نتایج پست ها برای عبارت :

سه سال بره ای گم کرده اهو

من در مسیر میهمانی راه را گم کرده ام
در آخر شعبانم اما ماه را گم کرده ام
یک آه گاهی راه را وا می کند افسوس من
در سینه ی آلوده حتی آه را گم کرده ام
پیغمبرم را در خودم در قعر چاه انداختم
حالا پشیمانم ولی آن چاه را گم کرده ام
آنقدر بعد از توبه ام در خواب غفلت رفته ام
حتی همان بیداریِ گهگاه را گم کرده ام
اين لحظه هاي ناب مثل ابرها در حرکت اند
من عمر را، اين فرصت کوتاه را گم کرده ام
راهی به جز گریه نبود از روزه تا روضه ولی
بی اشک و غم! هم راه و هم همراه را
نمیدانم در نامه ی اولش به وزیر جوان ارتباطات چه نوشته بود و چه انتقادی کرده بود و چه طرحی داده بود که شخص وزیر جواب نامه اش را با پستچی فرستاده بود و از او تشکر کرده بود و عنوان کرده بود که مطالبش را براي معاون فن آوری و نوآوری اش ارسال کرده است!
+ سنجاق شود به پست رها
بعد نوشت: استوری کرده است که از دفتر وزیر باهاش تماس گرفتند و اعلام کرده اند پیشنهادهايش پذیرفته شده و دعوت به همکاری نموده اند.
من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید ماده اي در قفس انداخته دلم شاد کنید (اين داستان مرغ عشق بی‌شعور)
 
طرف مو کاشته دماغشو عمل کرده بوتاکسم کرده ابروهاشم که مثل نخ کرده لبشم پروتزیه فقط هر کاریش میکنیم سیبیلاشو نمیزنه میگه مرد بايد سیبیل داشته باشه
گفتم از آتش عشقت ، که مرا سوزاندهکان منی برده و خاکستر آن جا ماندهگفتم از نور دو چشمت که به راهم اوردمطلع شعر مرا ، بیت تو زیبا کردهگفتم از ساغر ساقی ، که به جانم میریختمستی ی هر شب ما ، ذکر تو بر پا کردهگفتم از حال خوشم ، شور سماعی خاموشپر شدن از خود و هر چیز که او پر کرده
دشمنان ازروی کینه نفی قرآن کرده اند/چونکه تابوت حسن راتیرباران کرده اند/مجتبی خلوت نشین نیمه شبهاي دعاست/آن ولی مسلمین را نفی ايمان کرده اند/حضرتش سبط پیمبر وارث مولاعلی است/درمدینه حضرتش مظلوم دوران کرده اند/نورچشم فاطمه ازهمسرش مسموم شد/زهربسیاری به کام روح جانان کرده اند/گرچه اومردشجاعت وارث بر ذوالفقار/لشکرش راخالی از مجموع یاران کرده اند/گریه کن سوی حسن باشد بقیع او غریب/بارگاه حضرتش راهم که ویران کرده اند/زائرش دراين شهادت حضرت صاح
آن شب از سودابه پرسیدم آخرش نفهمیدم تو که هزار خواهان داری از چه چیز پدر من خوشت آمده که مادرم را آواره کردهاي؟ باز گفت که دست خودش نیست و گفت که می‌داند یک ملاي شیعه، یک مجتهد جامع‌الشرايط را بدنام کرده‌. می‌داند که یک زن بی‌گناه را آواره کرده. اما دست خودش نیست. گفت آدم با کسی در زندگی‌هاي قبلی دمخور بوده، بعد از او جدا شده‌. هی به اين دنیا می‌آید تا او را پیدا کند. فراق می‌کشد و انتظار می‌کشد، وقتی پیدايش کرد و شناختش مگر می‌تواند ولش
حسنی بی دندون شدهزار و پریشون شده
بی احتیاطی کردهحالا پشیمون شده
با دندوناش شکستهبادام سخت و پسته
مک زده به آب نباتهی جویده شکلات
قندونو خالی کردهواي که چه کاری کرده
دونه دونه دندوناشخراب شدن یواش یواش
تا خونه همسايه هامی آدصداي گریه هاش
 
 
آماده سازی : 180 دقیقه پخت : 10 دقیقه  
طرز تهیه نان تافتون :اين نان تافتون را بدون هیچ امکاناتی درست کردم با اينحال خیلی نرم و لطیف شد. زرد چوبه آن هم زیاد شده است.
پودر خمیر ترش، شکر، شیر ولرم را با هم مخلوط کرده روی آن را می پوشانیم ١٠ دقیقه در جاي گرم استراحت می دهیم، تا پف کند.
آرد ، بیکینگ پودر ، نمک ، زرد چوبه را مخلوط کرده از الک رد کرده خمیر ترش روی آن کاملا کف کرده و آماده هست ، اگر اين حالت را ندهد بعد از استراحت ، نشان می دهد که بیش از حد ما
http://WWW.NEGARSKIN.IRدو هفته قبل تزریق بوتاکس داشتم که پس از یک هفته افتادگی پلک یک‌طرف ايجاد شد، چه مدت به اين صورت باقی خواهد ماند؟
 
گاهی مقداری از بوتاکس تزریق شده مهاجرت کرده و عضلات ناخواسته را ضعیف می کند. در افتادگی پلک بوتاکس روی عضله بالابرنده پلک اثر کرده  و بسته به مقدار دارویی که مهاجرت کرده زمان بهبودی حدود دو هفته است.
دیگر عادت کرده ام خاطراتت را
به آستین روزگار وصله بزنم
و زندگی را
از میان ریخت و پاش نبودنت جمع و جور کنم!
 
زیر چشمی نگاه به دلتنگی ام نکن!
دفترم به وسعت جاي خالیت
پُر از شعرهاي بغض کرده است
تا با دستمال حوصله
اشکِ واژه ها را پاک کنم
و صبر را مشق.
 
 
-از مجموعه ی خاطرات شبنم گرفته
#شفیقه_طهماسبی
 
چند وقت پیش با یه سری از بچه ها رفته بودیم بهشت زهرا(س)سر قبر  دو تا از برادرهاي رفقا رفتیم که بیست و سه چهار سال سن داشتن و در اثر تصادف فوت کرده بودنپنجشنبه هفته پیش هم با رضا رفتیم سر قبر دختر دايیش که هجده سال سن داشت و سکته کرده بود و فوت کرده بوداين روزها خیلی به مرگ فکر میکنم به زمانی که واقعا تمومه دیگه هیچ راه برگشتی نیست و چیزی هم نیست که بگیم از ما دورهاين اقوام رفقام از من هم کوچکتر بودن
فال روزانه متولدین فروردین ماه
شما به مسیر جدید خود اطمینان ندارید، اما بعید به نظر می‌رسد که حرکت خود را متوقف کرده یا فکر خود را تغییر دهید. شما یک بار که کاری را شروع کنید، با تمام وجود تلاش می‌کنید آن کار را به انتها برسانید. اما استراتژی شما به آن اندازه که پیش بینی کردهايد درست عمل نمی‌کند. از چی می‌ترسید؟! بخش مهمی‌ از برنامه‌هايتان را اصلاح کرده و و دوباره تلاش کنید.
ادامه مطلب
دستور تهیه گام‌به‌گام سیب‌زمینی سرخ‌کرده
سیب‌زمینی سرخ‌کرده یکی از غذاهاي بسیار خوشمزه است. بهترین نوع سیب‌زمینی سرخ‌کرده نوعی است که در ابتدا پخته شده و سپس آن را در روغن داغ سرخ می‌کنیم. اين دستور تهیه بسیار ساده است و می‌توانید هر مقداری که می‌خواهید را تهیه کنید. بايد در ابتدا میزان موردنظر خود را مشخص کنید تا ارزش صرف زمان و هزینه را داشته باشد. برخی به ازاي ۴ الی ۸ نفر از ۴ تا ۶ عدد سیب‌زمینی استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
چانه اش می لرزید از بغض. کتف چپ و قفسه سینه اش تیر می کشید. سعی میکرد حرف بزند و بپرسد چرا؟ 
کسی جلوی چشم هايش گند زده بود به همه چیز. "تمام دنیايش" تمام دنیايش را نابود کرده بود. اعتماد را خورده بود و چیزهاي بد قی کرده بود. شکسته بود و خرده شیشه ها را زیر فرش پنهان کرده بود. 
داشت فکر میکرد که اگر آتش میگرفت، حتما کمتر می سوخت. اگر توی صورتش تف میکردند، حتما کمتر تحقیر میشد. اگر آدم بدی می بود، حتما باز هم اين حقش نبود.
چقدر بايد دل بزرگ باشی که ببخش
ببنید امام معصوم درباره امام زمان عج چه میگوید :
امام صادق ع :  اين گونه خطاب می کند:اي آقاي من، 
غیبت تو خواب از من ربوده، بسترم را برايم تنگ ساخته،روح و روانم را بی‌تاب کرده است.
منبع :کمال الدین / ج2 / باب 33
چند شب برا ظهورش نخوابیدیم؟!
چقدر گریه و ناله کردیم؟!
چقدر ندبه و عهد خوانده‌ايم؟!
چقدر انفاق و نذر کرده ايم؟!
⛔️در کل برا ظهورش چه کرده ايم
 
