نتایج پست ها برای عبارت :

روانشناسان

2 سال پیش در شهرستان ما وکیلی زندگی میکرد که معلومات زیادی در خصوص روانشناسی داشت.
 
وی تلاش میکرد با کمک اطلاعات خود ، خصومت ها ، دشمنی ها و سوء تفاهمات زن و شوهر ها را حل و فصل کند تا جدایی بین آنها شکل نگیرد.
 
او در اندک مدتی به خاطر معلومات زیاد در خصوص روانشناسی و مشاوره ی رایگان در این زمینه طرفداران فراوانی پیدا کرد و حتی خانواده ها به دفتر وکیل ، نه برای تشکیل پرونده ی قضایی بلکه برای حل مشاجرات خود مراجعه میکردند.
 
تا اینکه
 
جمع بز
دکتر روانشناس کودکان
 هزینه دکتر روانشناسان کودکان سالانه در حال تغییر است هنگامی که شما یک فرزند خردسال دارید این نشانه آن است که شما باید توجه بیشتری به عزیزان خود داشته باشید و چیزهای دیگری مانند کار را نگیرید. شما باید نگرانی های اصلی خود را به کودکان تبدیل کنید. اگر بلافاصله این قانون را در خانه خود به کار نگیرید ، مطمئناً بعداً با عواقب ناگواری روبرو خواهید شد. چه افراد مرفه و چه فقیر ، حلق آویز یا طلاق ، بچه های شیطانی مطمئناً منبع اس
دکتر سارا جعفری
سوابق اجرایی
 
کارشناس اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
عضو درمانی بیمارستان روزبه
سرپرست اداره سلامت روان استان اصفهان
 مسوول کلینیک محرک مرکز ملی مطالعات اعتیاد سال 1388 تا سال 1390 (مرکز اینکاس ، دکتر آذرخش مکری )
 
فعالیتهای انجام شده در وزارت بهداشت:
ترجمه 2 کتاب از سری کتابهای پیشگیری و درمان اعتیاد تهیه شده توسط وزارت بهداشت
ویرایش بسته درمان مواد محرک و تهیه بازخورد
جمع آوری بسته های موجود در زمینه درمان مواد مح
با توجه به گرایش و تخصصی که هر روانشناس دارد وظایف مختلفی بر گردن او است. به عنوان مثال یکی از وظایف روانشناس مشاوره رسیدگی به مراجعه‌کنندگان برای حل مشکلات و تصمیم گیری در زمان های پر استرس زندگی آن‌هاست.
همچنین از وظایف روانشناسی بالینی می توان به این مورد اشاره کرد که در صورتی که مورد این در شرایطی مثل نگرانی و اضطراب و افسردگی و سایر بیماری های روانی قرار داشته باشند روانشناسی بالینی آنها کمک میکند.
روانشناسان شغلی باید در شرکتها و ساز
دکتر روانشناس کودک
روانشناسی کودک یک شاخه تخصصی از روانشناسی است که ترکیبی از کاربرد روان درمانی سنتی با پیش زمینه در رشد کودک است. روانشناسان کودک و نوجوان ممکن است در بیمارستان ها ، مدارس ، آژانس های دولتی مشغول به کار شوند و یا کارهای خصوصی داشته باشنددر این مقاله می خواهیم وظیفه دکتر روانشناس کودک را مورد بررسی قرار دهیم.
وظیفه دکتر روانشناس کودک
 
وظیفه دکتر روانشناس کودک بطور گسترده به چهار دسته تقسیم می شود که شامل ارزیابی و مداخله
یکی از انواع روانشناسی، روانشناسی بالینی میباشد. روانشناسی بالینی به افرادی که دچار ناسازگاری هستند کمک میکند تا با مشکلات زندگی خود سازگار شوند. روانشناسی بالینی مسائلی از قبیل اضطراب، افسردگی و . را مورد بررسی قرار میدهد. در روانشناسی بالینی برای ارزیابی مسائل روانشناسان از فنون مصاحبه و آزمون روحی و روانی کمک میگیرند. روانشناسان بالینی بیشتر در کلینیک ها و بیمارستان ها فعالیت میکنند.
 
انواع روانشناسی مشاوره
 
 
در انواع رو
اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی  که اکثر روانپزشکان و روانشناسان به آن سرطان خاموش نیز می‌گویند یک اختلال روانی شایع است که از ویژگی‌های بارز آن فقدان توانایی در اندیشیدن، عاطفه ضعیف، انجام رفتارهای نامعقول و ناتوانی در درک واقعیت است.البته شایان ذکر است که منظور از ناتوانی در درک واقعیت، توهمات مغزی فرد بیمار می‌باشد. این بیماری در میان همهٔ بیماری‌های عمدهٔ روان‌شناختی از همه وخیم‌تر و شدیدتر می‌باشد و معمولاً خود را به صورت توهمات شنی
امروزه با توجه به گستردگی خدمات  و فعالیت های روانشناسی و مشاوره ای و دستاوردهای علمی و تخصصی روانشناسان در ایران و استقبال از خدمات سلامت روان گسترش یافته و مردم اقشار مختلف جامعه بیشتر از قبل درصدد استفاده از متخصصان این حوزه هستند.
ادامه مطلب
دانلود کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد pdf
 
دانلود فایل
 
 
 
 
دانلود رایگان کتاب هیلگارد pdf
دانلود رایگان pdf زمینه روانشناسی هیلگارد ترجمه براهنی
متن کامل زمینه روانشناسی هیلگارد+pdf
دانلود pdf زمینه روانشناسی هیلگارد ترجمه براهنی
دانلود کتاب روانشناسی هیلگارد ترجمه براهنی
دانلود رایگان متن کامل زمینه روانشناسی هیلگارد
دانلود رایگان روانشناسی عمومی هیلگارد pdf
دانلود رایگان کتاب متن کامل زمینه روانشناسی هیلگارد
 
کتاب زمینه روانشناسی هیلگ
همه می‌دانیم که مرد‌ها از مریخ آمده‌اند و زن‌ها از ونوس و همین باعث می‌شود ایجاد یک تعادل کامل در رابطه‌شان کار سختی شود. به گفته‌ی روانشناسان خیلی از این اشتباهات میان خانم‌ها مشترک‌اند و زیاد دیده می‌شوند. اگر دوست دارید رابطه‌تان بهتر و عمیق‌تر باشد و اشتباهات کمتری در رابطه با مرد زندگی‌تان مرتکب شوید با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
به نام خدا 
یکی از دغدغه های مهم خانم ها برای ازدواج شناخت آقایون هست که علتش میتونه مسائل زیادی اعم از اختلالات جنسی یا تنوع طلبی آقایون باشه. از این رو بیشتر به دنبال فهم جهان بینی آقایون نسبت به خانم ها هستند.
همان طور که می دونید روانشناسان معتقدند رفتار مردان با خانم ها تابعی از حسی هست که به مادرشون دارند، بعضی ها حس پسر به مادر رو از نوع جنسی و بعضی از نوع غیر جنسی می نامند. کسی که معتقد بوده این کشش از نوع جنسیه فروید پدر علم روانشناسیه
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، روز گذشته با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، ضمن اشاره به ساختار کنونی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، اظهار داشت: از اینکه این فرصت فراهم شده است که درباره مسائل روانشناسی و مشاوره کشور صحبت کنیم، بسیار خرسندیم.
وی افزود: امروز در کسوت مسئولیت بسیار حساس و مهم ساز
پاورپوینت روانشناسی ورزش

