حل  مناسبی برای خانه دار شدن به نظر نمی‌رسد.
  
تا همین چند ماه گذشته، زمزمه‌های افزایش تسهیلات مسکن از 160 به 200 ميليون تومان مطرح بود، اما اکنون بانک مسکن اعلام کرده است، فعلا برنامه‌ای برای افزایش وام مسکن ندارد.
به گزارش مجله دلتا محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بارها مخالفت خود را با افزایش تسهیلات  مسکن به دلیل تورم زایی، اعلام کرده است.
شهریور ماه امسال ۲ هزار و ۸۵۵  واحد مسی در تهران معامله شد. قیمت خرید مسکن و  تعداد معاملات می گوید  میانگین سهم هر واحد، کمی بیش از یک میلیارد تومان است.
  
باور این خبر شاید کمی دشوار باشد اما گردش مالی مسکن در شهریور امسال نشان می‌دهد که قیمت خرید مسکن در تهران به طور میانگین یک میلیارد و 30 ميليون تومان است یعنی برای خرید یک واحد مسی همین میزان پول لازم دارید.
به گزارش مجله دلتا با افت چشمگیر تعداد معاملات مسکن در چند سال گذشته، در م
فاز اول ثبت‌نام متقاضیان طرح ملی مسکن در کرمان شروع شده است. این در حالی است که امکان ثبت‌نام برای کسانی که مسکن ندارند در ۱۷ شهر بزرگ وجود ندارد.  
در فاز اول ثبت‌نام در طرح ملی مسکن که ثبت‌نام آن در سامانه آباد آغاز شده، برای شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، شیراز، کرمان، کرج، کرمانشاه، مشهد، همدان، یزد و تمام شهرهای جدید سهمیه منظور نشده است.
به گزارش مجله دلتا این طرح صرف‌نظر از اینکه
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: شرایط ساخت و ساز کشور به مرز پرتگاه رسیده است و متاسفانه حاضر نیستند این شرایط را اصلاح کنند.
  
پیش فروش در هر صنفی با بدنه اقتصادی آن ارتباط تنگاتنگ دارد. در شرایطی که امروز  به کاهش ساخت مسکن هم رسیده این دو عامل سبب شده تا بازار مسکن به پرتگاه  عمیقی کشیده شود. فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان  اینکه بی توجهی ها به این امرباعث شده تا بخش مسکن و ساخت و ساز به لبه  پرتگاه کشیده شود، گفت
اوراق تسهیلات مسکن یا به‌اختصار تسه” همان‌طور که از نام آن پیداست اوراقی در ارتباط با خرید مسکن است،در ادامه در رابطه با این اوراق توضیحاتی ارائه می‌گردد.
 
اوراق تسهیلات مسکن(تسه) چیست؟
همان‌طور که در جریان هستید طبق قانون بانک مرکزی افرادی که وام جهت خرید مسکن می‌خواهند تنها بایستی به بانک مسکن مراجعه نمایند.
تا چندین سال قبل افراد بایستی به افتتاح حساب سپرده یک‌ساله اقدام می‌کردند و در سرمایه‌شان تغییری ایجاد نمی‌کردند.
تا پس ا
پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز 18 آبان در چهار استان قم، سیستان و بلوچستان، خراسان های شمالی و جنوبی آغاز شد و به مرور در سایر استان ها نیز نام‌نویسی انجام می شود.
 

متن کامل خبر: ثبت نام طرح ملی مسکن آغاز شد
طرح مسکن ملی چیست؟ 
از هجدهم آبان‌ماه طرح مسکن ملی یا طرح اقدام ملی تامین مسکن» آغاز شده و قرار است در مرحله اول، ۱۸۰ هزار واحد مسی به متقاضیان در ده استان کشور واگذار شود.
در این مطلب سعی کرده‌ایم به همه سوال‌ها و کنجکاوی‌هایی که درباره طرح مسکن ملی وجود دارد جواب بدهیم.
ادامه مطلب
اقتصادنیوز: امروز دوشنبه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ بازار طلا و ارز تهران به حرکت روی مدار صعودی ادامه داد. قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد امروز مرز مقاومتی ۱۳۵۰۰ توماني را در همان معاملات اولیه پشت سر گذاشت و تا سقف محدوده ۱۳۷۰۰ توماني هم پیش رفت. معامله‌گران سطح مقاومتی بعدی را مرز حساس ۱۴ هزار توماني می‌دانند. از سوی دیگر در بازار طلا قیمت سکه طرح جدید نیز تا سقف محدوده ۴.۶ ميليون توماني پیش رفت اما زیر مرز ۴.۷ ميليون توماني متوقف شد. همچنین هر مثقال
حضرت آیت‌الله العظمی ‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، ت‌های کلی نظام قانون‌گذاری را ابلاغ و با توجه به اهمیت موضوع در حاشیه‌ی آن مرقوم کردند: تها به قوای سه‌گانه ابلاغ شود. سه قوه موظفند اقدامات را زمان‌بندی و پیشرفتها را گزارش نمایند».متن تهای کلی نظام قانون‌گذاری مصوّب رهبر معظم انقلاب که پس از م با مجمع تشخیص مصلحت نظام تنظیم شده است، به این شرح است:
ادامه مطلب
وزیر راه و شهرسازی ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان با موضوع ضوابط طراحی و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی را برای اجرا به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور،  علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،  فرج الله رجبی رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان و مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور، ویرایش سوم مبحث هشتم مق
عوامل تولید مسکن: زمین، مصالح، نیروی انسانی و سرمایه.
از بین این چهار عامل، زمین به عنوان مهم‌ترین عامل مسکن شناخته می‌شود و در حدود پنجاه درصد قیمت مسکن مربوط به قیمت زمین است؛ و بعد از آن مهم‌ترین عامل مصالح می‌باشد که در حدود سی درصد قیمت مسکن مربوط به قیمت مصالح است. سهم زمین در قیمت مسکن در نظام‌های مختلف برنامه‌ریزی متفاوت است و گاهی حتی سهم زمین به صفر می‌رسد؛ مانند نظام‌های سوسیالیستی که زمین تحت تملک دولت است. هم اکنون در برخی ا
درد را از هر طرف بنویسی درد است.» این جمله را شاید بار‌ها شنیده باشید. درد که بیاید فرقی نمی‌کند از کجا شروع شود و کجا را درگیر کند مهم آن لحظه‌ای است که به دنبال یک قرص مسکن تمام خانه را زیر و رو می‌کنید. همان طور که درد جزء جدا نشدنی زندگی است مسکن‌ها هم نقش روزانه خود را ایفا می‌کنند. در هر کیفی یک ورقه قرص مسکن وجود دارد با نام‌ها و دوز‌های مختلف.
قرص‌های ایرانی و خارجی که تنها با عنوان مسکن شناخته می‌شوند، اما چقدر در موردشان می‌دانی
سلام همراهان
 
