نتایج پست ها برای عبارت :

شعر اینجا نه عراق است نه ما

نویسنده : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
عراق ، امروزه نام کشوریست. در گذشته به دو ناحیه مجزا اطلاق میشده :
۱. عراق عجم شامل کرمانشاهان و آذربایجان  و لر و بختیاری تا ری و اصفهان
۲. عراق عرب که شامل بصره و بغداد و بیابان بزرگ شمال شبه جزیره و کویت و پیرامون 
در شاهنامه زمان انوشیروان چهارمین ایالت محسوب شده و شامل تمامی نواحی کردستانات و بین النهرین و. بوده 
خیلی از جنگهای رومیان با ایران در عراق رخداده 
 پایتخت ایران چند میلیون کیلومترمربعی در ع
تنها راه نجات مردم عراق از بیکاری ، نا امنی و .  بستن سفارتخانه (جاسوس خانه) آمریکا و احتمال زیاد عربستان در این کشور می باشد. شاهد این مدعا آن است که آمریکا بزرگترین سفارتخانه اش را در عراق - با پول مردم عراق - ایجاد کرده است .
یا حضرت مادر
با بغض خوشحالم
سپاه حملات راکتى به پایگاه هاى امریکا در عراق را آغاز کرده است. تا کنون ٤ موشک از غرب ایران و همچنین تعدادى راکت به سمت عراق شلیک شده. تعداد تلفات مشخص نیست.
هدف اصلى، ظاهرا پایگاه الأسد متعلق به ایالات متحده در عراق است.
سجده شکر نیاز است امشب
شعری از سال ۸۸ 

اينجا نه عراق است نه یک عده اسیرند
اينجا همه یا شیر و یا بچه ی شیرند
بیهوده نگویید که مشغول جهادیم
تا خرخره غرق لجن ظلم و فسادید
از کشتن یک دخترک غمزده شادید
لعنت به شما که همگی مست عنادید
آن ریش که بر صورتتان حیله فروش است چون ریشه ندارد به گمانم دم موش استمحمد قربانی 
این مسابقه میان ایران و عراق در بار اولیه شیشه دوربین جهانی ۲۰۲۲ قطر که در امنیت پایتخت اردن برگزار شد، با حاصل ۲ بر ۱ به صرفه عراق طولانی شد. تظاهرکنندگان عراقی در راسته تحریر در مرز بغداد مانور را بوسیله طور زنده روی یک ورقه عرضه مبصر سیاحت می کردند. عکس روز: پیش از شکست شکست آویشن ملی مقابل عراق | چهار ورزش دو باخت
ترکان عراق که به خودشان ترکمن یا ترکمان می گویند، بین نیم تا یک میلیون نفرهستند و به لهجة ترکی آذربایجانی سخن می گویند. در شمال عراق از شهر تل عفر» تا قصبة بدره» در جنوب شرقی عراق در 16 شهر، قصبه و صدها روستا ست دارند. شهر کرکوک مرکز ترکان عراق است و به همین جهت نیز لهجة ترکان عراق را لهجة ترکی کرکوک نیز می گویند. تل عفر، اربیل، آلتین کوپرو، کرکوک، داکوک، کیفری، مندلی، قارانیه و خانقین مهمترین شهرهای ترکان عراق است. در استان موصل نیز عدة ز
مروری بر زیست ی مقتدی صدر و هادی العامری؛
دو چهره‌ای که قادرند آینده عراق را تغییر بدهند/ دوگانه یک شخصیت مرموز و فرمانده‌ای که وارد سیاست شد
توصیه مامور سیا به بوش در مورد صدر چه بود؟
 
به گزارش خبر فوری، شرایط عراق هر روز بدتر از دیروز می‌شود. هم اکنون تظاهرات و تجمعات مردمی در شهرهای بصره، کربلا، نجف و بغداد در جریان است. بسیاری گمان دارند کار عادل عبدالمهدی تمام است و او به زودی استعفا می‌دهد. اما نظام ی و حزبی عراق به چه صورت ا
صبح امروز در دیدار جمعی از موکب داران عراقی: از صمیم قلب خودم و ملت ایران تشکر میکنم؛ هم از شما موکب داران که در ایام اربعین، کرامت و مودّت را به منتهادرجه میرسانید، هم از ملت بزرگ عراق و هم از مسئولین عراق که امنیت و زمینه را فراهم کردند و بخصوص از علما و مراجع بزرگ عراق که فضای زیارت و برادری را بین آحاد مردم و دو ملت فراهم کردند
 