توضیحات: دانلود پاورپوینت با موضوع روانشناسی ورزش ، در قالب ppt و در 31 اسلاید، قابل ویرایش.     بخشی از متن پاورپوینت: مطالعه جنبه های روانی عملکرد ورزشکاران و کاربرد اصول روانشناسی در حوزه ورزش . یا به عبارت دیگر، مطالعه ویژگیهای رفتاری ورزشکاران. طبقه بندی روانشناسی ورزشروانشناسی بالینی : روانشناسان دراین حیطه  بیشتر با ورزشکاران دارای مشکلات روان شناختی مانند اضطراب،ضعف اعتماد بنفس ، برانگیختگی و.
کلینیک روانشناسی در کرج
خلاصه متن
آن‌چه در دنیای امروز در رفتار انسان‌ها بیشتر به چشم می‌خورد، مشکلات روانی است و آن‌چه ضروری است، مراجعه به کلینیک‌های مشاوره‌ای و روانشناسی است. ابتدا باور کنیم که همان‌گونه که دانشمندان علم فیزیک، سفر به فضا را برای بشر مقدورکرده‌اند، روانشناسان نیز توانسته‌اند، بسیاری از پیچیدگی های روان آدمی را کشف کنند و برای ناهنجاری‌های آن، راه چاره بیابند. با هم سری بزنیم به یک کلینیک روانشناسی در کرج.
 ​
ک
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی : آلفرد آدلر از جمله روانشناسان معروف اتریشی است که بر جنبه اجتماعی بودن انسان تاکید زیادی داشت. همچنین منبع اصلی انرژی و انگیزه های انسان را میل به قدرت می دانست. او معمولا اولین پیشرو در گروه روانشناسی اجتماعی در روانکاوی معرفی می‌شود و نظریه‌ای را ارائه داد که علایق اجتماعی» نقش اصلی آن بود. همچنین او تنها روانشناسی است که یک گروه چهار نفری تشکیل داد که این گروه به نام او نامیده می‌شود.
ا
شخصیت دقیقا چه چیزی است؟ درک دقیق و درست شخصیت چگونه می‌تواند بینش عمیقی در مورد احساساتتان فراهم کند؟ شخصیت همان چیزی است که برخی از افراد آن را توصیف می‌کنند اما هنوز بیشتر مردم درک کاملی از مطالعات علمی انجام شده در مورد شخصیت ندارند.
این شخصیت منحصر به فرد شماست که شما را می‌سازد و بر روی روابط و روش زندگیتان تاثیر می‌گذارد. روانشناسی شخصیت یکی از بزرگترین و محبوب ترین شاخه‌های روانشناسی است.
روانشناسان تلاش می‌کنند درک درستی از نح
انواع روانشناس بسیار زیاد هستند و هر کدام وظیفه خاصی در جامعه دارند که در نهایت به سلامت روانی مردم منجر می شود. به لطف رشته روانشناسی و بازه گسترده آن روانشناسان زیادی در اختیار جامعه قرار گرفته اند که در این مطلب از سایت روانشناسی روان خند به بررسی آنها می پردازیم.
ادامه مطلب
چیزی که این روزها -می‌شود به ۱۰ سال گفت این روزها؟- بخش مهمی از مغزم را اشغال کرده این است: چطور کسانی را دوست می‌داریم، در حالی که با تمام وجود می‌دانیم با آنان آینده‌ای در انتظارمان نخواهد بود؟ با آن عنصر محرک کار دارم، همان که کاری با تو می‌کند که به خودت بگویی غرور چیز مهمی نیست، عزت نفس مهملی است که روانشناسان برای کاسبی از خودشان در آورده‌اند، توهین یک مقوله نسبی است، بی‌محلی می‌تواند از سر علاقه باشد و چندین گزاره مثل اینها. 
اما چ
انواع روانشناس بسیار زیاد هستند و هر کدام وظیفه خاصی در جامعه دارند که در نهایت به سلامت روانی مردم منجر می شود. به لطف رشته روانشناسی و بازه گسترده آن روانشناسان زیادی در اختیار جامعه قرار گرفته اند که در این مطلب از سایت روانشناسی روان خند به بررسی آنها می پردازیم.
منبع : انواع روانشناس کدامند روان خند
ادامه مطلب
روانشناسی نقاشی کودکان
 
کودکان از طریق نقاشی های خود، نظرات و تفسیرهایشان را بیان می کنند‎
 
روانشناسی نقاشی کودکان و خردسالان بسیاری از حرفه ای ها را در زمینه آموزش و پرورش جذب کرده و علاقه مند می کند.
محققان، روانشناسان، معلمان و والدین تحقیقات مختلفی را برای روشن ساختن مفهوم و تفسیر نقاشی های کودکان انجام داده اند.
از طریق بررسی و تحلیل نقاشی کودکان ، می توان بینش آنها را در مورد توسعه اجتماعی / احساسی، فیزیکی و فکری هر کودک به دست آورد.
تست افسردگی چیست ؟
غم ، احساس کمبود ، از دست دادن علاقه یا لذت در فعالیت های روزانه مان ،  علائمی است که برای همه ما آشنا است. اما ، اگر این علائم  همچنان ادامه داشته باشد و زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهند ، ممکن است افسردگی باشد.طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، ۷.۶ درصد از افراد بالای ۱۲ سال مبتلا به افسردگی در هر دوره 2 هفته ای هستند . طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) ،  شایع ترین بیماری در سراسر جهان و عامل اصلی ناتوانی است. این سازمان طب
کرج - رئیس هلال احمر شهرستان کرج از استقرار کاروان سلامت هلال احمر در گرمخانه‌ها خبر داد.
هاشم نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار  کرد: داوطلبان و خیران جمعیت هلال احمر با اسقرار کاروان سلامت در یکی از گرمخانه‌های سطح شهر نسبت به ویزیت رایگان، درمان، ارائه مشاوره روانشناسی و انجام تست فشارخون ۴۰ نفر از مراجعین اقدام کردند.
وی افزود: مددکاران اجتماعی و کارشناسان مسائل اجتماعی، پزشکان و روانشناسان خیر می توانند با عضویت در هلال احمر گا
برای اندازه گیری و مطالعه شخصیت انسان‌ها، روانشناسان تعدادی تست شخصیتی توسعه داده اند. اکثریت قریب به اتفاق این تست‌ها، با تنظیمات متعددی به کار می‌روند. برخی از تست‌ها نیز ممکن است برای کمک به یادگیری بیشتر افراد در مورد جنبه‌های متفاوت شخصیتشان مورد استفاده قرار گیرند یا از آن برای غربالگری و ارزیابی به هنگام تشخیص انواع مختلفی از اختلالات شخصیتی استفاده شود.
خوشبختانه شما می‌توانید طیف وسیعی از تست‌های شخصیتی را به صورت آنلاین در
اعمال زیر  از نظر معلمان فعال و دلسوز و مدیران ریز بین و مشاوران و روانشناسان آگاه جزو نامناسب ترین برخوردها با دانش آموزان در کلاس و مدرسه توسط معلمان  خسته،بی انگیزه،کسل می باشد
1- پرهیز از لبخنن و رفتار مهربانانه با شاگردان و اعمال مقررات خشک و خشن:
اگر مجبورید که سال تحصیلی را علیرغم میل باطنی خود در کلاسی یا مدرسه ای با سختی آغاز کنید این مساله نباید به دانش آموزان منتقل شود ، اگر از کمی حقوق خود ، برخورد بد معاون و مدیر مدرسه، تبعیض
عمل تغییر جنسیت ، عمل جراحی است که پزشکان برای تغییرجنسیت فیزیکی افرادی که خود داوطلب آن هستند انجام می‌دهند. افراد و مخصوصا ترنس هایی  که قصد انجام عمل تغییر جنسیت دارند، باید با طی کردن روند قانونی مجوز انجام آن را بگیرند. این مجوزها باید توسط پزشکی قانونی و روانشناسان انجام پذیرد.
 