.#نشر_صدقه_جاریستhttp://eitaa.com/joinchat/2238513161C70e8a50686•┈••✾✾••┈•
ابتدا یک متر سیسم افشان، یک عدد لامپ سقف پرايد، گیره سوسماری و یک دستگاه فازمتر ساده چراغ‌دار ولتاژ AC را تهیه کرده و سپس طبق مراحل پیش می‌رویم تا یک دستگاه جهت تست فیوزها بسازیم. پیچ فازمتر را باز کرده و قطعات داخلی آن را که شامل فنر، مقاومت و لامپ می‌شوند، خارج کنید. لامپی که تهیه کردهايد را درون فاز‌متر قرار دهید و سیم افشان را به یک سمت فنری که از درون فازمتر خارج کردید، وصل کنید، سپس فنر را مجددا وارد ‌فازمتر کرده و روی لامپ قرار دهید.
دل نمی‌کندند.
از هم دل نمی‌کندند. دو ماه کنار هم بودند. براي هم جا باز کرده بودند و خودشان سخت نشسته بودند. وقت گریه و توی تاریکی دستمال‌هايشان را با هم قسمت کرده بودند. اسم هم را یاد گرفته بودند. بچه‌هايشان از خوراکی‌هاي هم خورده بودند و در دفترهاي مشترک، با هم نقاشی کشیده بودند. جانمازهاي تو کیفی‌شان را به هم قرض داده بودند. منتظر رسیدن هم مانده بودند. بعضی‌ها هم‌مسیر شده بودند و خانه هم را یاد گرفته بودند. شانه به شانه هم لرزیده بودند
امشب وسط روضه هواشو کردم بدجور.یک جنس دلتنگی خاص.گرچه همین یک ساعت پیش تلفنی باهاش صحبت کرده بودم ولی دلم هواشو کرده.نمی دونم حکمتش چیه که وسط روضه حضرت علی اکبر(ع)، آدم هواي باباشو کنه.کاش تهران بود.کاش من اونجا بودم.قطعا لحظه اي در دیدارش تعلل نمی کردم.وسط واحد خوندن حاجی، اينستا رو چک کردم.حسینیه اعظم فیلم دسته فردا رو آپلود کردهايی از فیلم با بابا مصاحبه کرده.غربت بده.خوب غربت هم بده.الحمدلله علی کل حال 
آماده سازی : 180 دقیقه پخت : 10 دقیقه  
طرز تهیه نان تافتون :اين نان تافتون را بدون هیچ امکاناتی درست کردم با اينحال خیلی نرم و لطیف شد. زرد چوبه آن هم زیاد شده است.
پودر خمیر ترش، شکر، شیر ولرم را با هم مخلوط کرده روی آن را می پوشانیم ١٠ دقیقه در جاي گرم استراحت می دهیم، تا پف کند.
آرد ، بیکینگ پودر ، نمک ، زرد چوبه را مخلوط کرده از الک رد کرده خمیر ترش روی آن کاملا کف کرده و آماده هست ، اگر اين حالت را ندهد بعد از استراحت ، نشان می دهد که بیش از حد ما
بلاخره بايد از یه جايی شروع کرد
هربار خواستم شروع کنم و بنویسم وثبتش کنم تا حافظم پاکش نکنه،مثل همیشه یه کار دیگه پر رنگ تر میشد و اولویت پیدا میکرد
تا میومدم سراغ خودم،باز قهر کرده بود و همه چیزو پاک کرده بود و مثل همیشه،پشتمو کرده بودم به خودم و دهن کجی میکردم 
ولی خب بايد از یجايی شروع کنی
بجاي قهر کردن ببینی چته
الان نمیدونم چطوریم
ساعت ۵.۲۳ فقط میدونم یه چیزی توی دلم میلوله و نیمچه ارامشمو گرفته و مثل همیشه اروم و قرار واسم نذاشته
 
هفته قبل تزریق بوتاکس داشتم که پس از یک هفته افتادگی پلک یک‌طرف ايجاد شد، چه مدت به اين صورت باقی خواهد ماند؟
گاهی مقداری از بوتاکس تزریق شده مهاجرت کرده و عضلات ناخواسته را ضعیف می کند. در افتادگی پلک بوتاکس روی عضله بالابرنده پلک اثر کرده  و بسته به مقدار دارویی که مهاجرت کرده زمان بهبودی حدود دو هفته است
http://WWW.NEGARSKIN.IRhttp://WWW.NEGARSKIN.IR
امام رضا علیه السلام : 
خداوند سه‌ چیز رابه‌ سه‌ چیزدیگر مربوط کرده‌ است‌ و به‌ طورجداگانه‌ نمى‌پذیرد.
 
❶ نماز را با زکات‌ ذکر کرده‌ است‌ ،هرکس‌ نماز بخواند و زکات‌ ندهد نمازش‌ پذیرفته‌ نیست‌ .
 
❷  شکرخود و شکر از والدین را با هم‌ ذکر کرده‌ است‌ . از اين‌ رو هرکس‌ از والدین‌ خود قدردانى‌ نکند از خدا قدردانى نکرده‌ است‌ .
 