طرح خروج نیرو‌های نظامی آمریکا، قرارداد‌های تجاری با اروپا و گسترش نفوذ ایران در عراق، ۳ نگرانی آمریکا درباره آینده عراق است.
 هوا که رو به تاریکی می‌رود، هواپیمای حامل یکی از مقامات آمریکایی آماده فرود در عراق می‌شود. پس از افشای هک پهپاد آمریکایی از سفر سال ۲۰۰۸ باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به عراق و انتشار تصاویر این سفر از سوی گردان‌های حزب‌الله عراق، مقامات آمریکایی برای حفظ جان‌شان به صورت مخفیانه و شبانه به عراق سفر
حمل بار به کشور عراق
کشور عراق در همسایگی غرب ایران واقع شده و حدود 1485 کیلومتر خط مرزی میان ایران و عراق وجود دارد .ایران بین همسایگانش طولانی ترین مرز را با عراق دارد .
پایانه های مرزی میان ایران و عراق
. مهران
. شلمچه
. چذابه
. تمرچین
. باشماق
. خسروی
. پرویزخان
تبادلات تجاری
کشور عراق یکی از مهم ترین شرکای تجاری کشور ایران محسوب میشود.
عراق از لحاظ حجمی و همچنین ارزش کالا  سومین کشور پس از چین و اماران است که از ایران واردات کالا دارد
 
حمل بار
صادرات به عراق
عراق دارای دومین منبع نفتی جهان است . این کشور در امد خوبی از فروش محصولات نفتی خود دارد. نزدیکی مرز عراق نسبت به ایران سبب تسهیل صادرات محصولات ایرانی به کشور عراق شده است .
رقبای اصلی ایران صادرات به عراق کشورهای چین . امریکا و ترکیه هستند
16 اولویت صادراتی به عراق
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران . ناصر بهزاد رایزن بارزگانی ایران در عراق. در تشریح 16 گروه کالای ایرانی بهعنوان اولویت های صادرات اظهار کرد . این گروه
شیخ علی الاسدی، رئیس شورای ی مقاومت اسلامی نُجَباى عراق گفت:
تظاهرات  مردم عراق، حرکتی مردمی جهت رسیدن به خدمات و حداقل‌های زندگی آبرومندانه است.
علت اصلی ناآرامی‌های عراق کم‌کاری سیاستمداران طی ۱۶ سال گئشته در تأمین ضروریات زندگی و رفع اختلافات طبقاتی، و همچنین فساد مالی و اداری  است.
تظاهرات مردم با خواسته های به جا و به حق بوده اما متاسفانه دشمن از این موقعیت استفاده کرده و در جهت انتقام گیری از نیرو های مقاومت قدم برداشته است.
رس
کشتن وحشیانه و آویزان کردن جنازه یک نوجوان ۱۶ ساله بی گناه در عراق،  برای هشیاری مردم عراق کافیست تا بیش از این با پرپایی تجمعات اعتراضی زمینه را برای اغتشاش و شورش و نا امنی و کشتار مردم بی گناه توسط اراذل و اوباش و نفوذی های مزدوران وهابی آماده نکنند. 
همانطور که در ایران هم مزدوران با ایجاد نا امنی و آتش زدن بانک ها و مراکز تجاری متاسفانه با سوء استفاده از اعتراضات به حق مردم ، باعث ریخته شدن خون افراد بی گناه شدند. 
جا دارد مسوولان عراق و
بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی کتائب حزب الله عراق روز جمعه منتظر آغاز ثبت اشتهار برای عملیات شهادت طلبانه علیه نیروهای م تو عراق شد. وی گفت: دعوت می کنم تا مجالی برای ثبت نام مشتاقان شهادت به عزم انجام عملیات شهادت طلبانه دشت نیروهای گر باز شود.» ابوعلی العسکری افزود: باعث فخر من است که به عنوان اولین داوطلب ثبت نام کنم و چنانچه خدا بخواهد اولین مثال باشم.» کتائب حزب الله عراق از دسته
به گزارش رومه نگار مهر، تورنمنت چهارجانبه هندبالاصفهان با پیشگاه چهار تیم، هندبال مردان بزرگسال، فوتبال جوانان، محفل فولاد و تیم ملی عراق تو این شهر آغاز شده که درون دو دیدار نخست این رویداد تیم ملی اسب سواری کشورمان برابر آویشن جوانان و تیم ملی عراق به پیروزی رسید.  درون مانور عصر امروز پنجشنبه چهارم مهرماه، تیم ملی هندبال مردان کشورمان موافق آویشن ملی عراق ایستاد و توانست با نتیجه ۳۲ بر ۲۲ بوسیله پیروزی برسد. دومین دیدار بین آویشن
عکسهای دیده نشده از جنگ ایران و عراق
کد تو: در این نوشتار از بخش عکس پروفایل کد تو  از سایت پست تصاویر دیده نشده از جنگ ایران و عراق را آماده کرده ایم. عکسهای دیده نشده جنگ ایران و عراق بسیارند و خیلی از این عکس ها هنوز ناشناخته باقی مانده اند.
اطلاعات پروفایل جنگ ایران و عراف
زمان: ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ تا ۲۹ مرداد ۱۳۶۷ برابر با ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰ (میلادی) تا ۲۰ اوت ۱۹۸۸ (میلادی)
همچنین ببینید: فتوشاپ آنلاین
تصاویر دیده نشده جنگ ایران و عراق
تص
برخی از فعالین شبکه‌های اجتماعی در فیس‌بوک و اینستاگرام مردم عراق را به تظاهرات دعوت کردند.
تظاهرات مسالمت آمیز بود و درخواست اصلاحات داشت.
هیچ گروه ی رهبری این تظاهرات را به عهده نگرفته است.
سفارت‌خانه‌های برخی از کشور‌ها مانند انگلیس و آمریکا در حمایت از تظاهرکنندگان بیانیه دادند.
سوء استفاده‌کنندگان به دنبال ایجاد فتنه در بین مردم و دیگر کشور‌ها هستند.
 