برای دریافت مشاوره روانشناسی در زمینه عمل تغییر جنسیت می‌توانید با مشاوران مرکز حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با ش
چه افکاری سبب بیماری سرطان، زخم معده، تیروئید، سکته قلبی، تومور می‌شود؟
اگر از شما بپرسم : چند بیماری که تا به حال دیده‌اید یا تجربه کردید را نام ببرید، چه می‌گویید؟ مطمئناً بدون معطلی شروع به شمردن انواع و اقسام بیماری می‌کنید. کمی دقت کنید شما پزشک نیستید ولی با بیماری‌های زیادی آشنا هستید. چرا؟

چون از بیماری می‌ترسیم. از بیماری خاطره خوشی نداریم و همیشه چیزهایی که از آن می‌ترسیم یا یادآور درد و رنج برای ما هستند را هرگز فراموش نمی‌
 
منظور از رشد اجتماعی این است که فرد بتواند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند و رشد و نمو لازم را برای برقراری روابط اجتماعی به دست آورد .بسیاری از روانشناسان و جامعه شناسان معتقدند  تجاربی که کودک در سالهای اولیه زندگی در محیط خانواده به دست میاورد زیربنای شخصیت و رفتارهای بعدی او را شکل میدهد خانواده در شکل گیری اندیشه ها -گرایشها - تمایلات - عادتهای اجتماعی کودک نقش مهمی دارد
مواردی که در خانواده موجب رشد اجتماعی کودک میشود شامل موار
ریچارد کارسون معتقد است که شادمانی حالتی از ذهن است نه رشته ای از حوادث، احساس آرامش بخش که می توانید همیشه تجربه اش کنید و با آن زندگی کنید و نه چیزی که برای یافتنش نیاز به جستجو داشته باشید، شادمانی در خارج از وجود شما نیست شادمانی یک احساس است.
 
مایکل ارگایل معتقد است که شادی عبارت است از بودن در حال خوش حالی و سرور یا دیگر هیجانات مثبت یا عبارت است از راضی بودن از زندگی خود.
 
مقاله استرس در دانش آموزان
عوامل ایجاد کننده استرس شامل عوامل ایجاد کننده استرس فردی، عوامل ایجاد کننده استرس گروهی، علایم فیزیولوژیک استرس، علایم روانی استرس،علایم رفتاری استرس، عوامل ایجاد کننده استرس درون سازمانی، عوامل موجد استرس برون سازمان و همچنین روشهای مقابله با استرس فردی و استرس سازمانی شرح داده می‌شود.از این رو شیوه‌‌هایی از قبیل ایجاد محیط حمایتی برای دانش آموزان، غنی سازی شخصیت آن ها، کاهش تعت مدرسه، پرهیز از برقر
هیچ مکانی نمی‌تواند نسبت به محل کار، جایی که افراد هر روز زمان زیادی را در آن می‌گذرانند، تأثیر زیادی بر سلامت روان بگذارد.
به گزارش ایسنا، متخصصان و روانشناسان راه‌حل‌های زیادی برای مدیریت سلامت روان در محیط کار توصیه کرده‌اند که رعایت آن‌ها برای تمامی شاغلانی که به سلامت روان خود اهمیت می‌دهند، ضروری است.
در ادامه چهار توصیه به نقل از سایت خبری "فری‌ملیژیاتودی" برای حفظ سلامت روان در محیط کار آورده شده است:
ادامه مطلب
|دوره MMT روانشناسی|
تعریف دوره:
دوره ای که در آن کارشناسان روانشناسی با اختلالات مصرف مواد و نحوه برخورد با آن آشنا می شوند و مهارتهای حرفه ای مربوط در این حوزه نیز تقویت می گردد. مجتمع سلامت تهران قصد دارد با برگزاری این دوره تخصصی در قالب  دوره MMT روانشناسی  (سوء مصرف افیونی مخصوص روانشناسان)، اطلاعات پزشکان علاقمند را در این راستا بالا ببرد و گامی در این زمینه بر دارد.
مخاطبین:
روانشناسان با حداقل مدرک فوق لیسانس یا بالاتر در رشته های روان
 
در حالیکه برخی روانشناسان غربی با نگهداری سگ برای افراد تنها موافقند و آن را راهکاری برای مقابله با افسردگی و بیماری های روانی می دانند، پزشکان و متخصصان، نگهداری این حیوان را به لحاظ بیماری هایی که برای انسان دارد برای خانواده ها خطرناک می دانند.
 
 
سگ، این یار دیرین انسان با گذشت زمان، آرام آرام، زندگی در آپارتمان را در پیش گرفته و همپای انسان به سمت زندگی لوکس پیش می رود.این حیوان خانگی که تا دیروز در گوشه خانه روستاییان جای داشت، از ز
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین اسلام را د
هر انسانی به حکم انسان بودن، فارغ از شغل و پیشه اگر بخواهد زندگی آرمانی داشته باشد،باید در سه حوزه چیزهایی بداند:
یکم، ادبیات جهانی: شعر، رمان، نمایشنامه و سناریو فیلم و. .من فقط در ادبیات جهانی یک انسان‌شناسی عمیق را می‌یابم، بیشترین تاکید من بر رمان و شعر است.
دوم ،فلسفه: بخش‌هایی از فلسفه را همه باید بدانند، ولو به شکل آماتوری؛ اما آماتور قوی، وگرنه کمیت زندگیشان دیر یا زود لنگ خواهد شد. این به معنای متخصص فلسفه شدن نیست.بخش‌هایی از مع
بسیاری از آدم‌ها به دنبال عاملی برای رسیدن به موفقیت
هستند. یکی از عواملی که معمولا در رسیدن به موفقیت به آدم‌ها کمک می‌کند،
جاه ‌طلبی است. ولی جاه طلبی یعنی چه، چه آدم‌هایی جاه طلب هستند، چرا
آدم‌ها حس جاه طلبی دارند، چگونه جاه طلبی در رسیدن به موفقیت کمک‌تان
می‌کند؟ این پرسش‌ها روانشناسان و انسان‌شناسان را وادار کرده‌اند تا
پاسخ‌هایی برای‌شان بیابند.

با
این‌که اثرگذاری حس جاه‌ طلبی در کمک به موفقیت آدم‌ها در برخی شرایط خاص
نقش بازی های نمایشی در رشد شناختی و عاطفی کودکان
توانایی برقراری ارتباطات احساسی و ابراز عقاید و خواسته ها و نشان دادن واکنش های عاطفی و رفتاری از طریق شیوه های غیر کلامی در انسان ذاتی است. کودکان نیز نسبت به حالات و رفتار یکدیگر آگاهی زیادی دارند. به این دلیل است که روانشناسان و متخصصان بازی کودکان در سطح گسترده ای مایل هستند که واکنش های خلاق کودکان کم سن را بدون واسطه مورد بررسی قرار داده و درک کنند و نقش بازی های نمایشی در رشد شناختی و عا
مرکز مشاوره در کرج
خلاصه متن:
تفاوت بین جلسات مشاوره روانشناسی برگزار شده توسط یک مرکز مشاوره در کرج و جلسات مشاوره روانشناسی در تهران را تنها افرادی متوجه می‌شوند که هم به مرکز مشاوره در کرج رجوع کرده باشند و هم تجربه کار با روانشناسان ساکن تهران را داشته باشند. تاثیر گذاری جلسات یک مرکز مشاوره در کرج ، واقعا بیشتر از جلسات مشاوره‌ای مراکز تهرانی است
درمان تحت نظر بهترین مرکز مشاوره در کرج
تفاوت بین جلسات مشاوره روانشناسی برگزار شده توس
آلفرد آدلر از جمله روانشناسان معروف اتریشی است که بر جنبه اجتماعی بودن انسان تاکید زیادی داشت. همچنین منبع اصلی انرژی و انگیزه های انسان را میل به قدرت می دانست. او معمولا اولین پیشرو در گروه روانشناسی اجتماعی در روانکاوی معرفی می‌شود و نظریه‌ای را ارائه داد که علایق اجتماعی» نقش اصلی آن بود. همچنین او تنها روانشناسی است که یک گروه چهار نفری تشکیل داد که این گروه به نام او نامیده می‌شود. 
برای دریافت مشاوره در زمینه یادگیری نظریه آلفرد
توجه:
موسسه #کودک_ایمن_ناجی_فردا در راستای اهداف بلندمدت و کوتاه مدت از افراد علاقه مند به فعالیت های فرهنگی دعوت به همکاری مینماید.✅افرادی که فرهنگ ایمنی، ارتقای سلامت و امنیت جسمی کودک و خانواده برایشان پراهمیت است میتوانند با وارد شدن به آدرس زیر اطلاعات خود را وارد کرده و به جمع ما بپیوندند.
✅توضیحات تکمیلی:کار با کودک و دستیابی به اهداف فرهنگی پذیرای تمامی افرادی است که با مهارت های خود دری به روی آینده ای متفاوت میگشایند.
امدادگرا