❸  در قرآن سفارش‌ به‌ تقوا و سفارش‌ به‌ ارحام‌(نزدیکان) در کنار هم‌ آمده‌ است‌. پس‌ اگرکسى‌ به‌ خویش
کروکت کوبايی و خوراک پیکادیلو آماده کردم که اين غذا رو می تونید نوعی کوکوی سیب زمینی با مغز گوشت چرخ کرده کوبايی قلمداد کنید پیکادیلو خوراک کوبايی و متشکل از گوشت چرخ کرده سرخ شده با ادویه جات و رب گوجه هست.
مواد لازم :
سیب زمینی نهصد گرمنمک و فلفل به میزان لازمزرده تخم مرغ سه عددجوز هندی نوک قاشقپیکادیلو یک پیمانهپودر مغز نان یک پیمانهروغن مايع براي سرخ کردنمواد لازم پیکادیلو :گوشت گوساله چرخ کرده ششصد و پنجاه گرمسیر رنده شده پنج حبهفلفل س
طبق گزارشی جدید دولت چین کمک مالی معادل 75میلیارد دلار به هواوی کرده است اين در حالی است که هواوی اين اتهامات را رد می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید به نظر می‌رسد شرکت هواوی از دولت چین کمک مالی زیادی دریافت کرده است.
رومه وال استریت ژورنال طی گزارشی ادعا می‌کند دولت چین به هواوی کمک مالی معادل ۷۵ میلیارد دلار ارائه کرده تا اين شرکت هزینه‌هاي خود را راحت تر پرداخت کند.
اين نشریه با استفاده از آمار و سوابق موج
اپل اعلام کرد رايانه هاي مک پرو را در آمریکا تولید می کند. البته اين شرکت در ازاي تولید رايانه ها در آمریکا براي واردات ۱۰ قطعه مورد نیاز دستگاه ها از چین، معافیت مالیاتی دریافت کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت،  چندی پیش با بالا گرفتن جنگ تجاری چین و آمریکا، اپل اشاره کرده بود رايانه هاي جدید مک پرو را در آمریکا تولید می کند.
اکنون به نظر می رسد اين امر واقعی است. اپل در بیانیه اي تولید رايانه هاي مک پرو در واحدهاي تولیدی اين شر
بیوگرافی هانی کرده از ارازل معروف + داستان زندگی - فتوکدهhttps://photokade.com › بیوگرافی-هانی-کردههانی کرده یکی از لات هاي مشهور و جنجالی کیست بیوگرافی هاندی کرده با عکس هاي جدید و داستان زندگی و حضور در سوریه تا ویدیو مرگ هانی کورده.بیوگرافی هانی کرده + زندگینامه و عکس همسر هانی کورده | چايی داغchaeidagh.ir › بیوگرافی-هانی-کرده-زندگینامه-و-عکس-همس۱ روز پیش - بیوگرافی حامد آهنگی کمدین و همسرش + عکس شخصی و استندآپ جدید …بیوگرافی هانی کرده لات مشهور + عکس و د
شورمحرم دردلم غوغاي م کرده است/چون گریه بهرزینبش آل پیمبر کرده است/شدکربلاي پربلامملوز خون عاشقان/جاری درآن خون خدا ازنسل حیدرکرده است/ازچشم کل شیعیان اشکی زماتم میچکد/گریه براي زینبش زهراي اطهرکرده است/یادحسین وکربلا تسکین غمهاي دل است/برعلقمه بنگرکه اوغوغاي کوثر کرده است/بهرحسین تشنه لب دنیا عزاداری کند/گریه براي اکبروعباس و اصغر کرده است/آن یک یک یاران اویادحسینی داشتند/درراه سرخ کربلاشش ماهه پرپرکرده است/گویدحسین من چه شدزهرامی
بیوگرافی هانی کرده از ارازل معروف + داستان زندگی - فتوکدهhttps://photokade.com › بیوگرافی-هانی-کردههانی کرده یکی از لات هاي مشهور و جنجالی کیست بیوگرافی هاندی کرده با عکس هاي جدید و داستان زندگی و حضور در سوریه تا ویدیو مرگ هانی کورده.بیوگرافی هانی کرده + زندگینامه و عکس همسر هانی کورده | چايی داغchaeidagh.ir › بیوگرافی-هانی-کرده-زندگینامه-و-عکس-همس۱ روز پیش - بیوگرافی حامد آهنگی کمدین و همسرش + عکس شخصی و استندآپ جدید …بیوگرافی هانی کرده لات مشهور + عکس و د
بیوگرافی هانی کرده از ارازل معروف + داستان زندگی - فتوکدهhttps://photokade.com › بیوگرافی-هانی-کردههانی کرده یکی از لات هاي مشهور و جنجالی کیست بیوگرافی هاندی کرده با عکس هاي جدید و داستان زندگی و حضور در سوریه تا ویدیو مرگ هانی کورده.بیوگرافی هانی کرده + زندگینامه و عکس همسر هانی کورده | چايی داغchaeidagh.ir › بیوگرافی-هانی-کرده-زندگینامه-و-عکس-همس۱ روز پیش - بیوگرافی حامد آهنگی کمدین و همسرش + عکس شخصی و استندآپ جدید …بیوگرافی هانی کرده لات مشهور + عکس و د
براي تعمیر کردن پمپ وکیوم بايد حتما در نظر داشته باشیم که اگر تخصص حرفه اي در اين زمینه نداشته باشیم نبايد اين کار را انجام دهیم. توضیحات زیر مراحل تعمیر یک پمپ را به صورت خلاصه بازگو می کند.
براي تعمیر پمپ وکیوم ابتدا پمپ وکیوم را روشن کرده و موتور آن را از لحاظ برقی تست کرده و با استفاده از آمپرمتر، آمپر مصرفی آن را اندازه گیری می کنیم و سپس با استفاه از گیج وکیوم دیجیتال مقدار فشار وکیوم پمپ را تست کرده و آمپر مصرفی موتور و فشار وکیوم پمپ وک
جوزف هرت اعتراف نمود داستان اعزام به اردوگاه و ملاقات با پزشک نازی جوزف منگله را براي زنده نگه داشتن خاطرات» درباره تاریخ هولوكاست از خودش درآورده است.مرد پنسیلوانیايی که سالها ادعا کرده بود از آشویتس فرار کرده  با جسی اوونز مشهور آشنا شده و با دکتر جوزف منگله، دکتر نازی روبرو شده، روز جمعه اعتراف کرد که کل داستان را جعل کرده است.
ادامه مطلب
اين را از چشم‌هاي پر از اشک و چانه‌هاي لرزان می‌شود فهمید. اين را از تکان خوردن شانه‌هاي جلویی و صداي پر بغض بغل دستی وقت قنوت می‌شود فهمید. اينکه رقیق‌تر شده‌ايم اين یک ماه. اينکه لطیف‌ترمان کردهاي. اينکه دل‌ سنگ را هم آب کرده است مهربانی‌ات.اين‌ها را در صف نماز عید، در جا دادن به یک دیر رسیده، در سهیم شدن زیرانداز با یک ناشناس می‌شود فهمید. همه اينها را حالا که عید اعلام کردهاي می‌فهمم. اين قلب رقیق، اين اشکهاي دم دست، اين مهربان
یکی از مدیران ارشد اپل ادعا می کند اين شرکت از پیامک ها و سوابق موبايل او جاسوسی کرده است. اين در حالی است که اپل نیز از اين مدیر خود به دلیل نقض قرارداد شکايت کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، یکی از مدیران ارشد سابق اپل ادعا می کند اين شرکت قبل از شکايت از او به دادگاه از پیامک هايش جاسوسی می کرده است.
در فوریه ۲۰۱۹ میلادی ژرارد ویلیام سوم که حدود ۱۰ سال در بخش تراشه هاي موبايل اپل کار می کرد، اين شرکت را ترک کرد. درهمان ماه او در
ماه گذشته فردی ۲۶ ساله به نام هیبیکی ساتو» به یک سلبریتی ژاپنی حمله کرده و او را مورد آزار و اذیت قرار داد.
به گفته متهم وی در یکی از عکس هاي سلفی اين خواننده متوجه انعکاس تصویر یک ايستگاه در چشمش شده و با استفاده از گوگل استریت توانسته محل آنرا پیدا کند. وی سپس با کمین در همان ايستگاه خواننده را پیدا کرده و با تعقیب وی ساختمان محل ستش را شناسايی کرده است.
در نهايت با نقشه از پیش تعیین شده به اين ستاره پاپ حمله کرده و او را مورد آزار و اذیت ق
چقدر از خودم ناراحتم. از خودم می‌پرسم که در سه سال گذشته با خودم و زندگی‌ام چه کرده‌ام و جوابی ندارم.
در گروه پنج نفره دوستانم حرف می‌زنیم و همه چیز قاطی می‌شود و حرفی را به دل می‌گیرم. اشکم سرازیر می‌شود. بیشتر از پیش درمانده شده‌ام و می‌پرسم با خودم چه کار کرده‌ام؟
نمی‌دانم.
نمی‌دانم.
اشکم بند نمی‌آید. کاری از دستم بر نمی‌آید. رهايش می‌کنم که سرازیر شود. یخ می‌کنم. سعی می‌کنم به خودم مسلط شوم. کمی صبر می‌کنم، سرخی و تورم صورتم کم می
مدتی میشه که هیچی ننوشتم. اما کارهاي زیادی رو توی اين مدت انجام دادم.
کتاب‌هاي جدید زیادی خوندم.
فیلد شغلی و تخصصی‌ام تغییر کرده.
خلاصه کم و بیش آدم‌تر شده‌ام و دلم خیلی هواي وبلاگ و دوستانم رو کرده بود که الان بعد از مدت‌ها غیبت دوست دارم که دوباره بنویسم.
ارادتمند
سعید فعله گری
اگر هنگام پخت مرغ براي گرفتن بوی زهم آن پیاز، برگ بو یا نظاير آن را ندارید میتوانید از هویج استفاده کنید. براي از بین بردن بوی گوشت گوسفند یا مرغ هنگام پخت، چند شاخه رزماری به مواد گوشتی اضافه کرده و بعد پخت از دورن ظرف خارج کنید. یکی از روشهاي از بین بردن بوی بد مرغ اين روش بسیار ساده و ابتدايی در تهیه مرغ می باشد. 
ابتدا مرغ را تکه تکه کرده دو عدد پیاز را رنده کرده با نمک و زغفران آب شده و یک قاشق غذا خوری آبلیمو مخلوط میکنیم. سپس در یک قابلمه
یا خیرَ النّاصرین
 
