نتایج پست ها برای عبارت :

بیماری 2قطبی

بيماري بهجت چیست؟
بيماري بهجت یک بيماري نادر خود ایمنی است که باعث آسیب رگ های خونی شما می شود و منجر به زخم دهان، بثورات و علائم احتمالی دیگر می شود.
شدت این بيماري از فردی به فردی دیگر؛ متفاوت است. بيماري بهجت یک بيماري مزمن است که علائم آن ممکن است به طور موقت برطرف شود ولی مجددا بروز می یابد؛ با این حال  علائم این بيماري را می توان با دارو و تغییر شیوه زندگی مدیریت کرد.

ادامه مطلب
بيماري پارکینسون چیست؟
این بيماري پس از آایمر معمول ترین بيماري مخرب اعصاب به شمار می رود! به طور مختصر می توان گفت بيماري پارکینسون یکی از انواع بيماري های نورولوژیک است که فرد مبتلا به آن به تدریج توانایی جسمی و روحی خود را از دست داده و در صورت عدم انتخاب راهکار درمانی مناسب با سرعت بیشتری بر شدت علائم آن افزوده می شود.
سیر بيماري پارکینسون پیشرونده است و منجر به کاهش تدریجی عملکرد فرد می شود.
پس اگر میخواید اطلاعاتی در مورد بيماري پا
بيماري قلبی چیست؟
بيماري قلبی عامل اصلی مرگ در ایالات متحده است . در ایالات متحده، 1 در هر 4 مرگ ناشی از بيماري قلبی است. این در حدود 610،000 نفر است که هر سال از این وضعیت می میرند.
بيماري قلبی علت اصلی مرگ چندین جمعیت، از جمله قفقاز، اسپانیایی و آمریکایی ها است. تقریبا نیمی از آمریکایی ها در معرض خطر بيماري های قلبی هستند و این تعداد در حال افزایش است.

ادامه مطلب
بيماري هیرشپرونگ چیست و چه علائمی دارد؟
 
 
بيماري هیرشپرونگ در سنین مختلف علائم متفاوت دارد
 
بيماري هیرشپرونگ شایع‌ترین علت انسداد گوارشی در نوزادان به‌شمار می‌رود. در ۵ درصد موارد ابتلا به اختلال هیرشپرونگ، تمام روده بزرگ تحت تأثیر قرار می‌گیرد؛ این امکان وجود دارد که معده و مری بیشتر تحت تأثیر قرار گیرند. بيماري هیرشپرونگ بیشتر در پسرها دیده می شود.
ادامه مطلب
چه اطلاعاتی راجع به بيماري های بيماري های متابولیک ارثی دارید؟ علل به وجود آمدن بيماري های متابولیک ارثی چیست؟ متابولیک ارثی شرایط ژنتیکی است که منجر به مشکلات متابولیسم می شود. بیشتر افراد مبتلا به بيماري های متابولیک ارثی دارای ژن معیوبی هستند که منجر به کمبود آنزیم می شود. صدها اختلال متابولیک ژنتیکی مختلف وجود دارد و علائم، درمان ها و پیش فرض های آن ها با هم بسیار متفاوت است. در این مقاله از بخش بيماري دکتر زخم سلام به بيماري های متابول
ایدز که یکی از بيماري های ویرانگر دنیای امروزی است توسط ویروس نقص ایمنی انسانی یا HIV (اچ آی وی) ایجاد می گردد.ویروس اچ آی وی با ورود به بدن می تواند به بيماري AIDS و یا سندروم نقص ایمنی منجر شود. علائم HIV متفاوت اند و بسیاری از مردم تا سال ها بعد از ابتلا، هنوز نمی دانند به این بيماري مبتلا شده اند. در حالی که دانستن علائم این بيماري می تواند در تشخیص هرچه سریع تر بيماري مفید باشد.
ما در اینجا ۱۰ علامت شایع بيماري ایدز را بررسی خواهیم کرد. در صورتی ک
بيماري های بوقلمون
شناخت بيماري های بوقلمون تا چه حد برای شما جدی است ؟؟
با سلام خدمت شما همراهان گرامی شرکت طیور پروران میهن .
در این پست قصد معرفی بيماري های حساس و خطرناک بوقلمون ها در فصل سرما را داریم.
برای شناسایی هر چه بهتر ، عوامل بیرونی و درونی بيماري ها با ما همراه باشید .
ادامه مطلب
فیبروز ریوی چیست؟
علائم این بيماري چیست؟ چه اطلاعاتی راجع به فیبروز ریوی دارید؟ فیبروز ریوی (ورم الیاف ریه) جای زخم در ریه ها است و می‌تواند علل زیادی داشته باشد. این بيماري جزء گروهی از بيماري های ریوی است که به آنها بيماري های بینابینی ریه می‌گویند.
افراد مبتلا به فیبروز ریوی معمولاً علائم تنگی نفس را بروز می‌دهند. روش های درمان و پیشگیری از این بيماري بسته به علت آن متفاوت است اما به طور کلی برای فیبروز ریوی درمانی وجود ندارد.

ادامه مطل
بيماري کبد چرب الکلی به علت مصرف بیش از حد الکل به وجود آمده و منجر به افزایش چربی کبد و آسیب رسیدن به آن می شود. در ضمن این بيماري می تواند مرگبار باشد.بيماري کبد چرب الکلی در کشورهای غربی عامل اصلی بيماري های کبد به شمار می رود. اما در کشورهای آسیایی هپاتیت ویروسی شایع تر است.طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بيماري (CDC)، در سال 2013 تعداد مرگ و میر ناشی از بيماري کبد چرب الکلی در ایالات متحده 146,18 نفر بوده است در حالی که به طور کلی در هر 000,100 نفر 11.
چه افکاری سبب بيماري سرطان، زخم معده، تیروئید، سکته قلبی، تومور می‌شود؟
اگر از شما بپرسم : چند بيماري که تا به حال دیده‌اید یا تجربه کردید را نام ببرید، چه می‌گویید؟ مطمئناً بدون معطلی شروع به شمردن انواع و اقسام بيماري می‌کنید. کمی دقت کنید شما پزشک نیستید ولی با بيماري‌های زیادی آشنا هستید. چرا؟

چون از بيماري می‌ترسیم. از بيماري خاطره خوشی نداریم و همیشه چیزهایی که از آن می‌ترسیم یا یادآور درد و رنج برای ما هستند را هرگز فراموش نمی‌
یک بيماري نادر به بيماري‌ای اطلاق می‌شود که بین یک نفر در دوهزار تا یک نفر در ۲۰۰ هزار نفر به آن مبتلا می‌شوند. حدود ۶ هزار تا ۷ هزار بيماري نادر شناسایی شده است که در ادامه مطلب با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید.
پورفیریا
اگرچه علائم این بيماري (که یکی از آن‌ها ادرار بنفش رنگ است) ممکن است غیرمعمول به نظر برسد، اما در این بيماري تغییر وضعیت متابولیک جدی است که روی پوست و سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد و می‌تواند باعث یبوست، حالت تهوع و پریشانی ذه
نقش فناوری در درمان بيماري پارکینسون
هزینه های زیادی برای یافتن درمان این بيماري انجام شده است و البته دانشمندان و پزشکان بر این باورند که به درمان بيماري پارکینسون نزدیک شده اند.
به گزارش کلیک، بيماري پارکینسون یک بيماري نورودیجنرتیو است که در یک بازه زمانی طولانی از عمر بیمار، پیشرفت کرده و سرانجام علائم خود را نشان می دهد. بسیاری از بیماران تا سال ها هیچگونه علائم هشدار دهنده ای را از خود نشان نمی دهند.
به طور خلاصه می توان شرح داد که مغ
 
 
بيماري‌های دستگاه گوارش را بیشتر بشناسید 
دستگاه گوارش بعنوان یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های بدن بيماري‌های مربوط به خود را دارد که گریبانگیر بسیاری از افراد است درباره‌ی دستگاه گوارش و .
 
10 نشانه دستگاه گوارش ناسالم 
راش های پوستی و بيماري پوستی مزمن اگزما ممکن است نشان دهنده مشکلی در دستگاه گوارش، به ویژه عدم تعادل در باکتری های خوب باشند. سندرم روده نشت پذیر، بيماري که .
 