افزایش توجه و تمرکز حواس
برای اینکه کارهایمان را به نحو مؤثرتر و بهتری انجام دهیم و بازدهی و کارایی بیشتری در زندگی و کار داشته باشیم، باید یاد بگیریم که چگونه تمرکز کنیم.تمرکز» درست مثل عضلاتی است که با تمرین و مرور، پرورش می‌یابد.واقعیت این است که مغز ما در دنیای کنونی که دائماً در حال تحول است، به دنبال چیزهای جدیدتر و جالب‌تر می‌گردد و توانایی تمرکز زیاد روی یک چیز را از دست داده است.*
چرا بسیاری از افراد پرتلاش به خواسته‌های خود ن
روانشناسی گشتالت تلاش دارد تا قوانینی را درک کند که در پسِ توانایی ما در درک و حفظ ادراکات معنادار، در این جهان به‌ظاهر آشفته وجود دارد. روانشناسی گشتالت، یک تئوری ذهن و مغز است و بیان می‌کند که اصول عملکردی مغز، یکپارچه، موازی و مشابه است و این که کل، متفاوت از مجموع اجزاست. لغت گشتالت در معنای تحت‌اللفظی به معنای شکل می‌باشد و به معنی ادراک بصری کل شکل به جای یک مجموعه از خطوط و منحنی‌های ساده است. طبق این نظریه، در واقع ما اشیاء را به هم
زیگموند فروید یکی از مشهورترین روانشناسان در حوزه روانکاوی است که احتمالا بیشتر از هر روانشناس دیگری نام او را شنیده‌اید. فروید با بیان مفهوم ناخودآگاه و ارائه‌ نظریات مختلف در این زمینه مسیر جدیدی را در روانشناسی باز کرد. از او به عنوان پدرعلم روانکاوی نیز یاد می‌شود. در نظریه روانکاوی او بیشتر به لایه‌های پنهان ذهن می‌پردازد و ذهن را مانند کوه یخی می‌داند که 10% بیرون آن را ذهن هشیار و 90% حجم کوه که زیر آب است را ذهن ناهشیار تشکیل می‌د
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین اسلام را د
تعریف روانشناسی کار
روانشناسی کار شاخه ای از علم روانشناسی است که روانشناسان این رشته رفتار انسان ها را در مورد کارشان مورد مطالعه قرار می دهند. هدف روان شناسی کار شناسایی عواملی است که در رفتار انسان و کارش تأثیر می گذارد. تلاش محققان روانشناسی کار در جهت این است که نیاز ها و خواسته های عقلانی انسان ها را تأمین کنند و به ارزش های انسانی و رفاه جسمی و فکری او توجه شود. هدف روانشناسان کار تجزیه و تحلیل رفتارهای هیجانی و شناختی افراد در محیط کا
 
روانشناسی ورزشی 
ورزشکاران و مربیان بر آمادگی روانی تاکید می کنند و این تعجب آور نیست که محققان روانشناسی ورزشی هم بسیار به این موضوع علاقه مند باشند.تحقیقات آنها نشان داده .
روان شناسی در کشتی 
مقاله ای از روان شناسی سایت انستیتو کشتی. با سپاس و حمد فراوان به درگاه یگانه ی عالم ، آفریدگاری که خالق و پدید آورنده ی انسان است . انسانی که در فطرت خود ، دانش .
کارگاه روانشناسی ورزشی در فدراسیون کشتی
با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی کارگاه 
شاید تا چند سال پیش، تنها سفر کردن، کاری عبث و بیهوده بود ولی این روزها افراد زیادی را می بینیم که تنهایی سفر می کنند. کسانی که تنها به سفر می روند، ضرورتا افراد تنها یا مجردی نیستند، بلکه افرادی هستند که قدرت تنها شدن با خودشان را دارند. بسیاری از روانشناسان توصیه می کنند هر چند وقت یک بار سفر تنهایی را تجربه کنید تا زمان کافی برای خلوت کردن با خود را داشته باشید؛ فرصت شناختِ خود، معمولا در میان جمع به سختی اتفاق می فتد. این نکته را هم فراموش
نگرش و دانش جنسی شما چگونه است و تست روانشناسی جنسی (18+)
تست روانشناسی جنسی
 
روانشناسان
بر این باورند که داشتن دانش و نوع نگرش جنسی در موفقیت ازدواج تاثیر
دارد. نگرش و دانش جنسی شما در رابطه با رابطه جنسی چیست؟ در ادامه با
بتوته همراه باشید و با انجام 3 تست روانسناسی: اولویت رابطه جنسی، دانش
جنسی و اعتیاد جنسی را در خود محک بزنید.
نگرش جنسی
ادامه مطلب
اگر به دنبال تغییر و تحول فردی هستید اولین نیاز شما ارزیابی صحیح سطح اعتماد به نفس خودتان است. با انجام تست اعتماد به نفس شما می توانید متوجه شوید که از نظر اعتماد به نفس در چه شرایطی قرار دارید. بعد برای افزایش اعتماد به نفس ساده ترین راهی که بسیاری روانشناسان توصیه می کنند، بهبود و تقویت تک تک سوالات مطرح شده در تست اعتماد به نفس است.

شما همچنین می توانید از  آزمون اعتماد به نفس و خودکارآمدی » سایت راز موفقیت نیز برای ارزیابی میزان اعت
 نشست تخصصی سلامت روان و نشاط اجتماعی با حضور دکتر محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و تعدادی از روانشناسان، روز دوشنبه، 29 مهر در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی برگزار شد.
 