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفید طهران پارس دربیزینس ملک همراه شما خواهیم بود.
دفتر مشاوره املاک مسکن خانه سفید طهران پارس درخرید فروش معاوزه تهاتر ومشارکت ومشاوره همراه تان خواهیم بود.
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفیداز نظرات وپیشنادات شما خوشحال خواهیم شد.
دفتر مشاور املاک مسکن  خانه سفید طهران پارس از9 صبح تا 9 شب پذیرای  حضور گرمتان خواهیم بود.
ادامه مطلب
بررسی قیمت مسکن در تهران حاکی از آن است یک واحد مسی ۳۰۰ متری در پونک
با قیمت ۱.۵ میلیارد تومان و آپارتمان ۶۰ متری در آپادانا با قیمت ۲۳۰
ميليون تومان معامله شده است.
ه گزارش مشرق، طی ماه‌های اخیر
تعداد معاملات انجام شده بازار مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 70
درصد کاهش یافته است. افزایش بیش از 2 برابری قیمت‌ها قدرت خرید مردم را به
شدت کاهش داده و باعث شده کمتر کسی بتواند وارد بازار مسکن شود. وام‌های
پرداخت شده برای خرید مسکن نیز د
افزایش قیمت مسکن در مقاطع زمانی  مختلف و بررسی آمار تولدها در هر اقلیمی نشان می‌دهد که ارتباط مستقیم و  معناداری بین قیمت مسکن و رشد جمعیت وجود دارد.
  