مشکل ساده دستگاه گوارش که حتما باید جدی بگیرید! - YJC
د
احساس میکنم بيماري ماها شده منبع درآمد برای خیلی ها
پزشکا هیچ تلاشی برای بهبود هیچ بيماري ای نمیکنن
فقط علم پزشکی تلاش کرده بيماري هارو کنترل کنه
اونم خیلی جاها موفق نبوده!
یجارو کنترل میکنن صدجای دیگه رو از کار میندازن!
حتی اونهایی که به اسم طب سنتی و اسلامی دارن کار میکنن باز درمان نمیکنن!!!
اگه ماها درمان بشیم اونا بیکار میمونن!!!!
تو این چندسال نشنیدم بگن داروی درمان یه بيماري کشف شده
بقول اقای دکتر تنها بيماري که درمان داره سرما خوردگیِ!
بيماري های انگلی ماهی ها شایعترین انواع بيماري در آکوایوم محسوب می شوند. بنابراین از اهمیت ویژه ای برخوردارند. شاید به جرات بتوان گفت که تشخیص صحیح نوع بيماري، مهمترین شرط موفقیت در درمان ماهی ها است.
انواع معروف بيماري های انگلی در ماهیان آب شور به دو بخش و چند زیر مجموعه تقسیم می شوند:
انگل های تک سلولی ( Protozoan ) :
این گروه از انگل ها به سه زیرمجموعه ی زیر تقسیم میشوند که هر زیر مجموعه شامل چندین عضو می باشد:
انگل های تاژک دار Flagellates (انگل آمیل
محبوب جان به جان آفرین تسلیم کرده‌ی من،اکنون که در بستر بيماري فتاده‌ام به شما و دست‌های شفابخشتان فکر می‌کنم. به گرفتگی‌های عضلانی که با نوازش شما بهبود می‌یافت و به خراشیدگی‌های سطحی که با یک بوسه ناپدید می‌شد.اکنون که اندکی از اکنون قبلی می‌گذرد به بيماري‌هایی که در شما حضور فعال داشتند و من درمانشان کردم فکر میکنم. به حمایت‌گری دستانم که آرام شانه‌های دردناک شما را مالش می‌داد. به وسعت دامنم که سر گیج و منگ شما را در بر می‌گرفت.
تلاش بشر برای درمان بيماري ها به طب مدرن و سنتی خلاصه نمی شود؛ روش های دیگری هم واسه درمان وجود دارند که قطعا از طب مدرن موثرتر است و به شناخت منشا پایه و اصلی بيماري ها که جنبه های متعدد فیزیولوژی و روانی دارند می پردازد تحقیقات و کتاب هایی که در اینباره وجود دارد کمتر از تحقیقات و کتاب های طب مدرن نیست اما عامه مردم آگاهی کمتری در این خصوص دارند؛
طب مدرن که علت بيماري ها رو میکروب و ویروس میداند اما طب های دیگری وجود دارد که به آنها اشاره می
تاری دید زنگ هشدار چه بيماري های است


تاری دید این بيماري ها را گوشزد می کند.

شناخت عوامل تاری دید ما را یاری می
کند تا با احتمالاتی که با آن ها روبرو هستیم آشنا شویم. این مطالعات به
کمک ما می آیند تا مچ بيماري را زودتر از آنکه زمین گیرمان کند، بگیریم یا
اینکه ما را از نگرانی درباره بيماري های سخت در آورد. در این مقاله به
شایع ترین علت های تاری دید و نشانه هایی که به همراه آنها بروز می کند
اشاره می کنیم.
اد
بیشتر اوقات توده‌ها، برآمدگیها، جوش‌ها، کهیرها و نقطه‌های قرمز بی‌خطرند، اما گاهی می‌توانند علامت یک مشکل جدی باشند.


به گزارش : گاهی اوقات علائمی در بدن ما وجود دارد که ممکن است نشانگر یک بيماري خطرناک باشند.
ادامه مطلب
چشم‌چرانی یکی از بيماري‌ها و آفات شایع در جامعه ما به شمار می‌رود. بسیاری از بانوان از هیزی چشم‌های برخی مردان شکوه و ناله می‌کنند و از نگاه‌های هوس‌آلود آنان آزار می‌بینند. نویسنده در مطلب حاضر به واکاوی این بيماري روانی و پیامدهای آن و راه‌های درمان این معضل اجتماعی پرداخته است. چشم‌چرانی انحراف جنسی […]
نوشته چشم‌چرانی، خیانت چشم‌ها و بيماري روانی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
بيماري گریوز عارضه‌ای خودایمنی است که موجب پرکاری تیروئید می‌شود، بيماري‌ که بر اثر آن غده تیروئید میزان زیادی هورمون تیروئید تولید کرده و موجب می‌شود سوخت و ساز بدن سرعت گیرد. در بيماري تیروئید چشمی التهاب موجب بروز انواعی از مشکلات در ماهیچه‌ها و بافت اطراف چشم‌ها می‌شود.
یکی از شایع‌ترین علائم بيماري تیروئید چشمی برآمدگی چشم‌هاست. در برخی موارد دیگر این بيماري با مشکلات‌جدی‌تر برای چشم‌ها و بینایی همراه است.آشنایی با شایع‌تری
خلاصه جلسه ۳۳
 
ادامه هفتمین علت مستقیم بيماري : حسد و چشم زخم
بيماري‌ای که از سنخ چشم زخم است باید از همان سنخ (پرتو یا رقیه یا ذکر و . ) درمان شود
وقتی فرزندان جعفر طیار را به پیامبر وارد کردند ایشان فرمودند که اینان چرا اینقدر ضعیف هستند و گفته شد که ایشان زود چشم می‌خورند
سُقم: بيماري که دوام داشته باشد
بيماري چشم زخم بلافاصله بعد از چشم زدن محقق می‌شود. زود اتفاق می‌اُفتد
بيماري‌هایی که منشا چشم زخم است خطرناک است و ممکن است منجر به مرگ
اسکیزوفرنیا و اختلالات شدید روانی
کتاب اسکیزوفرنیا ۰۰۲اسکیزوفرنیا بيماري شایعی است که ۱% مردم جهان در طول . و سیر عموماً پیشرونده و نشانه های شدید، بیشتر تختهای بیمارستان روانپزشکی را .
بيماري شدید روانپزشکی
مطالب مرتبط با کلید واژه " بيماري شدید روانپزشکی ". ۱. عوامل موثر بر تجربه شرم در خانواده های بیماران با اختلال روان پزشکی: نقش انگ، حساسیت به طرد و ارزیابی .
بيماري های اعصاب و روان (3 تصور اشتباه و نحوه درمان) 
اشنایی با بيماري
یبوست زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه گوارش و یا بهتر بگوییم روده‌های شما نمی‌توانند کار خود را به درستی انجام دهند. این بيماري درد زیادی داشته و بیمار ممکن است تا چند روز مجبور به تحمل این درد‌ها باشد.
این بيماري یکی از شایع‌ترین بيماري‌ها در بین مردم است. تحقیقات نشان داده است که از هر 100 بزرگسال یک نفر تجربه این بيماري داشته است. در ادامه به این خواهیم پرداخت که با ماساژ می‌توان یبوست را درمان کرد و یا از دردهای آن کاست؟ ماساژ برای درمان
بيماري بهجت وضعیتی است که با تغییر چگالی و در نتیجه ویژگی ها و عملکرد آنها بر استخوان ها تأثیر می گذارد. بيماري بهجت نوعی بيماري است که بر استخوان ها اثر می گذارد و ویژگی ها و عملکرد آنها را تغییر می دهد. بنابراین ، ساختارهای استخوانی می توانند از نظر قوام ، چگالی و حتی اندازه متفاوت باشند. همچنین به آن پوکی استخوان تغییر شکل نیز می گویند.
ادامه مطلب
 
وقتی بيماري ام اس روی چشم تاثیر می گذارد
 

 بيماري ام اس بر روی بخش های مختلف بدن و عصب های سراسر بدن تاثیر می گذارد، یکی از این بخش ها چشم هاست که در این مطلب به چگونگی و میزان تاثیر ام اس بر بینایی اشاره می شود
ادامه مطلب
 