 
 دکتر محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در نشست تخصصی سلامت روان و نشاط اجتماعی گفت:  زندگی بهتر و شادتر، وابسته به داشتن فکر، هیجان و رفتار سالم و همچنین در گروی استفاده از خدمات روانشناسی است.
پیشگیری اولیه، مهم‌تر از پیشگیری
آگاهی از سبک های ارتباطی در داشتن ارتباطی موثر، کارآمد و طولانی مدت تاثیر اساسی دارد. زمانی که با دیگران ارتباطی  موثر داشته باشید، مورد احترام  آنان قرار می گیرید و زندگی شاد و موفق تری خواهید داشت. همه ما در طول روز با افراد مختلفی مانند راننده تاکسی یا مغازه دار روبرو می شویم، اما آیا تا حالا به طبقه بندی کردن رفتارهای خود در طول روز توجه کرده اید؟ به نظر شما تقسیم بندی رفتارها در روابط ما تاثیر گذار است یا کار بیهوده ایست؟ این تقسیم بند
ممکن است روزانه در مورد مدیتیشن یا مراقبه چیزهای مختلفی بشنوید که شاید بسیاری از آن‌ها نادرست باشند. مراقبه در تعریفی ساده تمرین و ورزش ذهنی است. استرس، اضطراب، افکار و احساسات مختلفی در طول روز برای همه انسان‌ها رخ می‌دهد. تمرین‌های مدیتیشن به تمرکز و آگاهی یافتن بر آن‌ها و یادگیری شیوه کنترل آن‌ها منجر می‌شود. اگر به دنبال راهی برای درمان استرس‌های روزانه خود هستید، تمرینات مراقبه که توسط روانشناسان نیز اجرا می‌شود به شما کمک شای
دکتر روانشناس کودکان
بهترین دکتر روانشناس کودکان وظیفه دارد  مشکلاتی که بخصوص کودکان با استعداد نیز با آن روبرو هستند ، تعیین کننده را پیدا می کند. کودکان با مشکلات یادگیری با سیستم های آموزشی و خانوادگی با مشکلاتی روبرو هستند.
به همین ترتیب ، به اصطلاح شرورها به واسطه استعدادها و قابلیتهای استثنایی خود را از زندگی اصلی بیگانه می دانند. در هر عدم تعادل در اوایل و اواخر دوران کودکی ، یک روانشناس کودک می تواند از مشکلات جدی جلوگیری کند.جهت
یک متخصص روانشناسی ضمن تشریح وظایف و عملکرد متخصصان مختلف حیطه روانی گفت: در حال حاضر متخصصان زیادی همچون مشاور، روانشناس، روانپزشک یا متخصص مغز و اعصاب در حیطه روان انسان‌ها فعالیت می‌کنند و همین موضوع موجب سردرگمی نیازمندان به خدمات روانشناسی و مشاوره در کشور شده است.
گوهریسنا انزانی در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: امروزه همزمان با رشد و پیشرفت دنیا، تغییرات زیادی در حال اتفاق افتادن است؛ تغییراتی که زمینه‌ساز تفاوت میان والدین و فرز
حتما بارها برای شما نیز پیش آمده است که افراد نتوانسته اند
ذهنتان را بخوانند و به همین خاطر از شما خواسته اند حرفتان را تکرار کنید.
افرادی که چنین درخواستی را دارند در این مورد آگاهی ندارند که می‌توانند
ذهن شما را بخوانند. آنها اینکار را به یک روش ثابت و همانند گذشته انجام
می‌دهند. واقعیت این است که بیشتر افراد می‌توانند خواندن ذهن افراد را با آموزش‌های مخصوص، زمان، تمرکز و مجموعه‌ای از مهارت‌های خاص یاد بگیرند.
خواندن ذهن کاری نیست ک
اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید که باید بدانید که راز این برتری در آنتی اکسیدانها و فشار اکسیدیته نهفته است.روانشناسان دریافته اند: مردانی که کمترین سطح فشار اکسیدیته را در بدنشان دارند به لحاظ جسمی از جذابیت بیشتری برخوردار هستند.دکتر استیو گانگستاد روانشناس انگلیسی در گفت وگویی با رومه ایندیپندنت متذکر شد: این یافته ها می تواند چندین کاربرد مهم داشته باشند. برای مثال نشان می دهد چرا ن به گونه ای تکامل یافته اند که به دنبال راهی بر
 دانلود دیکشنری اوریجینال روانشناسی کمبریج
 
عنوان کتاب: دیکشنری روانشناسی کمبریج (The Cambridge dictionary of Psychology)
نویسنده: دیوید متسوموتو
فرمت فایل: PDF
تعداد صفحات: 606
ناشر: کمبریج
زبان: انگلیسی
توضیحات:
یک دیکشنری و فرهنگ لغات کامل و جامع در حوزه روانشناسی می باشد. این دیکشنری شامل هزاران لغت و اصطلاح مورد استفاده در حوزه ی روانشناسی بالینی و روانشناسی کودک ، روانشناسی عمومی و کلیه گرایش های مربوط به روانشناسی می باشد . این دیکشنری که جدید ترین د
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایشبهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین اسلام ر
روانشناسان کودک تاکید دارند بازی های فکری با تقویت حواس/هوش/ادراک کودکان به دنیای حال و اینده ی انها شکل میدهد و اگر درست انتخاب شونداثرات سازنده ای بر روابط بین فردی ومهارت های اجتماعی انها خواهند داشت به همین دلیل گروهی از روان شناسان و بازی درمانگران فعال در حیطه ی کودک با برگزاری کارگاه های بازی فکری در مدارس و مهدکودک ها با محوریت حافظه/تمرکز/سرعت عمل و رفع پاره ای از مشکلات رفتاری کودکان از طریق بازی/اموزش وسرگرمی با کادری مجرب و کارا
مشاوره خیانت در مرکز مشاوره روانشناس , مرکز مشاوره انتخاب نو , مرکز مشاوره , مشاوره , مشاوره خیانت , روانشناس خوب , بهترین مشاور خیانت , مشاور خوب , خیانت , مرکز مشاوره  
مشاوره خیانت یکی از حساس ترین مشاوره در مرکز مشاوره انتخاب نو می باشد که توسط بهترین روانشناسان ارائه می گردد. کسانی که برای مشاوره خیانت به یک مرکز مشاوره مراجعه می کنند معمولا افرادی آسیب دیده هستند که چندین احساس مخرب را به صورت هم زمان تجربه می کنند. متاسفانه در شرایط هجوم
در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با مقدمه ای بر روانشناسی معامله گری صحبت کنیم.
هرساله تعداد زیادی از معامله گران در سراسر دنیا آموزش های تحلیلی را به پایان رسانده و مسیر معامله گری را آغاز می کنند اما آمار تقریبی کارگزاری های جهان نشان می دهد فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد معامله گران آموزش دیده، معامله در بازارهای مالی را تا سال ها ادامه می دهند.
این نتایج باعث طرح اولین سوالات جهت احساس نیاز به موضوعی مهم در مسیر رشد معامله گران بود و اولین گام های
سلام
شادی راه موثری است که در مدرسه میتواند با شگرد های زیادی درست شود
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامید
همه ی ما در یادگیری یک مهارت، روزی به نقطه ی وضعیت ثابت قابل قبول می رسیم. هنگامی که در آغاز جوانی هستیم، یاد می گیریم چطور رانندگی کنیم و زمانی که آن اندازه در رانندگی ماهر شویم که دیگر جریمه نشویم و تصادف های جانکاه نکنیم، موقعی است که واقعا در پیشرفت کرده ایم. 
پیشتر روانشناسان باور داشتند که وضعیت ثابت قابل قبول، مشخص کننده ی بالاترین درجه ی توانایی های درونی ماست. در سال 1869 ، سر فرانسیس گالتون» کتابی نوشت با عنوان نابغه ی مادرزاد». در
با توجه به انجمن روانشناسی آمریکا، روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است.
این مطالعه ذهن، نحوه کارکرد آن و نحوه رفتار آن است.
APA اضافه می کند که آن را پذیرای همه جنبه های تجربه انسان، از توابع از مغز به اقداماتی که ملل، از رشد کودک به سالمندان مراقبت.”
روانشناسان و روانپزشکان برای کمک به افراد مبتلا به بیماری های روانی با یکدیگر همکاری می کنند ، اما آنها کاملا یکسان نیستند.
یک روانشناس از طریق روان درمانی بیمار را درمان می کند و به تغییر علائم ر
با توجه به انجمن روانشناسی آمریکا، روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است.
این مطالعه ذهن، نحوه کارکرد آن و نحوه رفتار آن است.
APA اضافه می کند که آن را پذیرای همه جنبه های تجربه انسان، از توابع از مغز به اقداماتی که ملل، از رشد کودک به سالمندان مراقبت.”
روانشناسان و روانپزشکان برای کمک به افراد مبتلا به بیماری های روانی با یکدیگر همکاری می کنند ، اما آنها کاملا یکسان نیستند.
یک روانشناس از طریق روان درمانی بیمار را درمان می کند و به تغییر علائم ر
سلام 
من  مجردم و بالای 25 سال، یک سوال برام پیش اومده؛
زوجین قبل از ازدواج، رفتار  و عملکرد جنسی همدیگه رو چطور ارزیابی کنند و چطوری بفهمند که نزدیکتر به واقعیت باشه برای همدیگه، رفتار و عملکرد جنسی توی مراحل آشنایی و قبل از عقد که مشخص نمیشه، در فرهنگ ما، دقیقا زمانی مشخص میشه که  ازدواج یا عقد کرده باشن و دیگه  کار از کار گذشته باشه!
خوب چکار کنیم که پیشگیری بشه و به خاطر این موضوع کار به طلاق نکشه؟، به نظر من با گفتگو  در مورد سلیقه و خوا
شاید سوال خیلی از خانم ها این باشد که بهترین سن برای بچه‌ دار شدن چه سنی است. خیلی از بانوان به علل مختلف مثل پیشرفت در کار، گذراندن بی‌دغدغه دوران جوانی یا راحت‌تر سفر رفتن با همسرشان، بچه‌دار شدن را عقب می‌اندازند. همه این دلایل با آنچه که باور عموم می‌گوید که بهترین سن برای بچه‌دار شدن خانم‌ها در دهه‌ی بیست تا سی سالگی است، در تناقض شدیدی است !!!
 