سال پیش دانشگاهی که بودم، روزاي اول مدرسه، مدرسمون چند نفر از دانش آموزانی که تو کنکور همون سال رتبه ی خوبی کسب کرده بودن رو آورده بود تا برامون صحبت کنن.
یکی از بچه ها کنکور هنر شرکت کرده بود و رتبش دو رقمی زیر ۵۰ شده بود و خیلی عجیب رشته اي که انتخاب کرده بود رو قبول نشده بود و عملا رتبش پوچ شد.
ادامه مطلب
پگاه شنبه بود. تن با جان قهر کرده بود. ناز می‌کرد. آمده بود خودش را به شوفاژ کنار تختش چسبانده بود. گرما می‌ستاند و آرام در خود می‌سوخت. جان، آرام نازش را می‌خرید. نوازشش می‌کرد. قهر کرده بود تن و تن در نمی‌داد. جان می‌دانست از چه رنجیده. درد را می‌دانست. تن شک کرده بود. به همه‌چیز. هوا گرگ‌ومیش بود که جان غالب شد. تن به فرمان آمد. فریاد زندگی سر داد. گذشت. 
حالا، شباهنگام سه‌شنبه، جان نمی‌داند. هیچ نمی‌داند. ناگاه می‌راند. ناگاه می‌رنجد. ن
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا:
با توجه به پرداخت سهمیه سوخت و طرح حمايت معیشتی از خانواده‌ها، سودجویان به اين سمت متمرکز شده و اقدام به فرستادن پیامک‌هايی جهت ثبت‌نام در اين دو طرح کرده‌اند؛ در صورتی که دولت اعلام کرده است شماره حساب افراد را دارد و نیاز به ثبت‌نام نیست.
سودجویان در پیامکی که به افراد می‌فرستند طی لینکی از آنها درخواست می‌کنند وارد صفحه مربوطه شده و به منظور ثبت‌نام مقداری وجه را پرداخت کنند؛ اگرچه اين مبلغ ناچیز و به م
دستور یک غذاي رژیمی با گوشت چرخ کرده که خیلی خوشمزه می شود حتی خیلی بهتر از سرخ کردن آن است .
مواد لازم : گوشت چرخ کرده پیاز رنده شده پیاز حلقه شده فلفل سبز حلقه شدهقارچ حلقه شدهسیب زمینی حلقه شدهگوجه‌فرنگی حلقه شده
 
طرز تهیه :گوشت چرخ‌کرده رو با پیاز مخلوط کنید و ته ظرف پیرکس که یکم لبه داشته باشه پهن کنید  بعد سعی کنید مثل اينکه کبابه یه خطايی روش بندازید بعد روی آن رو با سیب زمینی حلقه شده بعد با فلفل سبزهاي حلقه شده و بعد یک لايه پیاز حل
.
متاسفانه زیباترین، عمیق ترین، سنگین ترین، با ارزش ترین و انسانی ترین کلمات و اصطلاحات و شعارهاي قرآن را بدترین، سطحی ترین، بی ارج ترین، پست ترین و گاه ضد انسانی ترین افراد و در مبتذل ترین موارد، به قدری استعمال و مستعمل کرده اند و به قدری آلوده کرده اند که به سختی می توان زیبايی، عمق، سنگینی و ارجمندی و غناي آنها را به خودشان باز گرداند - از بس بدجوری در ذهن ها نقش بسته اند - برخی را اساسا برعکس معنی کرده اند. برخی را معنی انحرافی داده اند.برخ
بعد از اينکه امام سجاد(ع) ده مورد از علت هاي بی حالی در عبادات را ذکر می کند، درمان را هم ذکر می کند. برخورد خدا با ما به تبع کارهايی است که ما کرده ايم یعنی من کاری کرده ام که در رحمت خدا را به روی خودم بسته ام . پس خدا بواسطه ی اعمال خودمان با ما برخورد می کند.
ادامه مطلب
جوجه چیلی زعفرانی مخصوص سر آشپزمواد لازم  مرغ 1 کیلو(ران و بال لذیذ تر است)پودر سیر نصف قاشق غذاخوریپودر رنجبیل نصف قاشق چايخوریزعفران دم کرده نصف فنجانآب نارنج یک سوم لیوانسس سالسا یک قاشق غذاخوریکره آب شده 50 گرمپاپریکا نصف قاشق چايخوریپودر فلفل چیلی یک چهارم چايخورینمک و فلفل سیاه به مقدار لازممرغمون رو با مواد بالا به غیر کره و کمی زعفران دم کرده مزه دار کرده چند ساعت داخل یخچال میزاریم تا خوب مزه مواد به خوردش بره بعد از یخچال در میاری
هیچی هیچی هیچی بیشتر از وقتیکه میبینم یکی که سنش از من کمتره و کارش خیلی خوبه حالمو بد نمیکنه
همش فکر میکنم اين از فلان وقت شروع کرده ینی وقتی که من نصفه اون کارو ول کرده بودم
الان به یه جايی رسیده و من هنوز دارم درجا میزنم
چند سال دیگه خفن میشه و من تازه میرسم به اونجايی که الان هست
 
سریال Breaking Bad داستان والتر، یک دانشمند شیمی، برنده‌ی جايزه‌ی نوبل و انسان شریفی است که تحت یک حاکمیت و در یک جامعه‌ی بی‌شرف زندگی می‌کند! وی که عمر خود را صرف علم و دانش کرده و در یک مدرسه تدریس می‌کند، چون درامدش کفاف مخارج زندگی‌اش را نمی‌دهد شغل دوم خودش را اجباراً کار در یک کارواش انتخاب کرده است! تا اينکه سرطان ریه می‌گیرد.
ادامه مطلب
باغلاما
براي خرید هر وسیله‌اي شما
نیاز خواهید داشت که ابتدا تمامی اطلاعات لازم در مورد پیرامون وسیله مورد
نظر را جمع‌آوری کنید تا بتوانید با اطلاعات درست و کافی اقدام به خرید
کرده و بهترین انتخاب را براي خود خریداری کنید. در مورد خرید سازهاي
مختلف‌هاي مانند خرید باغلاما نیز شما بايد همین گونه رفتار کرده و ابتدا
تمامی اطلاعات لازم در مورد اين نوع ساز را جمع‌آوری کرده و سپس اقدام به
خرید کنید. در اين مطلب ما قصد داریم شما را بیشتر با ساز
چندی است که ايتا از سامانه تحت وب خود به نام ايتا یار» رونمايی کرده است که قابلیت هاي جالبی را درون خود تعبیه کرده است.
در اين سامانه، ادمین کانال میتوانند مطالبی را به صورت زمان دار و با جزئیات قابل تنظیم، به کانال خود ارسال کند. اين قابلیت براي ادمین هايی که سفر خارجی یا مشغولیت فراوان دارند مفید است. همچنین کانال دار هايی که چندین کانال دارند، می توانند در اوقات فراغت روزانه مطالب را تنظیم کرده و وارد زمان بندی کنند.
ادامه مطلب
چندی است که ايتا از سامانه تحت وب خود به نام ايتا یار» رونمايی کرده است که قابلیت هاي جالبی را درون خود تعبیه کرده است.
در اين سامانه، ادمین کانال میتوانند مطالبی را به صورت زمان دار و با جزئیات قابل تنظیم، به کانال خود ارسال کند. اين قابلیت براي ادمین هايی که سفر خارجی یا مشغولیت فراوان دارند مفید است. همچنین کانال دار هايی که چندین کانال دارند، می توانند در اوقات فراغت روزانه مطالب را تنظیم کرده و وارد زمان بندی کنند.
ادامه مطلب
از نظر شرعی نگاه‌هاي حرام عبارت‌اند از: نگاه به چهره آرايش‌کرده زن. نگاه به زیورآلات زن. نگاه به‌عکس بی حجاب زن آشنا. نگاه با ریبه (ترس افتادن به حرام). نگاه زن به بدن مرد نامحرم (به‌جز صورت و دست‌ها)، البته در اين مسئله بین مراجع اختلاف‌نظر وجود دارد و آیات عظام سیستانی، فاضل، مکارم، نوری […]
نوشته چرا اسلام نگاه غیر به اعضاي بدن نامحرم را حرام کرده است؟ اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
سلام!
مدت هاست هیچ چیزی ننوشته ام. شايد به همین خاطر هست که انگشتانم به طبع دلم لرزش خفیفی گرفته اند! مدت هاست در فضاي مجازی سکوت کرده ام و حتی زیر عکس هاي اينستاگرامم هم هیچ چیزی نمی نوشتم و قسمت نظرات را همیشه می بستم. سکوت کرده بودم و کمی از اين فضا اشباع شده بودم.
تو اين مدت خیلی اتفاق ها افتاده و مسیر زندگی و شخصیتم به کلی تغییر کرده و شايد کمی شکل گرفته باشه.
ازدواج کرده ام، سرکار میرم، پرايد مدل 84 گرفتم و خونه اجاره کرده ام. پس از اداي دین ب
_نه! تو در آن لباس چاق به نظر نمی آییحتما براي شما هم پیش آمده که نظر همسرتان را در مورد لباسی که به تن کرده ايد، بپرسید: عزیزم، آیا اين لباس چاقم کرده است؟» اين سوالی است که اگر حقیقت را بگویید، موجب ناراحت همسرتان می شود، از اين رو آقايان ترجیح می دهند که حتی اگر همسرشان در لباسی که به تن کرده است چاق شده، واقعیت را به زبان نیاورند: نه عزیزم، تو خیلی هم در آن زیبا و خوش اندامی!» آنوقت است که آقايان می توانند یک نفس راحت، از اين که توانستند یک
_نه! تو در آن لباس چاق به نظر نمی آییحتما براي شما هم پیش آمده که نظر همسرتان را در مورد لباسی که به تن کرده ايد، بپرسید: عزیزم، آیا اين لباس چاقم کرده است؟» اين سوالی است که اگر حقیقت را بگویید، موجب ناراحت همسرتان می شود، از اين رو آقايان ترجیح می دهند که حتی اگر همسرشان در لباسی که به تن کرده است چاق شده، واقعیت را به زبان نیاورند: نه عزیزم، تو خیلی هم در آن زیبا و خوش اندامی!» آنوقت است که آقايان می توانند یک نفس راحت، از اين که توانستند یک
شرکت فیس‌بوک با انتشار بیانیه‌اي ده‌ها حساب کاربری، صفحه و گروه را با ادعاي رفتارهاي غیراصیل در فیس‌بوک و اينستاگرام حذف کرد.
 به گزارش خبرنگاران جوان، شرکت فیس‌بوک ده‌ها حساب کاربری، صفحه و گروه را با ادعاي مرتبط بودن فعالیت آنان با ايران و روسیهحذف کرده است.
شرکت فیس‌بوک در بیانیه‌اي اعلام کرد: اين شرکت امروز چهار شبکه مجزا شامل حساب‌هاي کاربری، صفحه و گروه را به دلیل رفتارهاي غیراصیل در فیس‌بوک و اينستاگرام حذف کرده است.»
فیس‌ب
دامنه برفی به لب ِ چشمه سار، کبک ِ خرامان بهار اينهمه؟خنده نکن ناز نکن گُل نچین، وسوسه کردن به شکار اينهمه؟
 