 
شاید از بيماري کرون شنیده باشید یا حتی تجربه دست اول را با آن تجربه کرده باشید. بیشتر افراد تصور می کنند از این بيماري التهابی روده رنج می برند که نه تنها بر عملکرد روده شما بلکه در هر نقطه ای از دستگاه گوارش نیز تأثیر می گذارد. ما هنوز دلایل بروز این بيماري را نمی دانیم. این شرایطی است که به اشتباه سیستم ایمنی بدن ما را مورد حمله قرار داده و بافت های سالم را از بین می برد. التهاب مزمن می شود و دیواره های روده را تحت تأثیر قرار می دهد. امی
بيماري یوئیت چشم و راه های درمان آن ها
یوئیت
چشم بيماري است که بافت یوه چشم را در گیر می کند و ممکن است باعث مشکلات
دیگری در چشم نیز بشود. بنابراین باید به سلامت چشمان خود اهمیت بدهیم و از
آنها به خوبی مراقبت کنیم.
ادامه مطلب
بيماري آب سیاه 
یک متخصص قرنیه گفت: اگر برای درمان آب سیاه چشم به موقع به پزشک مراجعه نشود ممکن است به از دست رفتن کامل دید منجر شود
  علیرضا برادران رفیعی متخصص قرنیه و استاد دانشگاه شهید بهشتی درباره بيماري آب سیاه چشم اظهار کرد: آب سیاه چشم (گلوکوم) از جمله اختلالات چشمی است که بر اثر فشار چشم به وجود می‌آید و به‌طور معمول درد و نشانه‌ای ندارد و در صورت درمان نشدن به موقع به از بین رفتن کامل دید منجر خواهد شد.
 
ادامه مطلب
ایدز (به انگلیسی: AIDS) یا نشانگان اکتسابی کمبود ایمنی (به انگلیسی: Acquired immune deficiency syndrome)، نوعی بيماري است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می شود.  بيماري ناشی از ویروس HIV دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول (عفونت حاد) فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بيماري شبه آنفلوآنزاییرا تجربه کند.
 
به همین دلیل معمولاً این بيماري تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می شود که به این مرحله از بيماري، دوره نهفتگی گفته می شود. هر چقدر که بی
 پاورپوینت بيماري ام اس
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
پاورپوینت بيماري ام اس msوجدان پاک پاورپوینت بيماري ام اس ms نه به محکمه و پاورپوینت بيماري ام اس ms نه قاضی به هیچ پاورپوینت بيماري ام اس ms کدام نیاز ندارد حسین رحمت پاورپوینت .PPThttp://dnt.bpums.ac.ir/dnt.bpums.ac.ir › UploadedFiles › CourseFilesMULTIPLE SCLEROSIS4- سئوالات زیادی که در مورد پاتوژنز این بيماري در فیلد های مختلف علمی از قبیل نوروبیولوژی، . مانند سایر اختلالات التهابی مزمن، تظاهرات MS گوناگون بوده و از یک بيماري b
ایدز (به انگلیسی: AIDS) یا نشانگان اکتسابی کمبود ایمنی (به انگلیسی: Acquired immune deficiency syndrome)، نوعی بيماري است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می شود.  بيماري ناشی از ویروس HIV دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول (عفونت حاد) فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بيماري شبه آنفلوآنزاییرا تجربه کند.
 
به همین دلیل معمولاً این بيماري تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می شود که به این مرحله از بيماري، دوره نهفتگی گفته می شود. هر چقدر که ب
وجود کمی چربی در کبد شما طبیعی است. ولی اگر بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن این اندام را چربی تشکیل دهد، ممکن است به سندرم کبد چرب مبتلا باشید. بيماري کبد چرب ۲ نوع اصلی دارد بيماري کبد الکلی (ALD) و بيماري کبد چرب غیرالکلی (NAFLD). هم‌چنین ممکن است در طول بارداری به کبد چرب مبتلا شوید. این بيماري درمان مشخصی ندارد اما با کمک درمان های خانگی و رعایت برخی رژیم های غذایی و ورزشی می توان به کنترل آن کمک کرد. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا با انواع دمنوش
بيماري واسکولیتبيماري واسکولیت منجر به
التهاب، ورم رگ‌های خونی و حتی باعث انسداد آن‌ها می‌گردد. با بيماري
واسکولیت و روش تشخیص و درمان آن آشنا شوید.
ادامه مطلب
تحقیق در مورد بيماري آنفلوانزای مرغی
چکیده مقاله:
آنفلوانزای مرغی یک بيماري ویروسی واگیردار حاد می باشد که دستگاه تنفس , گوارش و یا عصبی بسیاری از گونه های پرندگان را مبتلا می کند.
این بيماري توسط یک ویروس آنفلوانزا از نوع تیپ A ایجاد می شود. دو نوع ویروس آنفلوانزای مرغی وجود دارد : ویروس آنفلوانزا با قدرت بيماريزایی شدید (HPAI) و ویروس آنفلوانزا با قدرت بيماريزایی (LPAI) شیوع قبلی بيماري آنفلوانزای مرغی در انگلستان سال 1991 اتفاق افتاد.
 
تاریخچه
امسال زودتر از سال های گذشته بيماري آنفولانزا شیوع پیدا کرده و تاکنون افراد زیادی در اثر ابتلا به این بيماري در کشور جان خود را از دست داده اند! در این مقاله آی پزشک در خصوص علائم آنفولانزا و روش درمان آنفولانزا بیشتر آشنا می کند. برخی از نشانه های بروز این بيماري بسیار شبیه سرماخوردگی می باشد.

ادامه مطلب
بیش از 400 کرمانشاهی به علت آنفلوانزا بستری شدند
اخبار پزشکی- بيماري آنفلوآنزا همچنان در کمین مردم است مراقب باشید. شکیبااز بستری شدن بیش از ۴۰۰ کرمانشاهی بر اثر آنفلوآنزا در پاییز امسال خبر داد و افزود: تاکنون هیچ فوتی براثر این بيماري در استان نداشته ایم که سابقه بيماري زمینه‌ای نداشته باشد.
به ادامه بروید
ادامه مطلب
بيماري سلیاک یک اختلال گوارشی است که به روده کوچک آسیب می رساند. این بيماري با خوردن غذاهای حاوی گلوتن ایجاد می شود. گلوتن یک پروتئین است که به طور طبیعی در گندم، جو و چاودار یافت می شود و در غذاهایی مانند نان، پاستا، کوکی ها و کیک ها وجود دارد. بسیاری از مواد غذایی از پیش بسته بندی شده، رژ لب ها، محصولات پوست و مو، خمیر دندان، مکمل های ویتامین و مواد مغذی و به ندرت داروها حاوی گلوتن هستند.
چند نکتهبيماري سلیاک می تواند بسیار جدی باشد. این بیما
بيماري ویلسون یک اختلال ژنتیکی ارثی است که با متابولیسم غیرطبیعی مس همراه است که این متابولیسم غیر طبیعی منجر به ذخیره بیش از حد مس در کبد و مغز، می شود. در این مطلب شما را با نکات ضروری این بيماري آشنا می کنیم.
نکات مهم
مس، یک ماده معدنی ضروری است که از طریق رژیم غذایی، جذب بدن می شود
مقداری از مس نیز از طریق کلیه ها به داخل ادرار منتقل می شود.
بيماري ویلسون یک نقص ژنتیکی مغلوب است و از پدر یا مادر یا هردو به فرزند منتقل می شود
جهش ژنی در بيماري
یکی ازبيماريهای شایع خیار گلخانه‌ای در سراسر جهان است، عامل بيماري علاوه بر خیار به دیگر گونه های خانواده کدوییان و همچنین برخی علف های هرز هرز نیز حمله می‌کند.به دلیل ترشح صمغ زیاد از ساقه گیاهان الوده،بيماري به نام بلایت صمغی ساقه شناخته می شود ،در برخی منابع به نام لکه برگی خیار نیز معرفی شده است.نشانه بارز این بيماري لکه های آب سوخته بر روی برگ و میوه در اندازه های بزرگ و مشخص است ، در روی برگ لکه ها دارای هاله ای زرد رنگ است که بعد به رن
دژنراسیون ماکولا (AMD or ARMD) شایع ترین علت کوری در جهان است! در این بيماري ماکولا یا لکه زرد تخریب می شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.دژنراسیون ماکولا بر دو نوع است: خشک (Dry) و تَر (Wet). نوع خشک شایع تر بوده و حدود %90 بیماران به این نوع مبتلا می شوند. نوع تَر معمولا با کاهش دید شدیدتر و جدی تری همراه است.دژنراسیون ماکولا در افراد بالای 65 سال شایع تر بوده و ن بیشتر به ای
برخی از بيماري ها بسیار ناشناخته و مرموز هستند و علائم اولیه خاصی نیز ندارند اما پس از مدتی بدن را تحت تاثیر قرار می دهند و سلامت انسان را تهدید می کنند. آکانتوزیس نیگریکانس یک نوع بيماري پوستیست که باعث زخیم و سیاه شدن پوست گردن و ران و . می شود و چاقی یکی از عوامل بروز آن است.