اما این نظریه‌ها هر روز در حال تغییر و تکامل هستند. امروز محققان نظری کاملاً متفاوت
خلاصه مقاله
این روز ها برای بسیاری  از افراد مهم است که متوجه شوند، مرکز مشاوره روانشناسی در کرج ،که برای مشاوره به آن رجوع می کنند از کیفیت مطلوبی برخوردار است یا خیر. طبیعی است که  هر کس معیارهایی را  برای گزینش مرکز مشاوره مورد نظر خود داشته باشد. البته  خیلی از افراد  ترجیح میدهند که  از تجربیات دیگران برای انتخاب مرکز روانشناسی در کرج، بهره ببرند
اهمیت بالای مرکز مشاوره روانشناسی در کرج
این روز ها برای بسیاری  از افراد مهم است که متوج
محققان طی یک پژوهش جدید دریافتند، اعتیاد به خرید آنلاین یک وضعیت اختلال سلامت روان است که باید به رسمیت شناخته شود و درباره آن پژوهش‌های بیشتری صورت بگیرد.به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل،  محققان طی یک پژوهش جدید دریافتند، اعتیاد به خرید آنلاین یک وضعیت اختلال سلامت روان است که به میزان قابل توجهی میان افراد افزایش یافته است.
این پژوهش توسط تیمی از محققان آلمانی صورت گرفته و داده‌های به دست آمده از‌ آن بیانگر این موضوع است که اعتیاد به
انتخاب نوع مشاوره آنلاینبرای مشاوره آنلاین رایگان” یک دسته بندی را انتخاب کنید و مشکل خود را با روانشناس مطرح کرده و راهنمایی رایگان دریافت کنید.
اختلال روانبیماری های روان شامل:
تشخیص و درمان افسردگیشناسایی و درمان اضطرابمشاوره درمان دوقطبیاختلال بیش فعالی و بی توجهیمشاوره ازدواجمشاوره کودکمشاوره خانوادهمشاوره خانواده شامل:
روابط شویی و ارتباط همسرانتست روابط شوییفیلم آموزشی خانوادهمرکز مشاوره خانوادهتست روانشناسیمشاوره
انتخاب نوع مشاوره آنلاینبرای مشاوره آنلاین رایگان” یک دسته بندی را انتخاب کنید و مشکل خود را با روانشناس مطرح کرده و راهنمایی رایگان دریافت کنید.
اختلال روانبیماری های روان شامل:
تشخیص و درمان افسردگیشناسایی و درمان اضطرابمشاوره درمان دوقطبیاختلال بیش فعالی و بی توجهیمشاوره ازدواجمشاوره کودکمشاوره خانوادهمشاوره خانواده شامل:
روابط شویی و ارتباط همسرانتست روابط شوییفیلم آموزشی خانوادهمرکز مشاوره خانوادهتست روانشناسیمشاوره
قصه گویی برای کودکان
همه کودکان از شنیدن داستان کودکانه و زیبا لذت می برند. قصه ها پیامها و ارزش هایی را به مخاطب خود منتقل می کنند که تاثیر زیادی بر فرایند اجتماعی شدن و ذهن کودک دارد. غیرمستقیم بودن این پیامها موجب میشود که برای کودک دلنشین تر، جذاب تر و دوست داشتنی تر شود . بسیاری از والدین نگران میزان خشونت در داستان ها هستند. در مورد تاثیرات خشونت تصویر شده در داستان ها روانشناسان کودک به چند دسته تقسیم می شوند. بعضی معتقدند که این خشونت
تم به دنیاآمدن , امروزه طی تحقیقاتی که انجام یافته روانشناسان به‌این سود رسیده اند که برای این‌که بتوانید برخوردهای پرخاشگرایاینه و ناهنجاری های دوران کودکی را در اختیار گرفتن فرمائید این است که جشن و پای کوبی به دنیاآمدن ها و میهمانی هایی را برای فرزندان خویش ترتیب دهید .
چون یکی شایسته ترین روش های تربیت و حفظ از کودک ها به حساب آورده می شود . در واقع روانشناسان بدین این قضیه اعتقاددارند که معتقدند هرچه تعداد فرزندان و به ازای آن تعداد پ
آیا تا به‌حال از کسی این حرف را شنیده‌اید که بگوید دلم می‌خواهد فلان شخص را بکشم؟‌ یا اینکه خودتان آن‌قدر از کسی عصبانی شده‌اید که به خودتان بگویید دلم می‌خواهد او را بکشم؟‌ به نظر شما این حرف از یکی از اختلالات روانی نشأت می‌گیرد یا افرادی که چنین چیزی را بر زبان می‌آورند یا چنین حسی دارند افراد خطرناکی هستند؟ در ادامه این مطلب تحلیل این احساس را از نظر روانشناسان جنایی و تکاملی می‌خوانید. با ما همراه باشید.[yektanet.com]
حتما بخوانید:
   
 
همه محققان بر این باورند که تقریباً تمام افراد هر شب خواب می‌بیند اما تمام آنچه دیده می‌شود در خاطر نمی‌ماند.انسان‌ها از ابتدای تاریخ، نظریه‌هایی درمورد چرایی،‌ چیستی،‌ معنا و عملکرد خواب دیدن، ارائه داده‌اند. تا اینکه افلاطون و ارسطو به ساختن زیربنای فلسفی چیزی که روانشناسان اروپایی بعدها در سده نوزده و بیستم تحت عنوان میل» ارائه دادند، پرداختند. در آن زمان‌ها رویاهای بشری را به ارواح نسبت می‌دادند.
 در فرضیه‌های جدید، از خواب
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین اسلام را د
قصه گویی برای کودکان
همه کودکان از شنیدن داستان کودکانه و زیبا لذت می برند. قصه ها پیامها و ارزش هایی را به مخاطب خود منتقل می کنند که تاثیر زیادی بر فرایند اجتماعی شدن و ذهن کودک دارد. غیرمستقیم بودن این پیامها موجب میشود که برای کودک دلنشین تر، جذاب تر و دوست داشتنی تر شود . بسیاری از والدین نگران میزان خشونت در داستان ها هستند. در مورد تاثیرات خشونت تصویر شده در داستان ها روانشناسان کودک به چند دسته تقسیم می شوند. بعضی معتقدند که این خشونت
 کودکی و نوجوانی 2 سن بسیار مهم در رشد فرد است. برای اینکه زندگی فرد در دوره های آتی زندگی با موفقیت و شادی همراه باشد باید فرد در این 2 دوره از برنامه و تربیت هدفمندی برخوردار باشد. برای تربیت بهتر کودک و کمک به رشد و بالندگی فردی او در آینده راهنمایی های مشاورهو راهنمایی کودک و نوجوان بسیار موثر و حیاتی است. تربیت و شکل دهی صحیح کودکان یک هنر زندگی است که همه باید آن را بیاموزند.
 