اسب ِ سپید ِ قد و بالا بلور! یال به توفان زده ی ِ شوق و شور!سرکش و طغیانگر و مست ِ غرور! دلبری از ايل و تبار اينهمه؟
 
طاق زده نصف ِ جهان کاشی ات، فرشچیان خیره به نقاشی اتسرمه کشیدی به طلا پاشی ات، آینه و نقش و نگار اينهمه؟
 
گرمی ِ پُرشور ِ بغل واي ِ من، ناب ترین بیت ِ غزل واي ِ من،از لب ِ تو باز عسل واي ِ من، کوزه ی ِ پُرشهد ِ انار اينهمه؟
می آید و مرا به یاد خیالاتم می اندازد .به یاد چیزهايی که تنها در رویا مزه شان را چشیده ام . من بین موج هاي گاه و بیگاه اين دریا سرگردانم.مرا خسته کرده اي. بارها به خودم گفته ام که نگویم خسته ام. که خستگی خیانت است .ولی تو مرا خسته کرده اي .من دست و پاهايام را زده ام، اصرارهايم را کرده ام .منصفانه نیست که تازیانه اي شوی بر پیکر زخمی و نیمه جانم. من براي ناامیدی ام تلاش میکنم . من براي لحظه ی ناامید شدنم جنگیده ام. و تو در لحظه اي همه اش را دود میکنی.من ن
فهمیدم! مردم به اونکه خودشناسی بیشتری کرده و به حقیقت بیشتر دست پیدا کرده می گن باهوش.
یعنی هر چی بیشتر توی مسیر خداشناسی رفته باشی، چون از حقیقت هاي دنیا بیشتر سر در میاری، مردم بهت می گن باهوش.
پ.ن. : من چرا تو خونه نموندم کار کنم واقعا؟ اينجا هوا سردتره، نمی شه کار کرد درست.
پ.ن. 2: نمی دونم.
سریال Breaking Bad داستان والتر، یک دانشمند شیمی، برنده‌ی جايزه‌ی نوبل و انسان شریفی است که تحت یک حاکمیت و در یک جامعه‌ی بی‌شرف زندگی می‌کند! وی که عمر خود را صرف علم و دانش کرده و در یک مدرسه تدریس می‌کند، چون درامدش کفاف مخارج زندگی‌اش را نمی‌دهد شغل دوم خودش را اجباراً کار در یک کارواش انتخاب کرده است! تا اينکه سرطان ریه می‌گیرد.
ادامه مطلب
دلالان شروع به خرید پژو و پرايد کرده‌اند / توقف تولید 4 مدل خودرو فقط براي تحریک بازار است
▪️حسین سعیدی فعال بازار خودرو: به نظر نمی‌رسد که توقف تولید پژو 405 و پرايد بار اجرايی داشته باشد و بیشتر براي تحریک بازار است در دو سال اخیر بارها مسئولین رسمی کشور در خصوص توقف تولید پرايد و پژو مصاحبه کرده‌اند اما هیچ اتفاقی صورت نگرفت و اکنون هم به نظر نمی‌آید اين صحبت‌ها عملی شود.
▪️اکنون فضايی به وجود آمده که دلالان و سفته‌بازها شروع به خرید پ
شايد براي شما هم اين سؤال پیش آمده باشد که آیا با ازدواج همه انحرافات جنسی برطرف می‌شود؟ آیا کسی که ازدواج کرده دیگر به دنبال انحرافات جنسی نمی‌رود؟ پاسخ: واقعیت اين است که ازدواج افراد باتقوا را از خطر گناه نجات می‌دهد ولی اگر افراد متأهل حرمت‌ها را حفظ نکند، مراقبت چشم و گوش […]
نوشته آیا کسی که ازدواج کرده است دیگر به دنبال انحرافات جنسی نمی‌رود؟ اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
 
حس من به زندگی‌ام ، به زندگی خودم و همه‌ی آدم‌هاي مثل من ، اين است که گیر کردهايم توی یک کوچه‌ی بن بست، راه برگشتمان را نابود کرده‌اند . دارم غرق میشوم توی یک اقیانوس از ناامیدی و بی‌فردايی ، دست و پا میزنم که فرو نروم. آدم‌هايی که شاهد دست و پا زدن‌هاي منند ، لبخند میزنند و میگویند : دلت خوشه. میگویند : بعدش چی؟؟ من اما فقط میخواهم که فرو نروم . می‌دانی ، ما راستی راستی داریم میمیریم . هیچ چیز روشنی شايد منتظر ما نباشد، من در اوايل دهه‌ی
امشب یه شب باشکوه و تکرار نشدنی بود برام!
دايیم ضبط صوت قدیمی مادربزرگم رو برده بود تعمیر کرده بود و امشب همه دور هم نشستیم و به نوار کاست هاي قدیمی گوش دادیم.
واي که چه صداهايی!
انگار دیگه تو اين دنیا نبودم و با یه ماشین زمان، به گذشته سفر کرده بودم. گذشته اي که درش من هنوز متولد نشده بودم!
در تمام طول زندگی، از پدربزرگم و دايی بزرگم هیچ سهمی جز چند تا عکس نداشتم. چون قبل از تولدم دنیا رو ترک کرده بودن.
اما امشب!
امشب براي اولین بار، از تو اون نوا
دانشجویان گرامی
با سلام و آرزوی موفقیت براي شما عزیزان
همايش مواد وانرژی که جلسه گذشته در مورد زمان برگزاری آن صحبت کرده بودیم، تغییر کرده است.بنابراين کلاس هاي روز چهارشنبه طبق برنامه آموزشی، تشکیل می شوند.
منتظر دیدار شما هستم.
دلم عجیب در اين جمعه هواي قدیم را کردههواي حیاط بزرگ مادربزرگبا حوض آبی فیروزه ايماهی هاي قرمزو شمعدانی هاي لب حوضکه عطرشان مست میکرد هر رهگذری را.هواي دورهمی هاي سادهبا شام و ناهاری به مختصری نان و پنیرو خنده هاي از ته دل با کسانی که دوستشان داریم
یاد آن روزها بخیر
ناخوشی
حالم ناخوش بود. 
پیش #طبیب رفتم  
#سهمیه_پذیرش_کنکورش رو با خطی خوش بر تابلو مطب درج کرده بود#سامانه_صندوق_فروشگاهی رو هم خیلی شیک در دفترش نصب کرده بود. 
دقیق به حرفهام گوش کردو نیم ساعتی با هم اختلاط کردیم
بعد بهم گفت: ناخوشی تو رو خیلی هاي دیگه هم دارند.سال هاست بین دست و دلت جدايی افتادهدستت به کاریه و دلت به کار دیگریا بايد #دل به #کار_دستت بدی» یا  #کار به #دست_دلت» .
بر سهمیه پذیرشش درود فرستادم و رفتم تا کار دست دلم بدم
@dasanak
 
حسی در درونم داشتم، یاد حرف یک نفر افتادم که می گفت علت اين جزا براي فلان خطا آن است که اول به صد نام خدا پشت کرده و بعد انجامش داده. حس می کردم به بعضی صفات او بی احترامی یا بی توجهی کرده ام! نمی دانم به چند تايش!
نه همتش را داشتم، نه امید، نه اصلا انقدر اهل تدبیرم! اهلش هم نبودم!
اين سنگینی به اين راحتی ها رفع شدنی نیست.
بايد با تو بیشتر حرف می زدم. وقتی که نصفه شب بی دلیل و بی خواب آلودگی بیدار شدم فهمیدم.
اولین شبی بود که بی کابوس می گذشت.
 