ادامه مطلب

تریکومونیازیس چیست؟ علل و نشانه‌‌های کدامند؟
 
بيماري مقاربتی تریکومونیازیس
 
تریکومونیازیس یا تریکومونا یکی از عوامل رایج عفونت واژن است و جز بيماري های مقاربتی به حساب می آید که به وسیله تک یاخته تاژکداری به نام تک تارچه واژن( تریکوموناس واژینالیس) ایجاد می شود. در ادامه مقاله با علائم ، علل و درمان این بيماري آشنا خواهیم شد.
انتقال بيماري به طور عموم از روش نزدیکی و در مواردی از روش تماس مستقیم، یا استفاده از ابزار و وسایل مشترک می ب
بيماري فاویسم چیست؟
بيماري فاویسم که با نام G6PD هم شناخته می شود یک بيماري ژنتیک است که اغلب در مردان رخ می‌دهد
هنگامی رخ می‌دهد که مقدار آنزیمی به نام گلوکز-۶-فسفات دی‌هیدروژنات (G6PD) در بدن کم تر از مقدار موردنیاز باشد
این آنزیم از آسیب‌دیدن سلوا‌های خون جلوگیری می‌کند
در افرادی که دچار این بيماري هستند میزان این آنزیم ناکافی است
بدون وجود این آنزیم سلول‌های خونی دچار همولیسیس (خون‌کافت) می‌شوند
هنگامیکه تعداد زیادی از سلول‌های خونی
 پروفسور بن آری Yehezkei Ben Ari » دانشمند و محقق فرانسوی بيماري اوتیسم گفت: هنوز خیلی راه داریم که داروی موثری برای اوتیسم داشته باشیم و به عنوان دانشمند علوم اعصاب بالینی می دانم که باید اول زیرساخت بيماري اوتیسم را درک کنیم و بعد به درمان برسیم.
این دانشمند فرانسوی خطاب به اعضای خانواده های بیماران اوتیسم گفت: ما یک نگاه به این بيماري داریم و شما خانواده ها نیز نگاه دیگری که لحظه به لحظه از نزدیک بيماري را حس می کنید و باور من بر این است که ترکی
SpongeBob SquarePants: Squiditis,اختاپوس,انیمیشن باب اسفنجی بيماري اختاپوس دوبله فارسی,باب اسفنجی,باب اسفنجی شلوار مکعبی,بيماري اختاپوس,تمام قسمت های باب اسفنجی,دانلود باب اسفنجی,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود سریال باب اسفنجی از سایت دوستی ها,دانلود کارتون سریالی باب اسفنجی,دوبله فارسی,کارتون باب اسفنجی بيماري اختاپوس با دوبله فارسی,کالکشن باب اسفنجی,نیکلودئون,
ادامه مطلب
به گزارش ایلنا، با وجود اینکه بیش از ۲۵ میلیون از مردمان آمریکا و همچنین صد‌ها میلیون نفر در سراسر جهان از زخم معده در برخی مواقع از طول عمر خود رنج می‌برند، به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بيماري ها، همچنان لازم نیست که مصرف غذا‌های تند را کاهش دهید. بر خلاف باور عمومی، غذا‌های تند باعث ایجاد زخم معده نمی‌شوند. استرس نیز جز عوامل ایجاد کننده زخم معده محسوب نمی‌شود (با این حال در صورتی که شما زخم معده دارید، هر دو مورد نام برده شده می‌توا
 پروفسور بن آری Yehezkei Ben Ari » دانشمند و محقق فرانسوی بيماري اوتیسم گفت: هنوز خیلی راه داریم که داروی موثری برای اوتیسم داشته باشیم و به عنوان دانشمند علوم اعصاب بالینی می دانم که باید اول زیرساخت بيماري اوتیسم را درک کنیم و بعد به درمان برسیم.
این دانشمند فرانسوی خطاب به اعضای خانواده های بیماران اوتیسم گفت: ما یک نگاه به این بيماري داریم و شما خانواده ها نیز نگاه دیگری که لحظه به لحظه از نزدیک بيماري را حس می کنید و باور من بر این است که ترکی
َسپیده دولتی، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه الگوی غذایی ناسالم، نخستین عامل بيماري‌های غیرواگیر است، اظهار کرد: الگوی غذایی ناسالم به معنای افزایش دریافت قند، نمک، چربی و مصرف کم میوه، سبزی، فیبر و لبنیات است.
وی افزود: بر اساس مطالعه سیمای مرگ، نخستین علت مرگ در ایران بيماري‌های قلبی و عروقی و دومین علت آن سرطان‌ها هستند.
وی اصلاح الگوی غذایی مردم را راهکار کاهش بيماري‌های غیرواگیر دانسته و تصریح کرد: با تغ
به نظر برخی از روان‌شناسان چشم چرانی یک بيماري روانی است: محرومیت‌های جنسی سبب می‌شود که لی‌بیدو» در اعصاب چشم متمرکز شود، با این تمرکز، بَستِگی عصبِ چشم با اعصاب جنسی توسعه یافته و شخص از چشم‌چرانی لذت می‌برد و از دیدن اندام تحریک می‌شود و این تحریک برای شخص بیمار، همان لذت آمیزش […]
نوشته چشم چرانی یک بيماري روانی است! اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
 دانلود پاورپوینت بيماري ایدز
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://buyarticle.webstime.ir/buyarticle.webstime.ir › apapowerpoint › html+ایانلود پاور درباره ایدز - ایدز و اعتیاد - پاورپوینت با فرمت .۴ دی ۱۳۹۸ - دانلود پاورپوینت 53 اسلایدی ایدز و اعتیاد که کاملا مناسب برای هرگونه ارائه ای می . ایدز. lتاریخچه ظهور بيماري ایدز. lویروس ایدز. lعلایم بيماري ایدز.https://www.elmafsha.ir/www.elmafsha.ir › پاورپوینتدانلود پاورپوینت بيماري ایدز | دانلود پاورپوینت درباره ی .دانلود پاورپوینت بيماري ا
بيماري برص در مراحل اولیه به طور کامل درمان می‌شود
 
یک متخصص پوست و مو گفت: تعداد لک‌ها هنگام درمان بيماري برص مهم نیست، چه بسا بیمارانی که با تعداد لک‌هایی زیاد ولی در اندازه کمتر از 2 سانتی متر با مراجعه به هنگام، بهبودی کامل یافته‌اند.
 
دکتر ریحانه مهرگان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه بيماري "ویتیلیگو" یا "برص" در مراحل اولیه کامل درمان پذیر است، گفت: متاسفانه اغلب مبتلایان به این عارضه ز
بيماري برص در مراحل اولیه به طور کامل درمان می‌شود
 
یک متخصص پوست و مو گفت: تعداد لک‌ها هنگام درمان بيماري برص مهم نیست، چه بسا بیمارانی که با تعداد لک‌هایی زیاد ولی در اندازه کمتر از 2 سانتی متر با مراجعه به هنگام، بهبودی کامل یافته‌اند.
 