اگرچه رشد جمعیت و تصمیم خانوارهای ایرانی به فرزندآوری به عوامل متعددی مانند سطح درآمد  خانوار، میزان و تراز دخل و خرج و اختلافات طبقاتی بستگی دارد اما در  ایران، این تصمیم با قیمت مسکن و هزینه‌های مربوط به آن نمود پیدا می‌کند.
به گزارش مجله دلتا باتوجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت کشور در
دو اولویت اجرای پروژه‌های مشارکتی طرح اقدام ملی ساخت مسکن و تکمیل مسکن مهر در راس اقدامات وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
وزارت راه و شهرسازی تعیین تکلیف، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های مشارکتی و همچنین تکمیل مسکن مهر را به‌عنوان مهم‌ترین اولویت‌های این وزارتخانه در ادارات کل استان‌ها عنوان کرده است.
به گزارش مجله دلتا به منظور هدفمند کردن فعالیت‌های اجرایی ساخت مسکن و عرضه آن، وزارت راه و شهرسازی، همه مسئولان و مدیران این وزارت
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر سازی گفت: قیمت میانگین ساخت هر متر مربع خانه در طرح اقدام ملی بین یک و نیم ميليون (در خانه‌های یک طبقه و ویلایی) و ٢ تا ۲.۵ ميليون تومان در آپارتمان در نظر گرفته می‌شود
‍‍‍به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی میانگین قیمت آپارتمان در طرح اقدام ملی مسکن از ۲ تا ۲.۵ ميليون تومان در هر متر مربع خواهد بود.
به گزارش مجله دلتا، محمود محمودزاده امروز در نشست خبری که به منظور اعلام جزییات ثبت نام متقاض
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان را که تهیه و تصویب شده و چگونگی طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی» را مشخص می سازد، برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان را در نامه ای به وزیر کشور، رئیسان بنیاد مسکن، سازمان نظام مهندسی ساختمان و مدیران کل راه وشهرسازی سراسر کشور برای اجرا، ابلاغ کرد.
براساس نامه وزیر راه و شهرسازی، 
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس چندی پیش در مراسم اعطای سند تک برگی عرصه و اعیان مسکن مهر از فروش ۳۵۰ میلیارد تومان عرصه مسکن مهر خبر داده بود.
مهدی هدایت، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در حالی چندی پیش از فروش ۳۵۰ میلیارد تومان عرصه مسکن مهر سخن گفته بود که وزیر اسبق راه به تازگی اظهار داشته است که در پردیس روزانه ۴ میلیارد تومان از فروش عرصه مسکن مهر درآمد ایجاد می‌شود.
به گزارش مجله دلتا اخیرا مهدی هدایت با اشاره به این‌که تاکنو
بنا بر اعلام مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند، قیمت هر متر مربع طرح ملی مسکن در شهر جدید پرند حدود ۳.۵ ميليون تومان خواهد بود.
آخرین گزارش‌ها از طرح اقدام ملی مسکن، سهمیه شهر جدید پرند را حدود ۲۶ هزار واحد اعلام می‌کند که هم‌اکنون ۵ هزار واحد با پیشرفت حدود ۵۰ درصد در حال ساخت است. قیمت مسکن ملی برای هر متر مربع حدود ۳.۵ ميليون تومان تخمین زده شده است.
به گزارش مجله دلتا به گفته محسن وطن‌خواهی، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند، هفت هزار و
ستاد برگزاری دومین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری از لغو این نمایشگاه به بهانه تلاش دستگاه های حوزه مسکن برای اجرای طرح ملی مسکن خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، برگزاری دومین نمایشگاه مسکن شهرسازی و بازآفرینی شهری لغو شد.
بر اساس اطلاعیه ای که ستاد برگزاری نمایشگاه مسکن و شهرسازی صادر کرده، اعلام شده که ستاد برگزاری این نمایشگاه بر اساس نامه صادره از سوی وزارت راه و شهرسازی در تاریخ ۹ آذر ماه امسال مبنی بر عدم برگزاری دومین نمایش
میانگین قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای واحد مسی شهر تهران در آذرماه 98، ۱۳۵.۳ ميليون ریال بوده است.
آمار جالبی از تحولات بازار مسکن در آذرماه منتشر شده است که نشان می‌دهد حجم معاملات مسکن، اجاره‌بها و میانگین قیمت مسکن در تهران هر سه کم و بیش با رشد مواجه بوده‌اند.
به گزارش مجله دلتا گزارش‌های تازه بانک مرکزی که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است نشان می‌دهد بازار مسکن شاهد تحولات جدیدی است؛ تحولا
ثبت‌ نام برنامه اقدام ملی مسکن کار خود را به طور رسمی از ۲۱ آبان در چهار استان نخست این فاز یعنی سیستان‌ و بلوچستان، خراسان‌ جنوبی، خراسان‌ شمالی و قم آغاز کرد.
متقاضیان خرید مسکن در قالب طرح اقدام ملی با ورود به سامانه tem.mrud.ir ثبت‌ نام خود را بر اساس شرایط اعلام شده که به استناد قانون ساماندهی و حمایت از ساخت و عرضه مسکن است انجام می‎دهند.
به گزارش مجله دلتا بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، شرایط ثبت‌ نام در برنامه اقدام ملی مسکن شاملِ تا
معرفی پروژه مسی دریا تعاونی مسکن صدا و سیما
این پروژه توسط تعاونی مسکن کارکنان صدا و سیما از اول اردیبهشت ۹۸ در خیابان 45 متری کاشان در منطقه 22 در حال اجرا می باشد. پروژه مسی تجاری دریا توسط تعاونی مسکن کارکنان صداوسیما در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۷ از شرکت کشتیرانی و بنادر، در حالی که بیشتر از ۲۵% اسکلت اجرا شده بود خریداری شد. 
مشخصات پروژه دریا 
پروژه دریا در قالب دو بلوک a, b در حال اجرا می باشد که بلوک a یک برج 16 طبقه مسی می باشد که در هر طب
پروژه مسی دریا-تعاونی مسکن صدا و سیما