برگ و ساز کائنات از وحدت است
اندرین عالم حیات از وحدت است
 الحسین یجمعن
 
رییس فدراسیون فوتبال عراق برای برپایی نشستی با رییس فدراسیون ایران به کشورمان عزیمت خواهد کرد.
 
به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،عبدالخالق مسعود،رییس فدراسیون فوتبال عراق برای برپایی نشستی با همتای ایرانی اش درباره موضوعات مرتبط با دیدار تیم های ملی دو کشور در بصره، به تهران عزیمت خواهد کرد.این نشست قرار است شنبه آینده برگزار شود.
سپاه پاسداران
انقلاب اسلامی بامداد امروز (چهارشنبه 18 دی ماه) و پس از خاکسپاری پیکر
پاک شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان، با پرتاب موشک های زمین به زمین
دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق را مورد هدف قرار داد.
گفته
می شود این حمله علیه دو پایگاه "عین الاسد" (واقع در استان الانبار در
غرب عراق) و اربیل (کردستان عراق) صورت گرفته است. این دو پایگاه میزبان
نیروهای نظامی آمریکا و ائتلاف هستند. پایگاه هوایی عین الاسد بزرگترین
پایگاه نظامی آمریکا د
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، سومریه نیوز نوشت: سید عمار حکیم، پیشگام جریان حکمت ملی عراق با اظهار این مطلب، خاطرنشان کرد: به خشکی امدن اساس این توافق ها باید نیروهای اتحاد از قضا و قدر عراق ایمنی کنند تا دولت بوسیله وظایف خود برای حفاظت از عراقی ها و افراد مقیم اجنبی اجرا کند. وی خاطرنشان کرد: ما این حمله را محکوم و تقبیح می کنیم و متقاضی موضع قاطعانه دولت و پارلمان داخل قبال این نقض هستیم که برای حاکمیت عراق احترامی قائل نشده
إذا کان لدیک کرامة وطنیة وإذا کنت مسلماً ، فقم بطرد الکفار الأمریکیین من بلدک. هاجموا شرفک. قتل رجالک. لقد قوضوا کرامة الشعب العراقی.
ترجمه :
"ای مردم عراقاگر شرافت ملی دارید و اگر مسلمانید ، کافران آمریکایی را از کان بیرون کنید. آنها به ناموس تان تعرض کردند. مردان تان را کشتند. حیثیت ملت عراق را خدشه دار کردند. "
 