دکتر ریحانه مهرگان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه بيماري "ویتیلیگو" یا "برص" در مراحل اولیه کامل درمان پذیر است، گفت: متاسفانه اغلب مبتلایان به این عارضه ز
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از مندل : برای افراد سالمند ، انجام فعالیت بدنی بخش مهمی از سلامت عمومی آنها میباشد. در حقیقت ، کارشناسان می گویند که نه درصد از مرگ و میرهای زودرس ، ناشی از عدم انجام فعالیت بدنی کافی میباشد. مشخص شده است که فعالیت بدنی باعث کاهش مرگ و میرهای ناشی از بيماري های قلبی ، دیابت ، بيماري مزمن ریه و بيماري های روانی میشود.
ادامه مطلب
ویتامین ها و مکمل های مناسب برای درمان مولتیپل اسکلروزیس یا همان بيماري ام اس
مولتیپل اسکلروز (MS) یک بيماري مزمن است که بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد، علائم آن از خفیف و متناوب تا شدید و دائمی می تواند خسته یا ناتوان کننده باشد در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای MS نیست، اما بسیاری از داروها و درمان های جایگزین در دسترس هستند.
درمان MS معمولا علائم بيماري را هدف قرار می دهد، زیرا علت آن شناخته شده نیست و علائم MS ناشی از فروپاشی ارتباط بین مغز
دانلود رایگان پاورپوینت بيماري آایمر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دانلود رایگان پاورپوینت بيماري آایمر - مادسیج۸ تیر ۱۳۹۳ - دانلود رایگان پاورپوینت بيماري آایمر از شبکه آموزشی پژوهشی ایران. آایمر ، نام بيماري است که در آن حافظه کوتاه مدت اشخاص به صورت پیشرونده .PPThttp://fereidan.mui.ac.ir/fereidan.mui.ac.ir › files › styles › article › public › File › Alzheimerتشخیص آایمربيماري آایمر دکتر آلواس آایمر در سال 1906 این بيماري را در آلمان کشف نمود و به این دلیل بيماري آایمر ب
 
در مورد این سوال شما که نقرس چیست؟ باید گفت که زمانی که میزان اسید اوریک در خون افزایش پیدا می کند موجب شکل گرفتن و البته رسوب کریستال هایی در بدن می شود این کریستال ها اصولا در قسمت های مفصلی اندام ها یا بافت های همبند رسوب می کنند و موجب تورم، التهاب و قرمزی در آن ناحیه می شوند. اینگونه مفاصل اصولا در ناحیه زانو، قوزک، پاشنه، مچ دست و انگشتان ظاهر می شوند، البته اصولا زمانی که شما به این بيماري مبتلا می شوید اصولا تمامی نواحی مفصلی، استخوا
 
1- دیابت یا بيماري قند:
دیابت یا بيماري قند یکی از شایع ترین بيماري های ناشی از اختلالات متابولیکی می باشد (۱۴). اگر بدن انسولین کافی تولید نکند یا انسولین ترشح شده به درستی مصرف نشود فرد دچار بيماري دیابت شده است. انسولین هورمونی است که قند خون را تنظیم می کند (۲، ۴ و ۲۰). اگرچه دلیل ابتلا به دیابت مشخص نیست اما عواملی مانند چاقی و کم تحرکی ممکن است در بروز دیابت نقش داشته باشند (۱۴). بیماران دیابتی نسبت به زخم و عفونت حساس تر بوده و در این بیما
دوستان عزیز به محض احساس هر نوع بيماري اولین اقدام ساده کردن غذا است. خوردن گوشت و غذاهایی که دارای آب یا عصاره گوشت و قلم هستند مانعی جدی در راه درمان است. برخلاف تصور عمومی که در زمان بيماري سوپ یا آش ماهیچه درست می کنند. غذاهای گوشتی دیرهضم و سنگین هستند و بدن برای هضم آنها باید نیروی زیادی مصرف کند که با توجه به اینکه بدن در حال مبارزه با بيماري است، این کار باعث صعف بدن و طولانی شدن بيماري می شود. پس فراموش نکنید در سوپ یا آش ساده که شامل بل
یماریهای لثه ،نشانه‌های بيماري لثه
رعایت بهداشت دهان و دندان مثلاً با مسواک
کردن و نخ کشیدن، خطر پوسیدگی دندان را می‌کاهد و از بيماريهای لثه نیز
جلوگیری می‌کند. جرم دندانی رسوبی از باقیمانده‌های غذا، مخاط، باکتریها و
سایر مواد محرک است که منجر به پوسیدگی دندان و آسیب به لثه می‌گردد.
بيماريهای لثه معمولا با ورم و آماس لثه شروع می‌شود که بيماري در این
مرحله به راحتی قابل درمان است. علائم ورم و التهاب، حساسیت و خونریزی
هنگام مسو
نگاهی به شیوع بيماري MS کودکان، در ایران
بنا بر گفته های دانشیار دانشگاه علوم  پزشکی شهید بهشتی: در این بيماري سیستم ایمنی فرد دچار اختلال می‌شود و به همین دلیل میلین یا غلاف عصب از بین می‌رود.
تخریب غلاف عصب منجر به اختلال در عملکردهای فرد خواهد شد که با تظاهرات و عوارض مختلفی مانند آتاکسی یا ناهماهنگی و بی نظمی حرکات عضلات، اختلال در راه رفتن، تشنج، اختلالات حرکتی و حسی و سایر تظاهرات عصبی همراه است.
ادامه مطلب
شیوع موج آنفلوآنزا امسال زودتر از سال‌های قبل در کشور آغاز شده است؛ بيماري‌ای که بر اساس اعلام مسؤولان وزارت بهداشت تاکنون جان تعدادی از هموطنان را گرفته و رعایت نکردن نکات بهداشتی می‌تواند خطر ابتلا به این بيماري را افزایش دهد.
ادامه مطلب
به گزارش سفیر جنوب به نقل از مهر ، عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: همه‌ساله با آغاز فصل پاییز بيماري‌های تنفسی نیز در بین مردم شیوع پیدا می‌کند، امسال فعالیت ویروس آنفلوانزا در کشور ما زودتر شروع‌شده و به‌تبع آن پیش‌بینی می‌شود که طول مدت شیوع نیز طولانی‌تر شده و همچنین شدت بيماري‌زایی ویروس بیشتر از سال‌های گذشته باشد.
وی با بیان اینکه این نوع آنفلوانزا بیشتر در فصل سرما شیوع می‌یابد، تصریح کرد: آنفلوانزا ویروسی غیرقابل‌پیش‌بی
در این مطلب از جدیدترین یافته های پزشکی در آمریکا کمک گرفته ایم تا بهترین داروهای حال حاضر برای درمان بيماري ام اس را به شما معرفی کنیم.
انواع بيماري ام اس (۴نوع)

اسکلروز چندگانه عودت ‌کننده-بهبود یابنده (RRMS): این شایعترین نوع ام اس است. RRMS در ۸۵ درصد افراد مبتلا به ام اس تشخیص داده میشود. افرادیکه به این نوع ام اس مبتلا هستند، با ظهور علایم جدید، دوره ی عود و تشدید بيماري را تجربه میکنند.
اسکلروز پیشرونده ثانویه (SPMS): در SPMS، ابتدا از نوع بیما
آزمایش ESR، مقدار رسوبات گلبول های قرمز را اندازه گیری می کند. بدین معنا که گلبول های قرمز با چه سرعتی در ته یک ظرف نمونه خون، ته نشین می شوند. در حالت نرمال، گلبول های قرمز، آهسته ته نشین می شوند. اگر سرعت ته نشین شدن بیشتر باشد، نشانه التهاب در بدن است. این التهاب می تواند در نتیجه ی عفونت یا زخم در بدن باشد. التهاب نیز ممکن است نشانه یک بيماري مزمن، اختلال ایمنی یا سایر بيماري های پزشکی دیگر، باشد.
کاربرد آزمایش ESR
به کمک این آزمایش، می توان بی
این پاورپوینت در 18 اتسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی شده استت در این پاورپوینت مطالبی از درمان بری بری،علایم بری بری،دارو های بری بری،ر معنی لغوی بری بری، تاریخچه بيماري بری بری وسایر مطالب مفید و ارزندهع در مورد بيماري بری بری از معتبر ترین منابع پزشکی در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
 
 
جهت دانلود فایل کلیک کنید
اثر ورزش تنها بر درمان و پیشگیری از بيماري‌‌های جسمی مانند بيماري‌‌های قلبی عروقی نیست.بلکه می‌‌تواند عامل موثری در درمان بيماري‌‌های روحی روانی مانند افسردگی نیز باشد. افسردگی  معمولا با بی حالی و رخوت در ارتباط است. به همین دلیل هم عدم فعالیت فیزیکی  این وضعیت را تشدید می‌‌کند. از بارزترین مزایای فعالیت‌‌های ورزشی منظم و پیوسته می‌‌توان به افزایش سطح انرژی بدن اشاره نمود که می‌‌توان بوسیله ان با قدرت و توانایی بیشتری به قعالی
بيماري های شگفت انگیز
 