اين نشست در حالی برگزار شد که اخبار منتشر شده از کشمیر حاکی از بازداشت بیش از 1300 نفر در کشمیر است. دولت هند با حاکمیت حزب راست گراها سعی دارند، هم چنان مانع از ايجاد ارتباط کشمیری ها با دنیاي خارج شوند. برخی از خبرگزاری هاي هند نیز گزارش هايی از بازداشت نوجوانان و ن منتشر کرده اند. شاهدان گفته اند نیروهاي نظامی با گلوله ساچمه اي به طرف مردم حمله کرده اند و تعداد زیادی زخمی شده اند. صد ها نفر اين گزارش ها را تايید کرده اند در حالی که آن ها از ت
مواد لازم قیمه نثار خوشمزه و جا افتاده
برنج خیس کرده :3 پیمانه
گوشت قیمه اي خرد شده به اندازه یم فندق :350 گرم
پیاز خرد کرده ریز :2 عددبزرگ
لپه خیس کرده:1/2 پیمانه
روغن :1/2 پیمانه
رب گوجه فرنگی :2 ق س
ادویه خورشتی :1 ق چ
ادویه پلویی :  1ق چ
گلاب :1ق س
زعفران دم کرده:1 ق س
زرشک سرخ شده:1/2 پیمانه
گرد لیمو عمانی :1 ق س
نمک :به میزان لازم
خلال پسته و بادام:براي تزیین

مواد لازم براي درست کردن قیمه نثار
ادامه مطلب
از آخرین باری که نوشتم خیلی خیلی میگذرد و اين یعنی دلم نخواسته بالاي پايین اين روزها یادم بماند. هر چندحافظه ی قوی دارم، در واقع بايد بگویم حافظه ی خیلی خیلی قوی دارم، یاداوری جزییات هر حادثه تلخ و شیرین تا یک جايی خوب است، بیشتر که بشود میشود مايه ی عذاب و من اين روزها در اين عذاب لعنتی غوطه ورم .
چند روزیست به هر جان کندی که شده خودم را مجاب کرده ام بنشینم سر کار.از اين رخوت رخنه کرده در تار و پود لحظه هايم بیزارم.
حسین درخشان  قطعه و ساعت خر
1. دستاورد ت در چند سال اخیر کشور ما تقریباً هیچ» بوده. نه که هیچ تاثیری نداشته باشد. داشته. خیلی ها را به جان هم انداخته. خیلی رفاقت ها را خراب کرده. خیلی از رابطه ها را طوری کرده که اصلاً بترسی که به طرفشان بروی. البته عقل اجتماعی هم رشد زیادی کرده که خیلی به اين یون چرک ربطی پیدا نمی‌کند.
2. ت نفت سیاه بدبوی british petroleum نیست. نبايد از آن دست کشید از ترس رنگ و بویش. ت ماده اولیه ايست که بايد آن را بکار بست براي راه انداختن موتورها.
در زمان ذخیره نتايج، معمولا اطلاعات را pickle می کنم. اما متاسفانه در حدود یک سال پیش فراموش کرده بودم از مد 'wb' استفاده کنم و فقط از 'w' استفاده کرده بودم! براي رفع مشکل، دستورات زیر به کمکم آمدند
with open('file.pickle', 'rb') as f: # tests = pickle.load(input_file) u = pickle._Unpickler(f) u.encoding = 'latin1' p = u.load()
حذف رمز حساب کاربری در ویندوز 10 از طریق پنجره Run
۱-کلید ترکیبی Win + R را روی کیبورد فشار داده تا پنجره Run باز شود. سپس عبارت netplwiz را تايپ کرده و کلید اينتر را فشار دهید.
۲- تیک گزینه Users must enter a user name and password to use this computer را برداشته و سپس روی OK کلیک کنید.
۳- براي تايید اينکه عملیات پاک کردن پسورد ویندوز ۱۰ مجاز می باشد، شما بايد رمز عبور خود را در کادر روبری Password و مجددا همان رمز را روبروی Confirm Password وارد کرده و روی OK کلیک کنید.
۴- کامپیوتر خود را ری استار
از خیلی چیزها میتوانی بگذری که اگر بگذری به خودت لطف کرده اي، خودت را سبک کرده اي. آنکه نمیتواند بگذرد، آبی راکد است و سرانجامی جز تعفن و گندیدگی ندارد. رودی همیشه جاری باش و بدان که طهارت تو، در جریان توست.
 
*از یار آشنا سخن آشنا 2.
کاش تموم میشد اين کدورت پیش آمده.
ژوزیِ عزیزم
هر آدمی تحمل و ظرفیتی دارد.
براي من هر دوی اين‌ها به پايان رسیده‌‌اند و همه چیز خارج از تحمل و ظرفیتم است.
ژوزیِ عزیزم
اين روزها بیشتر از همیشه خسته و شکسته و بی‌رمق هستم. احساس درد تا مغز استخوانم نفوذ کرده و تحقیر کل وجود را تسخیر کرده است.
اما به تو اطمینان می‌دهم که از پس اين روزهاي سخت، دختری قدرتمندتر و مصمم‌تر براي تو از خودم بسازم.
خورشت لوبیا سبزمعمولا اين خورشت رو با گوشت قرمز درست میکنن ولی من همه جوره درست میکنم مثلا با چرخ کرده ،کوفته ریزه ،گوشت خورشتی،یا گوشت تکه اي،امروز هم با مرغ درست کردم قبل از هر کاری یک عددسینه مرغ رو نمک و زردچوبه زدم داخل روغن سرخ کردم وقتی سرخ شد داخل همون روغن پیاز نگینی خرد کرده رو ریختم و سرخ کردم وقتی پیاز سرخ شد هویچ ودوقاشق رب گوجه  فرنگی  به همراه زرد چوبه ویک لیوان پوره گوجه به همراه مرغ سرخ شده واب جوش اضافه کردم وقتی مرغ پخته ش
۱۸ سال را تازه تمام کرده بود، درخواست تجدید نظر از دادگاه کیفری داشت، سن و سالش را که دیدم کنجکاو شدم موضوع پرونده را ببینم، ضرب و جرح، چاقو کشی، به عنف، لواط و. کارگر بود، ترک تحصیل کرده بود، بچه ی روستا، دوستش را به قصد دیدن گوسفندانشان به باغ کشانده بود، قصد به دوست هم سن و سالش را داشت، بنده خدا به زور فرار کرده بود، اما به ضربه چاقو دوچار صدمه شده بود. نمی دانم چطور و چرا بچه اي با اين سن و سال بايد به اينجا و به اين نقطه برسد. ه
از وقتی که اعتیادم به مواد مخدر را ترک کرده ام خیلی از رابطه هايم را هم قطع کرده ام. امروز آقاي ر _ ج بهم زنگ زد. سابقه رفاقتمان بیش از چهل سال است. آن وقت ها او مثل حالا استاد دانشگاه نبود که بهم فخر بفروشد. ابتدايی درس می خواند. اما امروز خیلی رک و پوست کنده بهش گفتم که توی اين مدتی که باهاش رابطه نداشتم خیلی راحت بودم.
ادامه مطلب
حضرت صادق ع فرمود هر کس بپدر ومادر خود نظر دشمنی کند  در صورتیکه اندو باو نیز کرده باشد ،خداوند نمازش را نپزیرد شرح یعتی در صورت ستم باو نیز قبول نشود تا چه رسد اينکه نیکی باو کند8 حضرت باقر ع فرمود پدرم بمردی نگاه کرد که پسرش بهمراه او بود و ان پسر بشانه یدرش تکیه کرده بود فرمود پدرم با ان پسر از بدی ان کارش سخن نگفت تا از دنیا رفت 
یک شبی مجنون نمازش را شکست .
یک شبی مجنون نمازش را شکست
بی وضو در کوچه لیلا نشست
عشق آن شب مست مستش کرده بود
فارغ از جام الستش کرده بود
سجده اي زد بر لب درگاه او
پُر ز لیلا شد دل پر آه او
گفت یا رب از چه خوارم کرده اي
بر صلیب عشق دارم کرده اي
جام لیلا را به دستم داده اي
وندر اين بازی شکستم داده اي
نیشتر عشقش به جانم می زنی
دردم از لیلاست آنم می زنی
خسته ام زین عشق،دل خونم نکن
من که مجنونم تو مجنونم نکن
مرد اين بازیچه دیگر نیستم
اين تو و لیلاي تو. من
مواد لازم قیمه نثار خوشمزه و جا افتاده
برنج خیس کرده :3 پیمانه
گوشت قیمه اي خرد شده به اندازه یم فندق :350 گرم
پیاز خرد کرده ریز :2 عددبزرگ
لپه خیس کرده:1/2 پیمانه
روغن :1/2 پیمانه
رب گوجه فرنگی :2 ق س
ادویه خورشتی :1 ق چ
ادویه پلویی :  1ق چ
گلاب :1ق س
زعفران دم کرده:1 ق س
زرشک سرخ شده:1/2 پیمانه
گرد لیمو عمانی :1 ق س
نمک :به میزان لازم
خلال پسته و بادام:براي تزیین

مواد لازم براي درست کردن قیمه نثار
ادامه مطلب
اگر نکات ذیل را درباره نحوه صدور چِک رعايت نمائید، هم خود متضرر نمی شوید و هم افراد فرصت طلب و متخلف را به سوءاستفاده از اين عدم آماهی خود در "چِک داری" ترغیب نمی کنید.
 