 
روانشناسی کودک و نوجوان بیان میدارد که در دوران نوجوانی اصو
قصه گویی برای کودکان
همه کودکان از شنیدن داستان کودکانه و زیبا لذت می برند. قصه ها پیامها و ارزش هایی را به مخاطب خود منتقل می کنند که تاثیر زیادی بر فرایند اجتماعی شدن و ذهن کودک دارد. غیرمستقیم بودن این پیامها موجب میشود که برای کودک دلنشین تر، جذاب تر و دوست داشتنی تر شود . بسیاری از والدین نگران میزان خشونت در داستان ها هستند. در مورد تاثیرات خشونت تصویر شده در داستان ها روانشناسان کودک به چند دسته تقسیم می شوند. بعضی معتقدند که این خشونت
راههای ایجاد شادی در مدارس
چکیده
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پ
پکیج رازهای نگی و مردانگی
انرژیهای روانی مردان و ن در دسته بندیهای متفاوتی قرار میگیرند و هرکس به صورت طیفی از این مدادرنگی شخصیتی ، رنگ میپذیرد و تیپ خودش را پیدا میکندپروفسور یونگ سویسی و شاگردانش مثل خانم بولن روانپزشک، زیباترین دسته بندیهای این بحث را تدوین کرده اند و لدا بحث غیر از کاربردی بودن توسط بزرگترین سینماگران و روانشناسان شخصیتی در دنیا ، بسیار text های قدرتمندی را یدک میکشد.۱۵ انرژی روانی در همه آدمها در جریان است ولی ت
قصه گویی برای کودکان
همه کودکان از شنیدن داستان رایگان کودکانه و زیبا لذت می برند. قصه ها پیامها و ارزش هایی را به مخاطب خود منتقل می کنند که تاثیر زیادی بر فرایند اجتماعی شدن و ذهن کودک دارد. غیرمستقیم بودن این پیامها موجب میشود که برای کودک دلنشین تر، جذاب تر و دوست داشتنی تر شود . بسیاری از والدین نگران میزان خشونت در داستان ها هستند. در مورد تاثیرات خشونت تصویر شده در داستان ها روانشناسان کودک به چند دسته تقسیم می شوند. بعضی معتقدند که ای
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین اسلام را د
آیا تا به حال از کسی این حرف را شنیده اید که بگوید دلم می خواهد فلان شخص را بکشم؟ خواه اینکه خودتان آن حیثیت از کسی عصبانی شده اید که بوسیله خودتان بگویید دلم می خواهد او را بکشم؟ به نظر شما این حرف از یکی از اختلالات جریان نشأت می گیرد یا افرادی که چنین چیزی را پیاده شدن کلمه می آورند یا این طور حسی دارند افراد خطرناکی هستند؟ داخل امتداد این مطلب انتزاع این عاطفه را از دید روانشناسان جنایی و تکاملی می خوانید. با ما همراه باشید. حتما بخوانید
تا قبل از سن بلوغ بیشتر توجه خانواده ، به سلامت جسمی و مراقبت از کودک در برابر بیماری های مختلف است. اما دوران بلوغ زمانی است که نوجوان از لحاظ روحی احتیاج به مراقبت دارد چرا که این سن پر از مسائل و بحران های روحی است.
چرا که دوران بلوغ دورانی مملو از بحران های روحی ـ روانی است که هر نوجوان ممکن است با آن روبرو شود. از این رو، روانشناسان، ”بهداشت دوران بلوغ“ را در شرایطی مطرح می کنند که جوان در معرض تغییرات سریع و عمده ای از نظر روحی و جسمی قرار
کلاس های موسیقی کودکان در آموزشگاه موسیقی کودک سرنا
موسیقی و بازی از مواردی هستند که در شادی بیشتر در کوکان و بهبود عملکرد ذهنی کوکان بسیار موثر است و علاوه بر آن در درمان بسیاری از بیماری کودکان نیز روند بهبودی را تسریع می بخشد و در بعض موارد به عنوان تنها راه درمان توسط پزشکان تجویز می گردد. موسیقی درمانی در کودکان باعث تغییردر خلق و خوی آنها می شود و زمینه بهبود رفتارهای فردی، اجتماعی، اعتماد به نفس، درمان لکنت زبان و افزایش هوش آنها را خ
مرکز مشاوره روانشناسی در کرج
خلاصه متن:
در جامعه پیچیده‌ی امروز، انسان همان‌گونه که به مدد تکنولوژی‌های مدرن به آسایش رسیده است، استرس ها و آسیب های غیرمستقیم ناشی از کار و تلاش، ضرب الاجل‌ها، نگرانی‌ها موجب شده تا به لحاظ روانی در معرض انواع مشکلات هم قرارگیرد، این موضوع نیاز به مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی را غیر‌قابل اجتناب کرده است. مرکز مشاوره روانشناسی در کرج از جاهایی است که به کمک رسانی به شهروندان می‌پردازد.
 مرکز مشاوره
شروع ثبت نام کارگاه های ویژه روانشناسان ومشاوران
 
آموزش ها کاملا کاربردی                                                      ارائه مدرک معتبر
                           همکاری بعد از اتمام دوره 
                                         ارائه تکیک های برتر 
    
 
تماس و دریافت اطلاعات ثبت نامی
09370188183
 
کسب تجربه و دریافت اطلاعات صحیح کاری
رسیدن به موقعیت شغلی مناسب
. . . با ما همراه باشید
خلاف آمد و کوبید و چراغ عقب سمت شاگرد به فنا رفت.آینه وسط ماشین را بالا پایین کردم و گره خوردم به چشم هایش‌.می گویند آدم ها یکدیگر را از چشم هایشان می شناسند و من هم این گفته ی دانشمندان را به شدت تایید می کنم.آن روزها می گفت کسی که فیزیک می خوانَد با دانشجوی روانشناسی جور نیست، و من می گفتم هم فیزیکدانان هم روانشناسان هردو گروه معتقدند که به گذشته نمی شود رفت اما می توان آینده را دید.به تناقض آمیز ترین حالت ممکن حرف های آن روزم را نقض می کردم؛
ایجاد نشاط و شادابی یکی از موثر ترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است ، مدرسه به عنوان یک نهاد میتواند با به وجود اوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هرچه شاداب کردن جامعه شود . 
اگر در مدرسه شوق زندگی کردن به وجود آید خود به خود اثر گذار بر جامعه خواهد بود، انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند ، مسئولیت پذیرند ، هدفمند هستند ، دید مثبت به زندگی دارند . 
آینده نگر و امیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند ، قرآن د
کودکی و نوجوانی 2 سن بسیار مهم در رشد فرد است. برای اینکه زندگی فرد در دوره های آتی زندگی با موفقیت و شادی همراه باشد باید فرد در این 2 دوره از برنامه و تربیت هدفمندی برخوردار باشد. برای تربیت بهتر کودک و کمک به رشد و مشاوره کودک بالندگی فردی او در آینده راهنمایی های مشاورهو راهنمایی کودک و نوجوان بسیار موثر و حیاتی است. تربیت و شکل دهی صحیح کودکان یک هنر زندگی است که همه باید آن را بیاموزند.
روانشناسی کودک و نوجوان بیان میدارد که در دوران نوج
ممکن است در هر زمان یک فکر ناخوشایند ناخواسته را تجربه کنید که باعث آزردگی و ناراحتی تان شود. روانشناسان می توانند با بکارگیری متدهای درمانی اضطراب ناشی از این حالت نگرانی را در افراد بطور قابل توجهی کاهش دهند یا ازبین ببرند. این مقاله که برگرفته از جدیدترین تکنیکهای متخصصین است چند نکته کاملا موثر برای توقف کامل نگرانی دائمی را برایتان آموزش می دهد تا بکمک این روشها بتوانید یک راهنمای خوددرمانی برای رفع نگرانی هایتان داشته باشید.
چگونه ن
درمان مشکلات روانی مانند مشکلات جسمی به سرعت انجام نمی‌گیرد و این فرایند بسیار زمان‌بر است
 