در ذهن ما حک شده است که بيماري ها مضر هستند و می توانند انسان را از پا دربیاورند اما همه بيماري ها اینگونه نیستند زیرا بيماري های تقریبا نادری تا به حال پیدا شده است که عواقبی شگفت انگیز دارند. این بيماري ها بر خلاف آنچه تصور می کنیم بیشتر باعث بهبود بدن می شوند ولی در کل نام بيماري بر روی آن ها قرار دارد و ضررهایی برای بدن دارند.
هایپر تمیسیا
یکی از بيماري های بسیار نادر است که افراد کمی را تا به حال در طول تاریخ مبتلا
 
اگر متوجه شدید که گربه تان کم­تر از حد معمول غذا می­ خورد یا بیشتر غذا می­ خورد، نشان دهنده این است که مشکلی وجود دارد. اگر گربه تان در طول روز علاقه ای نسبت به غذا نشان نداد. احتمال دارد غذای دیگری را خورده باشد یا یک مشکل سلامتی وجود داشته باشد.
 
 
شناسایی بيماري های گربه
 برای شناسایی گریه بیمار به تغییرات ظاهری و رفتاری توجه کنید!
برای درگ گربه بیمار به میزان خواب گربه تان توجه کنید. گربه­ های بیمار بیش­تر می­ خوابند. اگر گربه شما علائم د
دانلود پاورپوینت بيماري آایمر
 
 
 
 
 
 
دانلود فایل پاورپوینت بيماري آایمر - دانلود مقالهپاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : اایمر چیست؟ در این بيماري پروتئینهایی در مغز هستند و همانند دیواره بتونی مانع کار سلول های مغزی که تولید.http://oldslide.webstime.ir/oldslide.webstime.ir › oldslide › html+درمان+آایمردانلود پاور درباره درمان آایمر - بيماري آایمر (مرجع کامل .۲۲ آذر ۱۳۹۸ - در این بخش از سایت و صفحه دانلود |بيماري آایمر (مرجع کامل اطلاعات)| م
بيماري کاوازاکی یا سندروم کاوازاکی یک بيماري نادر اما جدی است که موجب التهاب عروق در سراسر بدن میشود. این بيماري برروی گره های لنفاوی هم اثر میگذارد و موجب علایمی در بینی، دهان و گلو میشود. کاوازاکی شایعترین علت بيماريهای قلبی در کودکان است. در بیشتر موارد این بيماري در چند روز اول بدون مشکل درمان میشود. اگر کاوازاکی درمان نشود، موجب بيماري های قلبی سختی میشود. برای آشنایی با این بيماري و روش درمان آن در این مطلب همراه ما باشید.
علایم
تخمین
همه چیز درباره بيماري مسری سل :
 
بررسی اجمالیسل (TB) یک بيماري بسیار مسری است. این ناشی از عفونت باکتریهایی به نام مایکوباکتریوم توبرکلوزیس (Mtb) است.
قرار گرفتن در معرض Mtb می تواند منجر به بيماري فعال سل یا عفونت نهفته سل شود. سل نهفته بدان معنی است که شما آلوده هستید اما علائم و علائمی ندارید سل نهفته در نهایت می تواند به بيماري سل فعال تبدیل شود.
بيماري فعال سل به مدت شش تا نه ماه با ترکیبی از داروها درمان می شود. معمولاً برای جلوگیری از ابتلا ب
زگیل تناسلی چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟
 
 

عامل ایجاد کننده زگیل تناسلی یک ویروس است که با تماس پوست با پوست منتقل می شود
 
با تغییر جریان و روند ایجاد بيماري ها در یک دهه گذشته، باکتری ها رفته رفته جای خود را به ویروس ها در بيماري های مقاربتی داده اند و بيماري های ویروسی جدیدی در حال شناسایی و گسترش هستند. یکی از همین ویروس ها زگیل تناسلی یا Papillomavirus Human است که به اختصار HPV نامیده می شود. ویروسی که صد نوع آن شناخته شده و دارای دو نوع بدخیم و
هیپوتیروئیدی یا کمکاری تیروئید مبحث مفصلی است که هاشیموتو یکی از انواع آن می باشد. کم کاری تیروئید میتواند مادرزادی، اکتسابی ، در اثر درمانهای دارویی یا جراحی یا علل دیگر باشد. اما آنچه که اینجا مورد نظر ما است، تیروئیدیدت هاشیموتو است.
علت بيماري هاشیموتو یک اختلال ایمنی (اصطلاحا اتوایمیون) است. در اختلالات اتوایمیون ، ایمنی بدن بافت یا بافتهایی از بدن را غریبه تلقی کرده و علیه آنها آنتی بادی می سازد تا آن را نابود یا از کار بیاندازد. در ها
این پاورپوینت در24 اسلاید به شکل منحصر به
فرد و زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از علت بيماري،علایم
کلی، انواع بيماري های ابی،جلوگیری از تاول و سایر مطالب مفید و ارزنده به
روز از معتبر ترین منابع پزشکی دنیا در این پاورپوینت درج شده است که امید
واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
جهت دانلود فایل کلیک کنید
 
 
سالها پیش زمانی که به عنوان داوطلب در بیمارستان مشغول کار بودم، با دختری به نام لیزا» آشنا شدم که از بيماري نادری رنج می برد. ظاهراً تنها شانس بهبودی او، گرفتن خون از برادر هفت ساله اش بود، چرا که آن پسر نیز قبلا آن بيماري را گرفته بود و به طرز معجزه آسایی نجات یافته بود.
پزشک معالج، وضعیت بيماري لیزا را برای برادر هفت ساله او توضیح داد و سپس از آن پسرک پرسید: آیا برای بهبودی خواهرت حاضری به اون خون اهدا کنی؟
پسر کوچولو اندکی مکث کرد و از د
11 مورد، که خارش پوست شما می تواند در مورد سلامتی شما آشکار کند
دلایل متعددی برای خارش پوست وجود دارد که برخی از آنها مربوط به بيماري های پوستی است و برخی مربوط به بيماري های جدی تر دیگر مانند سرطان وایدز .خارش پوست، یکی از شایع ترین شکایاتی است که بیماران را مجبور می کند برای تخفیف یا درمان آن به متخصصین پوست و مو مراجعه کنند. گاه خارش چنان شدید است که فرد، قادر به خوابیدن نبوده و امکان زندگی عادی برای فرد وجود ندارد. علل احتمالی خارش مزمن بیش
صوت: URL
خلاصه جلسه شانزدهم: علت غیر تحقق غیرمستقیم بيماري:۱-ابتلا به جهت منزلت(پیش‌تر گفته شده) ۲- گناه ۳-اجل

شاید بشود بيماري را براساس این سه علت به سه دسته تقیسم کرد:۱-بيماري ابتلا ۲-بيماري گناه ۳-بيماري اجل
به بيماري اجل بيماري سام میگویند. 
بيماري ها از نظر جنس به دوسته تقسیم می‌کنند: ۱- سام(درمان و دارور در آن موثر  نیست و منجر به مرگ می‌شود)    ۲- بيماري غیر سام(درمان و دارور در آن موثر  است و منجر به مرگ نمی‌شود)
در بيماري سام و غیر سام هر
علائم کبد چرب
چگونه بيماري کبد چرب را تشخیص دهیم
متاسفانه این بيماري علائم خاصی ندارد. علائم کبد چرب ناپیدا است. این بيماري به صورت خاموش بوده در مواردی که کبد دچار التهاب و آسیب بافت کبدی صورت می شود علائم خود را نشان می دهد. یکی از علائم آن درد مبهم در ناحیه ربع (یک چهارم) فوقانی راست شکم حس می گردد و در موارد شدید تر باعث عوارض پوستی مانند التهابات پوستی، خارش و زخم های نابجا، خونریزی های زیر پوستی و کبودی خود را نشان می دهد.