* چک را با یک خودکار بنویسید و از عوض کردن خودکار در حین نوشتن چک جداً خودداری نمايید.
* چک را به هیچ وجه در وجه حامل ننویسید. بلکه در وجه شخص معینی بنویسید.چه تقلب هايی که عده ی معدودی با استفاده از عنوان "در وجه حامل" کرده و از آن سوء استفاده کرده اند؟
* وجه چک را حتماَ  هم به ریا
پوره کلم بروکلی براي کودک
مواد لازم
کلم بروکلی
50 گرم

شیر خشک یا شیر پاستوریزه
1/3 فنجان

آب
1/2 فنجان

دستور تهیه
ساقه و گل‌هاي کلم بروکلی را جدا کرده، به مدت ۳-۲ دقیقه در آب خیس کرده و سپس زیر آب سرد بشویید.
تکه‌هاي کلم بروکلی را با مقداری آب به مدت ۱۵ دقیقه بپزید، سپس آبکش کرده و مجددا با آب سرد بشویید.
کلم بروکلی را در غذاساز یا مخلوط‌کن کاملا له کنید.
سپس مقداری شیر پاستوریزه یا شیر خشک آماده شده را به کلم بروکلی له شده اضافه کرده و به مخلوط ک
عباس اندرعلقمه بسیارغوغا کرده است/بازمزم دلدادگی خشنود یکتا کرده است/سردارناب کربلا عشق حسین بن علی/درروز عاشورافدا جان رابه مولاکرده است/وصف وفاداری اوروح تمام اهل دین/آن تشنه لب غوغامیان آب دریاکرده است/درروز تاسوعا نگر دشمن امانش میدهد/دلداده کوی ولا هرخصم افشاکرده است/گشته علمداروفامحبوب قلب شیعیان/زیبا همه ايثار راازبهردنیاکرده است/دستان پاک اوجدا ازپیکر جانانه اش/براوخدااندربهشت یک بال اعطا کرده است/گریه برايش میکند مولاحسین و
اگر نکات ذیل را درباره نحوه صدور چِک رعايت نمائید، هم خود متضرر نمی شوید و هم افراد فرصت طلب و متخلف را به سوءاستفاده از اين عدم آماهی خود در "چِک داری" ترغیب نمی کنید.
 
1- چک را با یک خودکار بنویسید و از خودکار دیگران استفاده نکنید. براي مثال اينطور نیست که تمام خودکارهاي بیک مثل هم باشند و موقع کارشناسی براي جعل مشخص نشه بلکه کارشناس دادگستری تفاوتها را به خوبی تشخیص می دهد.
2- اگر چک را از شرکتها اخذ می کنید، حتماً بپرسید که آیا علاوه بر امضا
 
ویندوز داراي یک برنامه جانبی به نام System File Checker است، برنامه اي که فايل هاي سیستمی ویندوز را اسکن کرده و سلامت آنها را بررسی می کند. اگر مشکلی در فايل هاي سیستمی ویندوز پیدا کند، فايل معیوب یا مشکل دار را حذف کرده و از کش ویندوز نسخه سالم جدیدی جايگزین می کند. اگر برنامه چک فايل (SFC) ویندوز نتواند آن فايل را جايگزین کند، ابزار DISM اين فايل ها را چک کرده و از طریق آپدیت و از پشتیبانی میکروسافت جايگزین می کند.
ادامه مطلب
برترین‌ها: پیدا کردن حالت خوابی که در آن شما و شریک زندگی‌تان نهايت احساس راحتی را در طول شب داشته باشید بسیار مهم است و شما نیز به احتمال فراوان اين موضوع را تاکنون درک کردهايد؛ خواه اکنون در یک رابطه بلند مدت باشید و خواه به تازگی رختخواب خود را با کسی قسمت کردهايد
ادامه مطلب
مامان عصر رفته مراسم ختم و شب برگشته میگه فلانی رو دیدم(همسايه ی سابق)
که تبریک گفته که مبارکه آیدا ازدواج کرده :| مامانم تعجب کردم که کِی ازدواج کرده من خبر ندارم :||
مامان پرسیده حالا به شما کی گفته؟
طرف گفته فلانی(که میشه دوست نزدیک تر مامانم و عجیبه که خودش چرا از مامان نپرسیده)
 
حالا ما نمی دونیم قضیه چیه و کی اين حرف رو دهن به دهن کرده و کلا چه نفعی براي چه کسی داره که من شوهر کردم یا نه؛
اما واقعا دارم به اين نتیجه میرسم که تا همیشه ی دنیا جه
داشتم فکر می‌کردم اگر یک نفر درباره‌ی "سیاه‌ترین کاری که در زندگی‌ام کرده‌ام" بپرسد، چه جواب میدهم؟ پشت سر آشناهايی که به یک ورم هم نبودند غیبت کرده‌ام؟ بارها سعی کرده‌ام برادر کوچک‌ترم را از سرم باز کنم؟ روی نیمکت‌هاي مدرسه دری وری نوشته‌ام؟ براي دوستانم سخنرانی‌هاي امید بخش کرده‌ام و بلافاصله تمام چرندیاتم را از یاد برده‌ام؟ حرف‌هايی زده‌ام که خودم هم باورشان نداشته‌ام؟ همین؟
همیشه سعی کرده‌ام "دختر خوب مامان" باشم و حالا
داشتم فک می‌کردم اگر یک نفر درباره‌ی "سیاه‌ترین کاری که در زندگی‌ام کرده‌ام" بپرسد، چه جواب میدهم؟ پشت سر آشناهايی که به یک ورم هم نبودند غیبت کرده‌ام؟ بارها سعی کرده‌ام برادر کوچک‌ترم را از سرم باز کنم؟ روی نیمکت‌هاي مدرسه دری وری نوشته‌ام؟ براي دوستانم سخنرانی‌هاي امید بخش کرده‌ام و بلافاصله تمام چرندیاتم را از یاد برده‌ام؟ حرف‌هايی زده‌ام که خودم هم باورشان نداشته‌ام؟ همین؟
همیشه سعی کرده‌ام "دختر خوب مامان" باشم و حالا
بالاخره بعد از نزدیک هشت ماه چشم انتظاری، امروز خبر گرفتن مجوز چاپ کتابم صادر شد. مجموعه اي از بیست داستان کوتاه که خیلی رویشان کار کرده ام. شايد اغراق نباشد بگویم روی یک داستان سه صفحه اي صد هزار تومان هزینه کرده ام. از هزینه نقد و وقتی که روی هرکدام گذاشته ام و کلاس هايی که بابت آموزش داستان گذرانده ام و .
ادامه مطلب
داشتم فک می‌کردم اگر یک نفر درباره‌ی "سیاه‌ترین کاری که در زندگیام کرده‌ام" بپرسد، چه جواب میدهم؟ پشت سر آشناهايی که به یک ورم هم نبودند غیبت کرده‌ام؟ بارها سعی کرده‌ام برادر کوچک‌ترم را از سرم باز کنم؟ روی نیمکت‌هاي مدرسه دری وری نوشته‌ام؟ براي دوستانم سخنرانی‌هاي امید بخش کرده‌ام و بلافاصله تمام چرندیاتم را از یاد برده‌ام؟ حرف‌هايی زده‌ام که خودم هم باورشان نداشته‌ام؟ همین؟
همیشه سعی کرده‌ام "دختر خوب مامان" باشم و حالا نه
3 روش مختلف براي طرز تهیه لبو
 
لبو یکی از خوشمزه ترین و پر خاصیت ترین سبزی هاي پايیزی است که طرفداران بسیاری دارد. همچنین لبو یکی از پايه هاي اصلی شب یلداي ما ايرانیان است. در اين مقاله 3 روش مختلف براي طرز تهیه لبو را ذکر کرده ايم.
روش اول براي پخت لبو
ابتدا چغندرها را کاملا بشویید. سر و ته لبوها را جدا کرده و درون قابلمه قرار دهید. آب را درون قابلمه تا جايی بریزید که یک سوم از لبوها بیرون از آب قرار بگیرد. درب قابلمه را بگذارید. حدود 2 ساعت صبر کن
داشتم راجع به یه موضوعی دنبال عکس میگشتم رسیدم به پست زیر
 
 
جلوی دیکتاتور شدن اسنپ را بگیریم ( کلیک )
که کلا درباره اين صحبت کرده که مسافر محترم ، 2 بار در یک روز سفرش رو لغو کرده و از طرف اکانت مسافر از طرف اسنپ مسدود شده.
 