درمان مشکلات روانی مانند مشکلات جسمی به سرعت و سهولت انجام نمی‌گیرد و این فرایند بسیار زمان‌بر و نفس‌گیر است. فردی که طی سالیان متمادی عادات بد و رفتارهای نادرست را با خود حمل کرده و با آنها زندگی کرده است وقتی بخواهد به یکباره همه این عادات را ترک کند با مشکل مواجه می‌شود. در کنار این نمی‌توان انتظار داشت درمان درباره افرادی که مبتلا به افسردگ
  
دستیابی به آرامش واقعی یکی از خواسته های همیشگی بشر بوده است و دراین راستا انسان در طول تاریخ تلاشها و رنج های بسیاری را به جان دل پذیرفته است. بی شک بخش وسیعی از تلاشهای علمی بشر و کشف رازهای ناگشوده جهان طبیعت به منظور دسترسی به امکاناتی بوده است که آرامش و آسایش را برای انسان به ارمغان آورد ازسوی دیگر مطالعات آکادمیک و تحقیقات روانشناسی پیرامون آرامش و اضطراب و عوامل و موانع هریک بخش قابل توجهی از پژوهش های علوم انسانی را به خود اختصاص
دانلودخلاصه کتاب روانشناسی اجتماعی الویت ارونسون
 
 
 
دانلودفایل
 
 
 
 
About 21,900 results (0.38 seconds)Search ResultsWeb resultsروانشناسی اجتماعی ارونسون (دانلود خلاصه کتاب الیوت ارنسون .https://ravanrahnama.ir › روانشناسی-اجتماعی-ارونسونTranslate this pageOct 1, 2018 - دانلود رایگان کتاب روانشناسی اجتماعی ارونسون : الیوت ارونسون به عنوان یکی از برجسته ترین روانشناسان اجتماعی در عصر حاضر است.چکیده ی کتابروانشناسی اجتماعی» از الویت ارونسون - کندوطبkandooteb.com › 2018/02/13 › چکیده-ی-کتاب
آیا شما هم جزء افرادی هستید که در تلاش برای ترک الکل، روشهای مختلف را امتحان کرده اند. مبارزه با گرایش سخت است، اما شما می توانید آن را انجام دهید! از بین بردن سموم، مدیریت مصرف، نگرش و حمایت برای رسیدن به مسیر درست ضروری است. بدین منظور با بررسی و مطالعه نتایج پژوهش های دانشمندان و روانشناسان قصد داریم تا در این مقاله با راهکارهای ترک اصولی الکل و معرفی جدیدترین روشها و نکات مهمی که باید بدانید! در خدمتتان هستیم.
چطور الکل را ترک کنیم؟
ترک ال
دکتر روانشناس خوب در تهران
معمولاً فرض بر این است که یک روانشناس مانند هر پزشک دیگری که بررسی شما را انجام می دهد ، چند سوال بپرسید و سپس به شما نسخه می دهد. در اینجا واقعاً اینگونه نیست. یک روانشناس در طول مدت درمان شما نقش های مختلفی را ایفا می کند. این که آیا شما دچار نوسانات خلقی ، اضطراب ، ترس ، افسردگی ، عصبانیت ، بی ثباتی روانی و مشکلات شخصی مانند موارد مرتبط با خانواده ، هزینه مشاوره دکتر روانشناس خوب در تهران هستید ، حتماً برای درمان ب
 
 
 
بسمه تعالی
چگونه در مدرسه محیطی شاد ایجاد کنیم
تعریف شادی از دیدگاه روانشناسان:
شادی از دیدگاه روانشناسان  تعاریف مختلفی دارد.اما به طور کلی می توان گفت شادی نوع احساس امنیت برای اینکه زندگی به طور کلی به خوبی میگذرد
تغییر نگرش مسئولین:
شاداب سازی سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جست و جو کرد.همچنین برای دست یابی به تحقق ارمان های مربوط به شاداب سازی مدارس باید تحولی جدی در نگرش مدیران و مسئولان نظام اموزش و پرورش ایجا
اولین جلسه شورای می خانواده در سالن
جلسات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و به ریاست معاون
مربوطه برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان ایلام،
بخشنده گفت: هدف ما در شورای می خانواده این است که قدمی هر چند کوتاه
در جهت کاهش طلاق برداشته شود. بخشنده افزود: در سال گذشته 6 جلسه
شورای می برگزار گردید که پیرو این جلسات 25 مورد بازرسی از مراکز
مشاوره تخصصی خانواده توسط تیم بازرسی انجام گردید و همینطور در را
سلام مجدد
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود.
انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین
ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین اسلام را د
 سکس یسکس ی | علل اصلی و پیامد های رابطه جنسی ی 
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سکس ی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید
 
رابطه جنسی بیان احساسات درونی و غرایز جنسی در انسان است. از نظر روانشناسان ، روابط شویی وسیله ای برای نشان دادن روابط عمیق عاطفی بین زن و مرد است که می تواند معی
 
انکولوژی چیست انکولوژی شاخه ای از علم پزشکی می باشد که به مطالعه, بررسی, معالجه و بهبود سرطان می کند در این مقاله به توضیح سرطان و درمانهای آن پرداخته شده است همچنین شرح سایکو انکولوژی نیز رفته است
سرطان ـ سرطان بیماری است که علیرغم نامشخص بودن مکانیسم سیر بارشد غیرطبیعی سلولهای بدن شروع می شود. وقتی بیماری موضعی پیشرفت می کند سلولهای غیرطبیعی تکثیر و رشد منظم اطراف سلول را مهار می سازد. در مرحله بعد سلول خصوصیات را کسب و تغییراتی در اطراف
انکولوژی چیست انکولوژی شاخه ای از علم پزشکی می باشد که به مطالعه, بررسی, معالجه و بهبود سرطان می کند در این مقاله به توضیح سرطان و درمانهای آن پرداخته شده است همچنین شرح سایکو انکولوژی نیز رفته است
سرطان ـ سرطان بیماری است که علیرغم نامشخص بودن مکانیسم سیر بارشد غیرطبیعی سلولهای بدن شروع می شود. وقتی بیماری موضعی پیشرفت می کند سلولهای غیرطبیعی تکثیر و رشد منظم اطراف سلول را مهار می سازد. در مرحله بعد سلول خصوصیات را کسب و تغییراتی در اطراف ب
روانپزشک با روانشناس چه تفاوتی هایی دارد؟
عده ای از مردم گاهى اوقات نمی توانند کار روانپزشک را از روانکاو و روانشناس تفکیک کنند. از نظرآموزشی و  فرآیند تحصیلی در ابتدا روانپزشک باید مدرک پزشکی عمومی را دریافت کرده و سپس در زمینه روانپزشکی تخصص خود را اخذ نموده و در ادامه آموزش بیماری های روانی را دیده و متخصص روانپزشک شود اما روانشناس در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و سپس دکتری مدرک خود را گرفته و سپس به کار مشاوره مشغول
اولین جلسه شورای می خانواده در سالن
جلسات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و به ریاست معاون
مربوطه برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان ایلام،
بخشنده گفت: هدف ما در شورای می خانواده این است که قدمی هر چند کوتاه
در جهت کاهش طلاق برداشته شود. بخشنده افزود: در سال گذشته 6 جلسه
شورای می برگزار گردید که پیرو این جلسات 25 مورد بازرسی از مراکز
مشاوره تخصصی خانواده توسط تیم بازرسی انجام گردید و همینطور در را
عکس آقای خامنه ای

تبلیغات

آخرین مطالب