ادامه مطلب
اختلالات تغذیه چیست؟ آیا اختلالات تغذیه درمان دارند؟ اختلالات تغذیه یک بيماري جدی است که می تواند تأثیر منفی قابل توجهی بر روی افراد مبتلا به آن داشته باشد. این بيماري شایعترین نوع اختلال در تغذیه است و تقریباً 2٪ از افراد جهان را تحت تأثیر خود قرار می دهد، اگرچه هنوز علت آن شناخته نشده است. در ادامه این مقاله از بيماري دکتر زخم سلام به بررسی درباره انواع اختلالات تغذیه ، درمان، علائم، علل و خطرات سلامتی و اقدامات درمانی برای جلوگیری از اخ
بيماري آب سیاه 
 
یک متخصص قرنیه گفت: اگر برای درمان آب سیاه چشم به موقع به پزشک مراجعه نشود ممکن است به از دست رفتن کامل دید منجر شود
  علیرضا برادران رفیعی متخصص قرنیه و استاد دانشگاه شهید بهشتی درباره بيماري آب سیاه چشم اظهار کرد: آب سیاه چشم (گلوکوم) از جمله اختلالات چشمی است که بر اثر فشار چشم به وجود می‌آید و به‌طور معمول درد و نشانه‌ای ندارد و در صورت درمان نشدن به موقع به از بین رفتن کامل دید منجر خواهد شد.
 
ادامه مطلب
 بيماري ماشین گرفتگی و کنترل آن در سفر
بيماري حرکتی یا همان به زبان رایج ماشین گرفتگی یک اختلال بسیار رایج در گوش داخلی است که با حرکت مکرر یک وسیله نقلیه یا هر نوع حرکت دیگری که گوش درونی را مختل می کند، ایجاد می شود.
برخی افراد هنگام بودن در هواپیما، اتومبیل یا شهربازی، حالت تهوع و حتی استفراغ را تجربه می کنند.یک مطالعه که در سال 2013 منتشر شده بود و نشان داد که فیلم های سه بعدی نیز می توانند موجب تهوع شوند.
این وضعیت به طور کلی بيماري حرکتی
داستان یک بيماري شیرین: دیابت
دیابت چیست؟
دیابت یا بيماري شیرین یکی از انواع بيماري های متابولیک است که مشخصه ی اصلی آن افزایش قند خون می باشد. غذای مصرفی ما حاوی کربوهیدرات می باشد، این کربوهیدارت در دستگاه گوارش ما هضم شده و به شکل گلوکز جذب می شود. گلوکز سوخت اصلی سلول های بدن است، اما برای اینکه گلوکز از خون وارد سلول های بدن شود به کمک هورمونی به نام انسولین نیاز دارد، که توسط پانکراس تولید می شود. در نتیجه همواره در سیستم گردش خون ما گل
ایسنا نوشت: وزیر اشتی هلند در سخنرانی خود در مجمع شورای جهانی نیستی عقل که داخل ژاپن برگزار شد، گفت: خرابی عقل همچون مصیبت ایدز و ویروس HIVتهدیدی موکد بخاطر مصونیت جهانی به شمار می آید و تعداد مبتلایان به این بيماري تا سال ۲۰۳۰ به جمعیت آلمان نزدیک می شود. به گفته وزیر سلامت هلند، بيماري خرابی عقل به خوبی شناخته نشده و مورد جهالت قرار گرفته است و همانطور که در سال های مبدا وقوف بلای ناگهانی ایدز و ویروس HIV این وضعیت وجود داشت. اکنون در آستانه
تنبلی تخمدان یک بيماري رایج در بین ن است که از هر ده زن تقریبا یک نفر به این بيماري مبتلا می شود. همچنین یکی از عواملی است که می تواند منجر به عدم باروری در ن شود. تنبلی تخمدان می تواند منجر به بروز شرایط بدتری مانند دیابت، بيماري های قلبی، افسردگی و افزایش احتمال سرطان رحم نیز شود.

ادامه مطلب
 
راه انجام اظهار کرد: واکسیناسیون سگ‌های صاحب‌دار شامل سگ‌های گله و نگهبان، فرهنگ سازی، ارائه آموزش‌های لازم به منظور شناخت بيماري و نحوه کنترل و پیشگیری از آن مهمترین اقدامات پیشگیرانه شبکه دامپزشکی شهرستان در راستای مبارزه با این بيماري مهلک بوده است.
 
 
 راه انجام رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، گفت:  با هدف پیشگیری و کنترل بيماري هاری  در چهارماهه نخست امسال ۳۵
 پاورپوینت بيماري آنفولانزا
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://dl4.baranfilee.ir/dl4.baranfilee.ir › htmlپاورپوینت در مورد درمان و پیشگیری بيماري آنفولانزا | dl4پاورپوینت در مورد درمان و پیشگیری بيماري آنفولانزا. لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : پاورپوینت نوع فایل : powerpoint (ppt) ( قابل ویرایش و آماده .http://occurs.manstar.ir/occurs.manstar.ir › occurs › htmlدانلود پاورپوینت بيماري آنفولانزا | occurs | 3052دانلود پاورپوینت بيماري آنفولانزا شامل نسخه های پاورپوینت و پی دی اف تع
این پاورپوینت در 38 اسلاید به شکل منحصر به فرد وزیبا طراحی و اسلاید بندی شده است در این پاوپوینت مطالبی از تعریف بيماري،علل بروز آرتریت واکنشی،علت بروز اسپوندیلیت،آرتوروز،بيماري های مفصل  با علت های متفاوت وسایر مطالب مفید وارزنده در مورد روماتوولوژی از معتبرترین منابع پزشکی در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
 
 
 
جهت دانلود فایل کلیک کنید
تأثیرات مخرب مخدر ها بر اندام های حیاتی بدن بر کسی پوشیده نیست اما علاوه بر آن مصرف موادمخدر عوارض عمومی هم دارد که این عوارض هم جسمانی هستند و هم روانی و سبب می شوند که فرد مصرف کننده مقاومت خود را در برابر ابتلا به بيماري های مختلف از دست بدهد.اعتیاد به مواد مخدر امروزه به عنوان یک بيماري در نظر گرفته می‌شود . یکی از راه‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و ترک آن اطلاع‌رسانی در مورد تأثیر و عوارض مصرف آن است.مواد مخدر چیست؟مواد اعتیادآور
به گفته پایگاه اینترنتی سازمان بهداشت جهانی، 80 درصد بيماري ها توسط آب قابل انتقال است این در حالی است که 14000 نفر در سراسر جهان بر اثر آلودگی آب، جان خود را از دست میدهند بنابراین آلودگی آب یک مشکل بزرگ جهانی تلقی می شود. برآوردی که بعمل آمده حاکی از این است در کشورهای جهان سومی میزان تلفات تا 80 درصد بیشتر از کشورهای صنعتی است.
 
 
روزانه بسیاری از انسان ها در جهان با مشکل سلامت آب مصرفی رو به رو هستند ، طبق آمار روزانه 1000 کودک هندی بر اثر عدم به
 پاورپوینت بيماري پارکینسون
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دانلود پاورپوینت با موضوع بيماري پارکینسون، در قالب ppt و در 17 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: کلیات پارکینسون یا فلج لرزان علایم علل عوامل افزایش دهنده خطرPDFhttp://shefayekhatam.ir/shefayekhatam.ir › article-1-969-faبيماري پارکینسون - مجله علوم اعصاب شفای خاتمتوسط S Vazifehkhah - ‏مقالات مرتبط۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - بيماري پارکینسون: از پاتوفیزیولوژی تا مدل های حیوانی . بيماري پارکینسون یک اختالل تحلیل برندۀ عصبی پیشرو
پاورپوینت بيماري ام اس

این پاورپوینت با موضوع بيماري ام اس در 20 اسلاید تهیه شده است. بيماري ام اس ( Multiple sclerosis) یک بيماري ناتوان‌کننده است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرارداده و باعث از دست‌دادن کنترل، دید، تعادل و حواس (بی حسی) می‌شود. در بيماري ام اس اعصاب مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بینند، که به این اختلال بيماري خودایمنی می‌گویند علایم ابتلا به بيماري ام اس دلایل ابتلا به ام اس چگونگی درمان بيماري ام اس
بيماري‌های عفونی مرگبار در طول تاریخ


بيماري‌های عفونی در طول تاریخ شیوع داشته، همه‌گیر شده و حتی عالم‌گیر شده و از قاره‌ای به قاره دیگر گسترش پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا، داروهای مدرن و رعایت اصول بهداشتی به بشر کمک کرده تا بر
بيماري‌های عفونی مرگبار کنترل پیدا کرده و حتی بتوانند برخی از آنها همچون
آبله را ریشه کن کند اما برخی از آنها همچنان با انسان است و اغلب
قربانیان آنها از
بيماري سیاه سرفه چیست؟
 
 
سیاه سرفه بيماري باکتریال است که به علت حملات شدید سرفه که میتواند منجر به کبودی گردد پیش از رواج واکسیناسیون بیش از 93 درصد بيماري در کودکان زیر ده سال اتفاق می افتاد انتقال بيماري از طریق ذرات تنفسی است این بيماري میتواند منجر به مرگ بیمار گردد.
 