پروژه دریا در منطقه 22، در قالب دو بلوک a, b در حال اجرا می باشد که بلوک a یک برج 16 طبقه مسی می باشد که در هر طبقه آن 4 واحد تعریف شده و در مجموع 64 واحد دارد
بلوک b نیز یک برج 14 طبقه مسی در حال ساخت است ، که در هر طبقه 4 واحد قرار دارد و 56 واحد را شامل می شود.
در مجموع در این پروژه 120 واحد ساخته خواهد شد
هر برج دارای 4 طبقه منفی برای پارکینگ و انباری است و برای این پروژه 2500 متر فضای تجاری نیز در نظر گرفته شده ا
نشانه‌های بسیاری حاکی از احیای به نسبت جزیی بازار مسکن در کنار توقف کاهش قیمت‌ها در مهرماه امسال است. مقطعی یا ادامه‌دار بودن این روند به علل متفاوتی همچون بازار ارز، هزینه‌های ساخت و ساز و .بستگی دارد.
افت شدید معاملات مسکن در ماه‌های مرداد و شهریور و رسیدن تعداد معاملات شهر تهران به پایین‌تر از سه هزار مبایعه نامه موجب شد تا برخی مالکان با احتمال کاهش قیمت مسکن به واگذاری ملک خود با قیمتی کمتر از قیمت مورد نظر خود اقدام کنند تا متحمل
 ❌توضیحاتی در خصوص طرح اقدام ملی کمک به تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح اقدام ملی تأمین مسکن» را در قالب احداث 400 هزار واحد مسی برنامه‌ریزی نموده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیریت احداث 100 هزار واحد مسی از این برنامه را در شهرهای کشور با اولویت شهرهای با جمعیت کمتر از ید هزار نفر بر عهده دارد. شرایط و مشخصات طرح به شرح ذیل است.
❌ضمناً برای شهرهای زاهدان،زابل،خاش ، منطقه ی سرحد تمامی شهرهای جدید
اقتصادنیوز: امروز دوشنبه ۲ دی‌ماه ۱۳۹۸ نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران پس از کاهش اولیه و رسیدن به مرزهای روانی بازار، موفق به شکستن کف حمایتی‌ها نشدند. بعد ازظهر نیز نرخ‌ها وارد مدار کم‌شیب صعودی شدند و قیمت‌ها به آرامی پیش‌روی کردند. دلار آمریکا در بازار آزاد به سمت مرز ۱۳ هزار توماني حرکت کرد و لحظاتی هم در محدوده ۱۲۹۰۰ توماني قرار گرفت اما به سرعت به کانال ۱۳ هزار توماني برگشت و تا عصر تا سقف محدوده ۱۳۱۰۰ توماني افزایش یافت. در بازار
ثبت نام طرح ملی مسکن در مسیر خود با چالش‌هایی روبرو شده است. خرید و فروش امتیاز این طرح در فضای مجازی یکی از این چالش‌ ها است.
در حالی فرم ج» حدود ۳۰ درصد متقاضیان ثبت نام طرح ملی مسکن قرمز است که پیش از این به متقاضیان تذکر داده شده بود در صورتی که حائز شرایط خرید مسکن ملی نیستند در این طرح ثبت‌نام نکنند.
به گزارش مجله دلتا بنا به گفته محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی به رغم تمام هشدار ها به متقاضیان مسکن ملی، در یک شهر ۶۰ درصد افرا
تسهیلات ساخت واحدهای مسی در طرح اقدام ملی پس از اتمام پروژه قابلیت انتقال به خریداران را دارد.
چندی است که عملیات اجرایی ۱۸۰ هزار واحد از طرح اقدام ملی ساخت و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسی آغاز شده و قرار است تا پایان سال 98 آغاز شود. بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی، پس از اتمام پروژه، انتقال وام مسکن از سازنده به خریدار قابل اجراست.
به گزارش مجله دلتا این طرح که به منظور خانه‌دار کردن ۶ دهک درآمدی جامعه طراحی شده قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰ بال
به گزارش مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی هدایت گفت: پس از مشخص شدن قیمت عرصه‌های مسکن مهر شهر جدید پردیس که باعث واقعی‌شدن قیمت مسکن مهر و کوتاه‌شدن دست دلالان شد این افراد با نیروهای کارگزاری درگیر شدند. وی افزود که این دلالان با ضرب و شتم نیروها باعث ایجاد آشوب در کارگزاری و وقفه کار در کارگزاری‌ شدند.
ادامه مطلب
توصیف یک سیکل کامل بازار مسکن: رکود ⬅️ گذار به رونق ⬅️ رونق ⬅️ گذار به رکود
با نگاهی به پیشینه بازار مسکن طی سه دهه گذشته می تواند سیکل‌های متوالی بازار مسکن را مشاهده نمود.هر سیکل کامل (رکود، گذار به رونق، رونق، گذار به رکود) پنج تا هفت سال به درازا کشیده است.با اغماض فراوان می توان وقایع یک سیکل را اینگونه برشمرد:
• گردش نقدینگی در بازار مسکن، کم است.• خریدار جدی در بازار کم است.• معاملات اغلب از نوع جایگزینی هستند (خرید، اغلب با فروش هم
در این مطلب میخواهیم به سوال علت خنثی شدن مزایای طرح اقدام ملی چیه؟ جواب بدهیم و کمی این موضوع را برسی کنیم که منبع این مطالب تابناک می باشد.
ه گزارش تابناک اقتصادی؛ این شیوۀ ساخت مسکن، انتقادات فراوانی را روانه طرح اقدام ملی کرده است. همچنین بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ساخت مسکن به شیوۀ مشارکت با انبوه‌سازان را مناسب تولید انبوه مسکن در شرایط فعلی نمی‌دانند.
در حقیقت مسکن مشارکتی، بر پایه شراکت بین انبوه‌سازان و وزارت راه شک
در شرایطی که فقط چند روز به آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن در ۱۰ استان کشور زمان باقی است، هنوز سامانه رسمی این اقدام از سوی وزارت راه و شهرسازی مشخص نشده است.
براساس گزارش معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، اعلام عمومی آدرس سامانه ثبت‌ نام مسکن ملی به متقاضیان، به روز شنبه 18 آبان 98 موکول شده است.
به گزارش مجله دلتا علت این تصمیم، ارائه فرصت کافی به متقاضیانی است که هنوز مدارک ثبت‌ نام خود را تکمیل نکرده‌اند. تاهل، عدم داشتن مالکیت خصوصی
علی‌رغم تمام گزارش‌ها مبنی بر  قریب‌الوقوع بودن پایان پروژه مسکن مهر تهران، تاخیر در تحویل منازل مسی  صدای متقاضیان بسیاری را در آورده است.
  