ادامه مطلب
دیزنی پس از چندین سال در پخش و توزیع یک فیلم با درجه سنی R همکاری کرده (هرچند هیچ اسمی از اين کمپانی در تیتراژ دیده نمی‌شود.) تریپر کلنسیِ فیلمنامه‌نویس، بیشترین اصول ژانری را رعايت کرده است اما چطور می‌شود که اين فیلم باز هم نمی تواند یک اکشن- کمدی از نوع مرغوبش باشد. مگر چه چیزهايی کم دارد؟
ادامه مطلب
اين شهر بلاتکلیفه،فرهنگ نداره،اصالتشو لابلاي ساختموناي نما رومی گم کرده،خاکستریه ،سالهاست خودشو فراموش کرده ،من از اين شهر بدم میاد اما،عاشق تک تک لحظه هايی ام که از صبح زود تا بوق سگ تو خیابوناش دنبال هدفام دویدم:)
عکس به وقت'شايد آخرین آذر' من
فریدون در جشن کباب پزی سکندری خورد و به زمین افتاد. اما به دوستانش که پیشنهاد کردند به اورژانس زنگ بزنند گفت حالش خوب است و فقط به خاطر اينکه به کفش هاي جدیدش عادت ندارد پايش به سنگفرش گیر کرده.آن ها به او کمک کردند تا بلند شده و یک بشقاب غذاي دیگر براي خود بکشد.فریدون با اينکه کمی هول شده بود ولی تا آخر آن بعدازظهر خود را سرگرم کرد.همان شب همسر فریدون تماس گرفت و به همه اطلاع داد که فریدون را به بیمارستان منتقل کرده اند و وی ساعت 6 بعد ازظهر فوت
نحوه حذف رمز حساب کاربری در ویندوز 10
حذف رمز حساب کاربری در ویندوز 10 از طریق پنجره Run
۱-کلید ترکیبی Win + R را روی کیبورد فشار داده تا پنجره Run باز شود. سپس عبارت netplwiz را تايپ کرده و کلید اينتر را فشار دهید.
۲- تیک گزینه Users must enter a user name and password to use this computer را برداشته و سپس روی OK کلیک کنید.
۳- براي تايید اينکه عملیات پاک کردن پسورد ویندوز ۱۰ مجاز می باشد، شما بايد رمز عبور خود را در کادر روبری Password و مجددا همان رمز را روبروی Confirm Password وارد کرده و روی OK
کمپانی IBM به فناوری ساخت باتری با استفاده از آب دریا دست یافت
کمبود منابع کبالت سازندگان باتری در سراسر جهان را به یافتن جايگزینی براي آن ناچار کرده است. در‌همین‌زمینه، IBM به فناوری نوینی دست‌ پیدا کرده است که مواد معدنی موردنیاز براي تولید باتری را از آب دریا تأمین کنند. اين شرکت فاش کرده است به‌دلیل بازار داغ خودرهاي برقی و تقاضاي فراوان شرکت‌ها براي ف کبالت، به طراحی باتری جدیدی روی آورده است که براي ساخت آن از مواد معدنی موجود در آب
صداي خسته اي که از ته حلقومی  بغض زده بیرون میايد ارزش شنیدن ندارد 
دلم میخواهد سکوووت کنمگلویم باردار کلماتی است که همچون جنین نارسی قبل از به دنیا آمدن سقط میشودمن به سکوت عادت کرده امنخواه سخن بگویم، 
سکوت من شیشه اي  شده است که اگر بشکند  زخم هاي فراوانی به جا میگذارد
 اينبار تو حرف بزن بگذار کلماتت را عصايی کنم و  به آن تکیه دهم بگذار اين روح خمیده ام دست در دست واژه هايت  از جا  بلند شود
من به سکووووت عادت کرده ام
اما تو حرف بزن
دانلود اهنگ دیونم کرده بود یه ذره ولی هر چقدر
دانلود کامل ترانه جدید ، شنیدنی و بسیار زیبا از ستین به نام دیونم کرده بود یه ذره ولی هر چقدر در وبلاگ یک موزیک به صورت صوتی و با لینک مستقیم کیفیت عالی 320 با سرعت بالا
براي دریافت اين ترانه به لینک که در انتهاي همین مطلب قرار داده شده مراجعه کنید و ترانه جدید سیتن را دریافت کنید
ادامه مطلب
یک پرستار استرالیايی بعد از 5 سال تحقیقاتش در خانه‌هاي سالمندان ، بزرگترین حسرت‌هاي آدم‌هاي در حال مرگ را جمع کرده و 5 حسرت را که بین بیشتر آدم‌ها مشترک بوده منتشر کرده است !
1 - کاش به خانواده‌ام بیشتر محبت می‌کردم مخصوصا پدر و مادرم2 - کاش اين قدر سخت کار نمی‌کردم3 - کاش شجاعتش را داشتم احساساتم را با صداي بلند بیان کنم4 - کاش رابطه‌هايم را با دوستانم حفظ می‌کردم5 - کاش شادتر می‌بودم و لحظات بیشتری می‌خندیدم.* من احتمالا از شماره 2 پشیمون ب
از دشمن واقعاً نترسید. اين دشمنی که امروز مقابل ما است، اين دشمن امروز که خلق نشده، از روز اوّل انقلاب اين دشمن بوده، .
اگر قرار بود که آمریکا و اروپا و شوروی سابق و بقیّه‌ی قدرتها میتوانستند نسبت به جمهوری اسلامی غلطی بکنند تا حالا کرده بودند، می‌بینید که نتوانستند؛ البتّه چرا، اذیّت و آزار کرده‌اند، امّا عِرض خودشان را هم برده‌اند؛
. نشان میدهد که نمیتوانند و نتوانسته‌اند در زمینه‌ی برخورد با نظام جمهوری اسلامی و حاکمیّت اسلام در ا
تب دلايل مختلفی دارد که بسته به علت آن درمان ارائه می‌گردد، مصرف عرق کاسنی نافع است.
هم چنین از دم کرده بنفشه براي کاهش تب استفاده کنید دقت کنید لینت مزاج داشته باشد.
اگر تب بالا باشد پاشویه با دم کرده بابونه مفید است.
با آب ولرم حاوی مقداری نمک دریا آنرا پاشویه کنید. نمک باعث می‌شود بچه لرز نکند.
چقدر به آدم حس خشکی دست میده 
اينکه با کسی که نمی دونی جنسش چطوریه صحبت کنی 
دقیقا عین اينه با کسی که حسی بهش نداری سکس انجام بدی.
فشار زیادی بهم وارد شده،  نتايج روانشناسی رو براي پدر نامزد فرستادم
خیلی قلبم درد می کنه و اينکه هر روز به اين نتیجه می رسم بنی براي بدست آوردن من چقدر سختی تحمل کرده و چقدر هوشمندانه همه چی رو کنترل کرده.
واقعا خودش می گفت ارتش یکنفره 
حالم بده
خدايا کمکم کن.
خواهرم میگه امروز خواب بودم، بیدار که شدم دیدم بره‌ی ناقلا هم کنارم خوابه. رفتم تو آشپزخونه دیدم ظرفا رو شسته، سه تا تخم‌مرغ بدون روغن! واسه خودش پخته، دو تاشو خورده و یه دونه‌ی باقی‌مونده رو گذاشته تو یخچال، بعد هم اومده کنار من خوابیده!
کلا همیشه بچه‌ی عجیبی هست، حالا امروز عجیب‌تر هم بوده :) یک مورد هم قبلا از اين کارا کرده. نصف شب بی‌خواب شده، بلند شده رفته تو آشپزخونه واسه خودش لوبیا گرم کرده، سفره پهن کرده، بعد به دلیل نبودن نون، لوب
عکس آقای خامنه ای

تبلیغات

آخرین مطالب