 
عامل بيماري بوردتلا پتروزیس یک کوکوباسیل گرم منفی بسیار مسری است و منحصرا در انسان ایجاد بيماري مینماید علائم بيماري شامل سه مرحله زکام مرحله حمله ای و مرحله نقاحت ا
بيماري آب سیاه 
 
یک متخصص قرنیه گفت: اگر برای درمان آب سیاه چشم به موقع به پزشک مراجعه نشود ممکن است به از دست رفتن کامل دید منجر شود
  علیرضا برادران رفیعی متخصص قرنیه و استاد دانشگاه شهید بهشتی درباره بيماري آب سیاه چشم اظهار کرد: آب سیاه چشم (گلوکوم) از جمله اختلالات چشمی است که بر اثر فشار چشم به وجود می‌آید و به‌طور معمول درد و نشانه‌ای ندارد و در صورت درمان نشدن به موقع به از بین رفتن کامل دید منجر خواهد شد.
 
 
ادامه مطلب
 ما غرک بربک الکریم
اولین چیزی که مریضی و بيماري به یادت میاره شدت ضعفت تو این جهان هستیه
ولی چیزهای دیگه ای هم بهت یاد میده:
که چقدر بی جهت زندگی رو سخت گرفتی، و چقدر دنبال خوشی های واهی بودی
چقدر زیادی مسئولیت پذیرفتی حتی جای همه
چقدر آدمهای بی اهمیت رو مهم تلقی کردی
چقدر برای اطرافیانت مهمی
چقدر این ملت نسبت به هم بی تفاوت و حتی بی رحم شدن
چقدر کیفیت نظام پزشکی و داروییمون مشکل داره
که داروی پارسال با داروی امسال تاثیرش زمین تا آسمون فرق م
علت درد کف پا
برای کشف علت درد کف پا، می توان موارد بسیاری را حدس زد. به محض این که در ناحیه پا احساس ناراحتی کنید، به دنبال پیدا کردن علت درد کف پا باشید و قبل از این که این مسئله جدی تر شود، علت درد کف پا را شناسایی کنید. در واقع درد در ناحیه کف پا دلایل زیادی دارد و البته نکته ای که به آن باید توجه کرد این است که درد کف پا می تواند نشان دهنده بيماري های مختلفی باشد که در صورت تدام، باید به پزشک مراجعه کرد. اگر در صبحگاه در کف پا احساس ناراحتی ک
علائم کبد چرب
چگونه بيماري کبد چرب را تشخیص دهیم
متاسفانه این بيماري علائم خاصی ندارد. علائم کبد چرب ناپیدا است. این بيماري به صورت خاموش بوده در مواردی که کبد دچار التهاب و آسیب بافت کبدی صورت می شود علائم خود را نشان می دهد. یکی از علائم آن درد مبهم در ناحیه ربع (یک چهارم) فوقانی راست شکم حس می گردد و در موارد شدید تر باعث عوارض پوستی مانند التهابات پوستی، خارش و زخم های نابجا، خونریزی های زیر پوستی و کبودی خود را نشان می دهد.

ادامه مطلب
 پاورپوینت بيماري دیابت
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دانلود پاورپوینت بيماري دیابت. عنوان پاورپوینت:دانلود پاورپوینت بيماري دیابت فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش تعداد اسلاید: 33 پاورپوینت کامل و آماده ارائهhttp://occurs.manstar.ir/occurs.manstar.ir › occurs › htmlپاورپوینت درباره بيماري دیابت | occurs | 5441لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : پاورپوینت نوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد اسلاید : 22 اسلاید قسمتی از متن .ppt : بيماري دیابت .http://mizbandl4
پوشش امراض خاص بیمه عمر پاسارگاد: اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه‌نامه عمر پاسارگاد به یکی از بيماري های تحت پوشش مبتلا شود، می تواند تا سقف ۴۰ میلیون تومان از این پوشش استفاده کند.  بيماري‌های تحت پوشش در بیمه عمر پاسارگاد شامل سکته قلبی و مغزی، پیوند اعضای اصلی بدن، عمل قلب باز و سرطان می‌شود.
 
متخصص چشم و فوق‌تخصص پیوند قرنیه گفت: فشار چشم از جمله مهم‌ترین نشانه‌های آب سیاه است.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  جمشید وفا متخصص چشم و فوق‌تخصص پیوند قرنیه در رابطه با گلوکوم یا آب سیاه، اظهار کرد: آب سیاه بيماري است که در آن فشار چشم بالا رفته و سبب آسیب به چشم شده و این بيماري در موارد شدید منجر به نابینایی می‌شود.
وی در رابطه با انواع بيماري آب سیاه، تصریح کرد: بيماري گلوکوما دارای دو نوع مادرزادی و اکتسابی است که ن
 
سرماخوردگی بيماري شایعی است که از داروها و درمان‌های آن نباید انتظار معجزه داشت. انتظاری که گاهی باعث می‌شود باورهای غلطی درباره این بيماري داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، این بيماري معمولا با علائمی مانند خارش و سوزش یا درد گلو شروع می‌شود و به تدریج با عطسه‌های مکرر، آبریزش بینی، در گلو، سرفه و خلط سینه و. توام می‌شود. این علائم در اغلب مواقع بعد از 3 الی 5 روز به طور خود به خود فروکش میکنند. تقریبا همه مردم با این علائم آشنایی دارند ولی ب
بيماري افتادگی پلک از نامش هم پیداست، ظاهر پلک فرد را تغییر می دهد و بهم میریزد. در چنین حالتی، مرز پلک بالا به یک موقعیت پایین تر از حد نرمال می رسد. در موارد شدید، پلک افتاده می تواند تمام یا قسمت بیشتری از چشم را پوشش دهد. طوری که دید فرد مختل می شود. این مقاله جدیدترین اطلاعات پزشکان را در مورد افتادگی پلک، بهترین درمانهای خانگی، جراحی و همه نکات مهم که باید بدانید را ارائه خواهد داد.
این بيماري در افراد مسن رایج‌تر است اما ممکن است در هنگا
نکته‌ هایی که ن باید در مورد بيماري قلبی بدانند
مردان
و ن از لحاظ اغلب عوامل خطرساز برای بيماري قلبی شامل کلسترول بالا،
کمی فعالیت بدنی، فشارخون بالا و سیگار کشیدن تفاوتی با هم ندارند اما برخی
تفاوت‌های جنسیتی از لحاظ بروز، علائم و پیامد بيماري قلبی میان آن‌ها
وجود دارد.ن در مقایسه با مردان، با احتمال بیشتری ممکن است بر اثر بيماري قلبی
فوت کنند؛ ن با احتمال 2 برابر بیشتر د
با کمک چندین مجله معتبر پزشکی در سرتاسر دنیا راجب بيماري اوریون در کودکان، علایم و روشهای درمان که والدین حتما باید بدانند توضیح می دهیم.
اوریون چیست؟
اوریون بيماري است که در اثر یک ویروس ایجاد می گردد. این ویروس معمولا از طریق بزاق (آب دهان) منتقل می شود و می تواند بسیاری از قسمت های بدن به ویژه غدد بزاقی زیر گوش را آلوده کند. این غدد که بزاق دهان را می سازند، در بخش عقبی گونه، در ناحیه ای بین گوش و فک، قرار دارند. اوریون این غده ها را متورم و
عکس آقای خامنه ای

تبلیغات

آخرین مطالب