تحویل مسکن مهر تهران یکی از گره‌های کور در بخش عرضه مسکن در پایتخت بوده که به دلیل مشکلات  زیرساختی و انشعابات هنوز مجال باز شدن پیدا نکرده است. این پروژه در  شهرهای دیگری چون البرز، کرمان، آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه، گیلان،  خراسان رضوی و لرستان نیز نیمه کاره باقی مانده است.
به گزارش مج
مصوبات مهم کارگروه تنظیم بازار در خصوص چگونگی ملاک قرار دادن ارزش مندرج در ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری جهت تخصیص ارز، اظهار و ترخیص گمرکی و تعیین نرخ توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان ابلاغ شد.
به گزارش ایبِنا، این مصوبات در بخشنامه ای از سوی مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده و پیش بینی می شود با اجرایی شدن این بخشنامه روند ترخیص کالاهای ضروری و اساسی از گمرکات سراسر کشور آسان تر شود.
ادامه مطلب
معاون بازسازی و مسکن روستايي بنیاد مسکن از اتمام تعمیر بیش از ۹۵ درصد واحدهای سیل‌زده لرستان خبر داد.
به گزارش ایسنا، عزیزالله مهدیان در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر ضمن ابراز رضایت از روند بازسازی مناطق سیل‌زده در لرستان اظهار کرد: لرستان درزمینهٔ بازسازی واحدهای مسی سیل‌زده پیشتاز است.
وی عنوان کرد: سرعت کار در مقایسه با هفته‌های گذشته پیشرفت مطلوبی داشته و عملیات اجرای سقف بسیاری از منازل به انجام رسیده و در  مرح
منابع مالی و اعتباری شرکت‌های تعاونی مسکن
از آنجایی که مسئله مسکن یکی از مسائل مهم کشور ما محسوب می‌گردد منابع مالی در شرکت‌های تعاونی مسکن محدود و منحصر به سرمایه شرکت نمی‌باشد بلکه دولت در این زمینه پیشگام گردیده و با در اختیار گذاشتن اعتبارات بانک مسکن ایران در حدود قوانین و مقررات و در مورد شرکت‌های تعاونی کارگری با قرار دادن اعتبارات بانک رفاه کارگران، شرکت‌های تعاونی مسکن را در انجام مقاصد و اهداف خود مساعدت و یاری می‌نماید. بر
شرایط دریافت وام 200 ميليونی مسکن 
کد تو: در این نوشتار وام 200 ميليونی مسکن + وام ۲۰۰ ميليونی مسکن از بخش اخبار سایت کد تو به طور مفصل بررسی می کنیم. با پست جزئیات وام 200 ميليونی مسکن (Terms of borrowing 200 million Housing) و اقساط وام ۲۰۰ ميليونی مسکن تا انتها با ما باشید.
روز گذشته بانک مسکن از تصویب طرحی با عنوان ۲و۱» خبر داد که بر اساس این طرح، مشتریان بانک می‌توانند با سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت، تسهیلات دریافت کنند، اما این موضوع واکنش تعداد زیادی
 