 
ویلموتس: مقابل عراق حداکثر توان‌مان را به کار می‌گیریممارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی در آستانه دیدار تیم ملی مقابل عراق پیامی به شرح زیر صادر کرد” قبل از هر چیز به همه مردم عزیز ایران سلام می کنم. در وهله نخست، ابراز تاسف و تاثر قلبی‌ام را به خانواده حادثه دیدگان زله در آذربایجان شرقی اعلام می‌کنم.
ادامه مطلب
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، شبکه اسکای نیوز» امروز شنبه چهاردهم دی ماه مطالبه کرد که دایره داده ها عراق تحقیقاتی را درباره خدمه تصعید هواپیمایی که سپهبد قاسم سلیمانی» حاکم شهید نیروی قدس سپاه پاسداران تنش اسلامی را به بغداد آورد، آغاز کرده است. خبرنگار اسکای نیوز بوسیله نقل از مسئولان امنیتی عراق ادعا کرد: یک تبعه سوری و یک مردمان عراقی گرفتار شدند و تحقیقات درباره خدمه پروازی که [سپهبد] سلیمانی را [به عراق] آورد اول شد
آموزش های رزمی و نظامی به دختران پیشمرگه در یک اردوگاه در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق دهها دختر کُرد تحت آموزش نظامی قرار دارند.
به گزارش چفچفک، بیش از 300 داوطلب در این اردوگاه که در شرق اربیل قرار دارد آموزش های رزمی و نظامی می بینند.
یکی از فرماندهان پیشمرگه که مسئول آموزش این دختران است می گوید داوطلبان در چهار ماه انواع آموزش کار با سلاح های سبک و متوسط را می گذرانند و وظایفی که بر عهده آنان قرار داده می شود می پذیرند.
به گفته این فرماند
بسته خبری
#بین_الملل
پس از اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا مورد تمسخر بعضی از سران حاضر در نشست ناتو قرار گرفت، کنفرانس مطبوعاتی پایانی آن را تَرک کرد.
امانوئل ماکرون بر نظرخود مبنی بر اینکه ناتو در حال تجربه "مرگ مغزی" است ایستاد.
واسیلی نبنزیا» نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع عراق گفت، نگران تحولات عراق و اثرات منفی آن بر وضعیت ی این کشور و همچنین تلاش‌ها جهت تنش‌زایی در اطراف ایر
همزمان با افزایش اعتراضات سراسری ضد فساد در عراق که حالا وارد روز چهارم شده است دسترسی مردم در بخش های گسترده ای از این کشور به اینترنت قطع شده است.
موسسه Netblocks که بر دسترسی مردم سراسر دنیا به اینترنت نظارت دارد و در این زمینه تحقیق می کند گزارش داده است که قطعی اینترنت در عراق نخست با پلتفرم های اجتماعی در روز چهارشنبه گذشته آغاز شده و حالا حدودا ۷۵ درصد از اینترنت عراق از جمله پایتخت این کشور یعنی بغداد از دسترس خارج شده است.
روز چهارشنبه بع
حمله موشکی ایران به پایگاه های نظامی آمریکا در عراق پس از 75 سال صورت گرفت! این موشک ها به پایگاه های نظامی عین الاسد و اربیل اصابت و خسارت چندین تریلیارد دلاری و چندصد نفر کشته به جا گذاشت. فیلم گرفته شده از داخل پایگاه العین
بعد از دولت لبنان دولت عراق هم اعلام کرد که حقوق مسوولان دولتی را تا پنجاه در صد کاهش می دهد ، این در حالیست که ارزش پول عراق در چند سال گذشته با وجود جنگ با داعش و مشکلات داخلی فراوان ۱۰ برابر ارزش پول ایران شده است
 آیا وقت آن نشده است که آقای هم حقوق مسوولان دولتی را به ویژه بعد از قضایای حقوق های نجومی ، کاهش دهد؟!
http://ziarani1.blog.ir/
شهریور ماه 1359 در زمره روزهای فراموش‌ناشدنی تاریخ معاصر ایران به شمار می‌رود. در این روز با بمباران هوایی فرودگاه‌ ها و شهرهای مهم ایران توسط هواپیماهای عراقی و سپس تهاجم گسترده نیروهای زمینی این کشور به قلمرو ایران در طول مرز دو کشور تجاور نظامی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. دولت عراق در سراسر دوران جنگ که قریب به هشت سال ادامه یافت و پس از آن همواره کوشید نظامی خود را با توسل به یک رشته بهانه ‌ها موجه جلوه دهد، شاید در ن
- کشور مقصد؟ 
+ هنوز مشخص نیست. 
_ خب من میزنم عراق
+ آخه نمیخوام برم عراق { با خودم میگم شاید هیچوقت هم نرم. پاسپورت میخوام برای اروپا}
- خب باید تو پرونده بیاد، بهرحال برای هرجا ک ویزا نیاز دارید.
 