ایسنا/زنجان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: توجه به سیستم‌های ساختمانی مقاوم در برابر زله، یکی از ضروریات صنعت ساختمان است.
سجاد صنعتی‌منفرد در جمع خبرنگاران، با اشاره به هفته گرامی‌داشت پدافند غیرعامل، اظهار کرد: مقاوم‌سازی ست‌گاه‌های شهری و روستايي و ساخت سازه‌های مقاوم در برابر تهدیدات و عوامل طبیعی، یکی از مولفه‌های مهم پدافند غیرعامل در بخش مسکن است و در مولفه اقتصادی، پویاترین و اصلی‌ترین مولفه پدافن
قیمت خرید خانه در اندیشه بستگی به شاخص های متعددی دارد .از جمله سال ساخت ملک ، موقعیت ملک ، میزان نورگیر بودن آپارتمان،کیفیت ساخت ملک، وجود پارکینگ،تعداد واحد، وجود فضای سبز در موقعیت ملک و…به همین دلیل قیمت ملک در اندیشه بسیار متفاوت است .
قیمت حدودی آپارتمان چند سال ساخت دراندیشه بسته به معیارهای مختلف می تواند بین 2 تا 4 ميليون تومان  باشد و قیمت آپارتمان در اندیشه بین 4 تا 7 ميليون تومان میباشد .
اگر به دنبال خرید آپارتمان در اندیشه
بانک مسکن از ۱۵ مهرماه 98 محدودیت شرط سنی واحدهای مسی برای دریافت‌ وام از طریق اوراق را که تا پیش از آن ۲۰ سال بود به ۲۵ سال افزایش داد.
اخیرا بنابر مصوبه جدید وام خرید مسکن امکان استفاده از همه تسهیلات برای خرید خانه‌ هایی با عمر بنای حداکثر ۲۵ سال، مجاز و بلامانع اعلام شده است.
به گزارش مجله دلتا بانک مسکن در تازه‌ترین اقدام خود امکان استفاده از انواع تسهیلات خرید مسکن (به جز خانه‌‏اولی‌ها) را برای خانه‌های با عمر بنای حداکثر ۲۵ سال س
بانک‌ها نقش اساسی در گرانی مسکن دارند | ۸۰ درصد نقدینگی نظام بانکی در بخش مسکن زمین‌گیر شد!
کمال اطهاری اقتصاددان و کارشناس مسکن:
یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت مسکن با وجود کاهش تعداد معاملات وجود معاملات صوری در بازار مسکن ایران است.
بخش عمده‌ای از سرمایه‌های بانک‌ها در بخش مسکن و مستغلات سرمایه‌گذاری شده‌است. بنابراین به نظر می‌رسد قیمت گذاری بالای املاک بانک‌ها که به منظور بالا بردن دارایی‌های آن‌ها در ترامه صورت می‌گیرد، یک
کاهش ماهیانه نرخ در مناطق میانی، افت ۷۸ درصدی معاملات و افزایش ۲۵ درصدی ساخت‌وساز، چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را پیش روی بازار مسکن پایتخت قرار داده است.
گسترش نیوز: به دنبال توقف رشد قیمت‌ها در بازار مسکن و افزایش ساخت‌وساز، نشانه‌های جابه‌جایی عوامل رکودزا بروز کرد. تا دو ماه قبل، واسطه‌های ملکی عنوان می‌کردند علت اصلی رکود به نبود تقاضا مربوط نمی‌شود بلکه مالکان از فروش خودداری می‌کنند.
مشاهدات میدانی نیز با توجه به نبود چشم‌ان
سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران
سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ که این روزها به قطب گردشگری پایتخت تبدیل شده و ساخت و ساز مسکن و برج‌های این منطقه باعث ایجاد سر و صدای زیادی شده است با 6200 هکتار وسعت بزرگترین منطقه از مناطق 22 گانه استان تهران است که 1300 هکتار آن را فضای سبز تشکیل داده است.
نماد منطقه 22 دریاچه مصنوعی خلیج فارس است که مهم ترین عامل ساخت و ساز این منطقه به‌شمار می‌رود.
کافیست به چگونگی افزایش قیمت مسکن قبل و بعد از احداث دریاچه چیتگر نگا
یکی از اهداف زن و شوهر از  ازدواج تشکیل خانواده و زندگی در کنار یکدیگر است. تهیه مسکن از جمله  مواردی است که در مبحث نفقه مطرح شده است. طبق قانون، نفقه عبارت است از  همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، لباس، اثاث منزل،  هزینه های درمانی و بهداشتی و خدمتکار در صورت عادت یا به دلیل بیماری که  مرد مم به تامین آن ها است. در واقع به محض وقوع عقد ازدواج زن و شوهر  دارای حقوق و تکالیف نسبت به هم می‎شوند که تهیه مسکن متناسب شان زن و
آذری جهرمی با تایید برقراری دوباره اینترنت در برخی نقاط کشور گفت:‌ سایر نقاط هم با تصویب ابلاغ شاک متصل خواهند شد. به اپراتورها ابلاغ کرده‌ایم که مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند.
وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا خبر برقراری مجدد ارتباطات اینترنت در برخی نقاط کشور را تایید کرد و افزود: سایر نقاط هم با تصویب ابلاغ شاک متصل خواهند شد.
ادامه مطلب
هنگام رسیدن پیامبرﷺ به غدیر خم، خداوند بر حضرت چنین وحی کرد:
یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ (۶۷ مائده)
ای پیامبر! آنچه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده ابلاغ کن، اگر انجام ندادی، رسالت او را ابلاغ نکردی و خداوند تو را از ‎مردمان حفظ خواهد کرد. خداوند قوم کافران را هدا
تعویق ثبت نام مسکن ملی تا برقراری اینترنتثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در سه استان یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری تا زمان برقراری اینترنت به حالت تعلیق درآمده است.
به گزارش ایسنا، مرحله بعدی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن مربوط به استان های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری تا زمان بازگشایی اینترنت متعاقبا اعلام خواهد شد.
بر اساس اعلام قبلی وزارت راه وشهرسازی مقرر شده بود که بعد از ثبت نام از متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان‌ه
سلام همراهان عزیز
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفید همواره درکنارتان خواهیم بود
دفترمشاور املاک مسکن خانه سفید هرروز از ساعت 7 تا 8 صبح.رادیو اقتصاد در خدمت شما
خواهد بود. زندگی با اقتصاد ایران موفق باشید.
دفتر مشاور املاک مسکن خانه سفید رادیو قرمز      مطلب جالب وجذابی دارد .
قیمت آپارتمان در اندیشه
جدیدترین قیمت آپارتمانهای 50 تا 150 متری در اندیشه تهران
کاهش میزان قدرت خرید مردم در طول سال‌های اخیر و نوسانات قیمتی که در بازار مسکن پیش آمده، نهایتا منجر به افزایش تقاضا برای واحدهایی با متراژ کوچکتر شده است.
به عقیده بنگاه‌داران در حال حاضر میزان خرید و فروش واحدهای کوچک از رونق بیشتری نسبت به واحدهای بزرگ‌تر برخوردار است، تا جایی که برخی مشاوران املاک معتقدند خرید و فروش واحدهای کوچک همیشه متقاضی خود را دارد
کاربران عزیز ، در این بخش پاورپوینت حرفه ای و جامع با موضوع راه اندازی مؤسسات پس‌ انداز و تسهیلات مسکن در ۳۹ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت راه اندازی مؤسسات پس‌ انداز و تسهیلات مسکن ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید ۴
 ویژگی‌های مؤسسات پس‌انداز وتسهیلات مسکن:
×سابقه فعالیت مؤسسات پس
مشخصات پروژه چشمه
پروژه چشمه که در قالب 2 برج 16 و 20 طبقه در زمینی به مساحت 15000 مترمربع قرار گرفته توسط تعاونی مسکن قدر و با 355 نفر عضو واجد شرایط، در منطقه 22 شهرداری تهران در حال اجرا می باشد. این پروژه در غرب بزرگراه آزادگان واقع شده است. این تعاونی که از سال 61 با 200 عضو در حال فعالیت است، پیش از این با نام های لانه کو و خاتم در بخش مسکن فعالیت داشته و با شماره ثبت 44444 از جمله فعالترین تعاونی های مسکن می باشد. واحد های پروژه چشمه دارای متراژ 120
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، محمود محمودزاده معاون ساختمانی و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره پالایش ثبت صیت کنندگان مسکن ملی گفت: وعده نخست ثبت صیت ساختمان ملی در ۳۰ آذر بوسیله اتمام رسید و حدود ۲۴۰ هزار نفر ثبت نام کردند. این ۲۴۰ هزار نفر غیر از بافت کوفته که ۲۰ هزار نفر هستند، داخل حال پالایش هستند. پالایش متقاضیان مسکن ملی درون ۳ مدخل  معاون بناء و ساختمانی وزیر رویه و شهرسازی بیان کرد: این پالایش در سامانه فرم ج» است ک
 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به دنبال توقف رشد قیمت‌ها در بازار  مسکن و افزایش ساخت‌وساز، نشانه‌های جابه‌جایی عوامل رکودزا بروز کرد. تا دو ماه قبل، واسطه‌های ملکی عنوان می‌کردند علت اصلی رکود به نبود تقاضا مربوط  نمی‌شود بلکه مالکان از فروش خودداری می‌کنند. مشاهدات میدانی نیز با توجه به نبود چشم‌انداز روشن  از شرایط عمومی اقتصاد و نگرانی از تاثیرگذاری عوامل ی بر بازار  مسکن، صحت  این ادعا را ثابت می‌کرد.
پس از آن‌که
معرفی پروژه ترنج دژبان
تعاونی امید دژبان یکی از تعاونی های بسیار خوش نام در منطقه 22 شهرداری تهران با پیشینه ای بسیار خوب در زمینه ساخت مجتمع های مسی برای اعضا می باشد. پروژه ترنج دژبان ارتش در قالب ۱۰ برج به اجرا در آمده است که تا کنون ۸ برج از این پروژه به اتمام رسیده و تحویل اعضای تعاونی داده شده و در حال حاضر 2 برج آن به اتمام نرسیده و در مرحله ساخت است که در ادامه به آن میپردازیم. پروژه ترنج به دلیل نام اصلی پروژه همراه با 8 برج دیگر پرو
مسکن در تهران باز هم ارزان شدشهریورماه ۱۳۹۸ میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۱۲ ميليون و ۹۶۹ هزار تومان در هر متر مربع رسید که ۱.۷ درصد نسبت به ماه قبل کاهش نشان می دهد؛ مردادماه نیز قیمتها ۳.۱ درصد افت کرده بود.
به گزارش ایسنا، شاخص قیمت مسکن شهر تهران برای دومین ماه پیاپی منفی شد. بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن، در شهریورماه ۱۳۹۸ متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران به ۱۲ ميليون و ۹۶۹ هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۷ درصد کاهش و نس
بازآفرینی شهری از جمله اقداماتی است که در برنامه‌های توسعه قرار گرفته است. استفاده از تسهیلات و وام بافت فرسوده از جمله اقدامات ضروری برای پاکسازی شهر از بافت‌های ناکارآمد است.
اگرچه تاکنون چهل درصد از بافت‌های ناکارآمد در پایتخت نوسازی شده است، اما هنوز پنج درصد از مساحت شهر تهران را بافت‌های فرسوده تشکیل می‌دهند. روند صدور پروانه ساخت در این مناطق و ارائه وام بافت فرسوده به خریداران، نشان‌دهنده تاثیر مثبت ت بازآفرینی شهری است.
به گفته نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران، افت قیمت مسکن به شهرهای بزرگ رسیده است و این روند ادامه خواهد داشت.
با افت قیمت مسکن در شهرهای بزرگ، هنوز مالکان در برخی مناطق با توجه به افزایش احتمالی قیمت نهاده‌های مسکن، انعطافی در مورد کاهش قیمت‌ها نشان نداده‌اند.
به گزارش مجله دلتا؛ رکود تورمی قیمت مسکن در اوایل سال 97 تا تیرماه سال 98 موجب افزایش صددرصدی قیمت مسکن در برخی مناطق کلانشهرها شد و کاهش 89 درصدی معاملات را در تابستان امسال در پ
در مراسم رونمایی و تحویل  قرارداد های سند تک برگی واحدهای مسکن مهر، مدیرعامل شرکت عمران پردیس از  راه‌اندازی بورس مسکن مهر خبر داد.
  
در مراسم واگذاری سند عرصه و اعیان مسکن مهر ؛ مدیر عامل شرکت عمران پردیس از راه‌اندازی بورس مسکن مهر در آینده نزیک خبر داد.
به گزارش مجله دلتا مهدی هدایت، با اشاره به رونمایی از سند تک‌برگی عرصه و اعیان مسکن مهر  گفت: تاکنون  10 هزار و 697 قطعه عرصه واحد مسی مهر، به ارزش 350  میلیارد تومان به متقاضیان فروخته
  بخشودگی سود و جرائم تسهیلات بانک مسکن در سال 98
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، بر اساس دستورالعمل اجرایی ماده 2 آیین نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 بانک مسکن امکان بخشودگی سود و جرایم برخی از انواع تسهیلات بانکی که پیش از پایان سال 1395 سررسید شده اند پیدا کرده است.
ادامه مطلب
پرس و جو از دفاتر املاک نشان  می‌دهد که با قیمت بالای مسکن در تهران دست مشتریان چندان برای انتخاب  منطقه باز نیست. منطقه 18 فعلا ارزان‌ترین محدوده تهران است.
  
گردش مالی مسکن در شهریور سال جاری نشان داد که قیمت خرید یک واحد مسی در تهران به طور میانگین یک میلیارد و 30 ميليون تومان است. اما نگران  نباشید هنوز با بودجه‌ای تا 400 ميليون تومان هم می‌توان در محله‌هایی  همچون یافت‌آباد، شادآباد، ولیعصر و خلیج فارس به خرید خانه در منطقه 18 تهران
ایسنا/فارس مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس، ساختمان را صنعتی اثرگذار و با اهمیت در ایجاد و تداوم رونق اقتصادی در یک جامعه دانست و بر وم توجه حدی به این صنعت تاکید کرد.
امیرحسین جمشیدی پنجشنبه 16 آبان در جمع خبرنگاران گفت: تلاش برای رونق صنعت ساختمان، بسترساز رونق در تمام بخش‌های جامعه محسوب می‌شود و برگزاری اجلاس مدیران صنعت ساختمان استان‌های جنوبی کشور در شیراز را گامی در همین راستا ارزیابی کرد.
او گفت: طبق اصل 31 قانون اساسی داشتن مسکن
مدیرکل دفترفناوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی از ارائه خدمت ابلاغ الکترونیک به مخاطبان این سازمان از طریق کارپوشه ملی ایرانیان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی معیری اظهار کرد: در اجرای آیین نامه اجرایی ماده ۸ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب ۹۴ هیاًت وزیران و مفاد بند ث ماده ۶۷ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، سامانه کارپوشه ملی ایرانیان توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.
وی افزود: این سامانه به منظور ارائ
دلیل اول تورم قیمت زمین، کمبود ملک کلنگی قابل مشارکت در بازار ساخت و ساز است. برخی مالکان ساختمان‌های کلنگی در ماه‌های اخیر، با مطالبه نرخ‌های نامعقول و بالای مشارکت، شرایط توافق بر سر ساخت و ساز با سازندگان را غیرممکن کرده‌اند.
بررسی گزارش‌های مربوط به بازار مسکن نشان می‌دهد در تابستان امسال کمترین تورم فصلی برای خرید آپارتمان و بیشترین تورم نیز برای بازار زمین به ثبت رسیده و به عبارت دیگر، شیب رشد قیمت مسکن تهران بعد از رشد قیمت زمین
پروژه فرزانگان 
پروژه مسی فرزانگان منطقه ۲۲ توسط تعاونی توسعه ابنیه همت ساخته شده است. این تعاونی مجزا شده از تعاونی همت سپاه می‌­باشد. با اینکه بسیاری از پروژه­های منطقه ۲۲ به علت رکود مسکن یا مشکلات مالی متوقف شده است. تعاونی توسعه ابنیه همت در حال ساخت و مشارکت ۴ پروژه­‌ی همزمان از جمله لکسون، پروژه مسی آسمان و پروژه مسی فرزانگان منطقه ۲۲ است.
مشخصات کلی پروژه فرزانگان 
پروژه مسی فرزانگان برج مسی در منطقه بلوار کوهک و
رکود بازار ساخت و ساز و تورم  60 درصدی مصالح ساختمانی در کنار قیمت زمین موجب شده تا بساز بفروش‌ های  بازار مسکن هم قیدخرید خانه‌های کلنگی را بزنند.
  
گزارش‌های اخیر از روند معاملات  مسکن نشان می‌دهد که حتی تحرک اندک بازار خرید و فروش املاک در نیمه مهرماه  سال جاری نیز به دلیل کناره‌گیری بساز بفروش ها از داد و ستد خانه‌های کلنگی، نتوانسته است حریف رکود موجود در خرید و فروش این خانه‌ها شود.
به گزارش مجله دلتا مناطق چهار و پنج تهران که پر م
محمود محمودزاده، سرپرست معاونت مسکن و ساختمان شروط لازم برای متقاضیان مشمول طرح اقدام ملی تامین مسکن را اعلام کرد.
سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ضمن تایید خبر ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در ۱۰ استان کشور از نیمه آبان امسال، از سه شرط اصلی برای ثبت نام مسکن در این طرح خبر داد.
به گزارش مجله دلتا، محمود محمودزاده، جزئیات آغاز ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن را تشریح کرد و اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن در استان کرمان به صورت پا
 ۱۶ دی، ۱۳۹۸
۰
0

کارشناسان معتقدند تغییرات احتمالی قیمت مسکن در سال 98 منوط به افزایش حضور متقاضیان مصرفی در بازار مسکن است.
بعد از افزایش قیمت بنزین، تصور بخشی از جامعه این بود که قیمت مسکن در سال ۹۸ مجددا با یک تورم افسارگسیخته مواجه خواهد شد. این در حالی است که یک کارشناس بازار مسکن گفته است: از آنجا که بنزین سهم مشخصی از سبد خانوار دارد و شوک افزایش نرخ سوخت بر بازارها فقط یک بار رخ می دهد؛ پیش بینی می‌شد که اثر افزایش قیمت بر همه‌ی بازاره
برندگان قرعه کشی بانک مسکن ۹۸.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، مراسم قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک مربوط به سال 1397 با حضور اعضای هیات نظارت بر انجام قرعه کشی شامل نمایندگان دادستان کل کشور ، نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی ، نمایندگان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، عضو هیات مدیره بانک و نیز مدیران امور ، روسا و کارشناسان ادارات برگزار شد .
ادامه مطلب
وام بانک ملی دارای خصوصیات و ویژگی‌های متفاوت سامانه جامع استعلام بانکی برای خرید ملک و خانه نسبت به وام بانک مسکن است. تا مدت‌ها تنها بانکی که برای خرید ملک و خانه تسهیلات و وام ارائه می‌داد، بانک مسکن بود اما از چندی پیش بانک ملی هم با ارائه طرح‌هایی وارد بازار مسکن شده است و تا حد زیادی توانسته مشکلات و معضلات خرید خودکار افراد فاقد خانه و ملک را حل کند. در واقع بانک ملی با هدف انحصار شکنی در اعطای وام و تسهیلات برای خرید مسکن تصمیم گرف
برخی می‌کوشند تا رکود موجود در بازار مسکن را با تقویت بخش تقاضا و ارائه تسهیلات مسکن برطرف کنند، در حالی که به عقیده کارشناسان خروج از رکود منوط به توانمندسازی بخش عرضه است.
یک دلیل اصلی اینکه چرا ت ارائه تسهیلات مسکن به متقاضیان، تاکنون با اقبال کافی روبرو نبوده؛ زمان و میزان تعیین شده ماهانه برای بازپرداخت‌‌ وام مسکن است؛ به‌طوری که این شائبه را ایجاد کرده که فقط طبقات متوسط رو به بالا توانایی بازگرداندن وام مسکن به شبکه بانکی را
اینترنت ثابت در ۱۰ استان وصل می‌شود 
◀️ خبرنگار ایران در تماس با یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات از صحت خبر منتشر شده  مبنی بر وصل اینترنت در شش استان پرسید، این منبع آگاه با تایید خبر افزود ساعتی قبل مجوز برقراری ارتباطات اینترنت خانگی در ده استان کشور که به اپراتورها ابلاغ شده است، واصل شده است.
رفع محدودیت اینترنت ثابت در استانهای
خراسان شمالی
خراسان جنوبی
گلستان
سمنان
یزد
چهارمحال و بختیاری
همدان
اردبیل
زنجان
ایلام
به اپراتورها ابلا
پروژه ترنج دژبان
موقعیت مکانی و مشخصات پروژه ترنج
این پروژه که در منطقه 22، شهرک گلستان، بین میدان ساحل و میدان دریاچه، جنب پروژه تجاری مسی پاسارگاد قرار دارد توسط تعاونی امید دژبان یکی از تعاونی های بسیار خوش نام در منطقه 22 شهرداری تهران با سابقه ای درخشان در حال اجرا می باشد. پروژه ترنج دژبان ارتش شامل ۱۰ برج می باشد که تا کنون ۸ برج از این پروژه به عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و تحویل اعضای تعاونی داده شده و در حال حاضر 2 برج آن
شورای عالی قضایی حذف اسناد عادی (قولنامه مسکن) را از معاملات ملکی کلید زد و دو سازمان زیر مجموعه خود را مکلف کرد تا در صورت نیاز به قانون در این زمینه، به تهیه لایحه برای حذف اسناد عادی از چرخه معاملات ملکی اقدام کنند.
 
اقدامی که در صورت نهایی شدن آن و تبدیل شدن به قانون، موجب از بین رفتن زمینه بسیاری از جرایم و کاهش تا ۵۰ درصدی دعاوی قضایی می شود و بساط پرونده های ی در فروش زمین و مسکن و واگذاری غیرقانونی یک ملک به چند نفر برچیده می ش
طرح مسکن ملی برای اقشار متوسط جامعه در نظر گرفته شده و حداقل هزینه ماهانه نرخ اقساط آن، یک ميليون و ۲۰۰ هزار تومان است.
ثبت نام‌ طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران از ۳۰ آذرماه آغاز می‌شود. براساس اعلام وزات راه‌ و شهرسازی در بازپرداخت ۱۲ ساله حداقل نرخ قسط مسکن ملی یک ميليون و ۲۰۰ هزار تومان است.
به گزارش مجله دلتا محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وظیفه وزارت راه و شهرسازی در طرح تامین زمین و کاهش قیمت زمین به حداقل ممکن در قال
بنده بعنوان یک ایرانی شانس آورده‌ام که صاحب‌خانه‌م و همین صاحب‌خانگی باعث شده است بخش عظیمی از مخارج عمده ایرانیان یعنی مخارج اجاره‌نشینی را درک نکنم. با این حال سایر سختی‌های زندگی را می‌فهمم. می‌فهمم حداقل حقوق 1.5 ميليون توماني یعنی چقدر؟ می‌فهمم زندگی در زیر خط فقر چیست چون مدت‌هاست که در حوالی همانجا زندگی می‌کنم! تازه شانس آورده‌م اجاره مسکن نمی‌دهم! می‌فهمم یک باک بنزین 150 هزار توماني یعنی چه؟ و می‌فهمم 60 لیتر بنزین چقدر است
وقتی از آپارتمان‌های لوکس  صحبت  می‌کنیم؛ منظور واحدهایی است که  مساحت بیش از 150 مترمربع دارند و از  امکانات کامل برخوردارند. گزارش‌های میدانی بازار رهن و اجاره خانه نشان  می‌دهد که این واحدها در حال از دست دادن مشتریان خود هستند.
  
قیمت‌ های پیشنهادی رهن و اجاره خانه‌ های لوکس به ویژه در مناطق شمالی تهران نشان می‌دهد که اگر حتی در گروه درآمدی قشر متوسط رو به بالا هم باشید، برای پیدا کردن خانه‌ای با قیمت مناسب باید کفش آهنی به پا کنید.
بازار معاملات خرید و فروش مسکن در تهران از ناحیه متقاضیان طبقه متوسط دچار چرخش متراژی و قیمتی شده است.
پیش‌تر مرکز آمار ایران در گزارشی درباره تغییر قیمت معاملات خرید و فروش مسکن در تهران ، میانگین قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی را ۱۲ ميليون و ۷۲۰ هزار تومان اعلام کرده بود، اما آمار رسمی منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد، بیشترین تعداد معاملات در دامنه قیمتی پایین‌تری انجام شده است.
به گز
نقطه اوج قیمت مسکن در شهر جدید پردیس را می‌توان مربوط به بازه زمانی خرداد و تیرماه امسال دانست؛ این در حالی است که هم‌اکنون فعالان بازار مسکن و متقاضیان فروش واحدهای مسی در این شهر جدید از اعلام قیمت واحدهای عرضه شده به بازار خودداری می‎کنند.
بررسی‌های میدانی بازار مسکن در شهرهای پرند و پردیس نشان می‎دهد میانگین قیمت یک متر مربع واحد مسی مهر در پردیس حدود ۳ ميليون و در پرند حدود ۲ ميليون تومان است که حاکی از کاهش ۲۵ درصدی قیمت واحد
عکس آقای خامنه ای

تبلیغات

آخرین مطالب