نهایت تا یک هفته دیگه پاسپورتم صادر میشه و میتونم وقت مصاحبه بگیرم از سفارت. امیدوارم بتونم.
خوشحالم ک کار کردم، درآمد داشتم و با هزینه خودم دارم رویاهامو رنگ واقعیت می بخشم /:
بهرحال؛ امید داریم.
 
آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۴ زمانی که دیدند پایه‌های دولت اسد ماندگار شده است، سناریوی جدیدی را طراحی کردند. سناریوی جدید، حمله‌ی داعش به عراق بود. آن‌ها این سناریو را طراحی کردند تا جبران کننده‌ی شکست آن‌ها در سوریه باشد. در آن مقطع، اوضاع آن چنان که باید در سوریه پیش نمی‌رفت. و به این ترتیب داعش با حمایت مداخله‌گران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای وارد عراق شد و در تیرماه ۹۳، در عراق و سوریه و به طور رسمی اعلام تشکیل خلافت کرد. ابوبکر البغدادی رهب
، ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار امروز مقابل عراق به شرح زیر اعلام شد:
 علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، مرتضی پورعلی گنجی، محمدحسین کنعانی زادگان، امید ابراهیمی، مهدی طارمی، سردار آزمون و محمد محبی 
 
شهر تجاری بانه 
بانه یکی از شهرهای مرزی هست که در استان کردستان واقع شده است
موقعیت شهر بانه طوری هست که شهرهای همجوار آن ازجمله مریوان و سردشت هست که این دو شهرستان هم  نقاط ویژه هستند 
شهرستان بانه موقعیت خاص خوبی که دارد با شهرستان های کردستان عراق از جمله سلیمانیه که یکی از بزرگترین کلان شهر کردستان عراق هست 
همجواری این دو شهرستان بانه و سلیمانه باعث شده است که بانه به یکی از مراکز تجاری در غرب کشور ایران تبدیل شود 
و هم چنان موقعیت مک
 
لطفا لطفا بخونید و پشت گوش نندازید !!
⚡️ سماح» به زائران اربعین توصیه کرد: عجله نکنید 
 
سامانه ثبت نام اربعین : 
️ با توجه به عدم استقرار موکب ها و ایستگاه های خدماتی در مسیرهای راهپیمایی زائران اربعین حسینی و نیز اغتشاشات اخیر در بعضی شهرهای عراق، توصیه می شود نسبت به حرکت به سمت مرزها تعجیل نکنید.
️ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت نیز به زائرانی که وارد خاک عراق شده اند و یا قصد سفر به این کشور را
الحمدالله رب العالمین ویزای اربعین هم برداشته شد توسط دولت محترم عراق . البته فعلا فقط مخصوص زائرین محترم ابران هست . و زائرین مهاجر افغانستانی که مقیم ابران هستند فعلا از این دسته مستثنا هستند. ان شاالله خود حضرت ارباب حسین ع کارشون رو راه بندازه . 
انشاالله تمام تصحیلات ایرانیا برای مهاجرین عزیز فراهم بشه . 
گروه‌های مختلف عراقی بر انتقام خون حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس تاکید کردند.
گروه‌های مردمی و دفاعی عراق پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس مواضع قاطعی مبنی بر وم انتقام از آمریکا و اذناب او در منطقه گرفتند.
در همین راستا فرماندهی حشد الشعبی از حامیانش خواست برای پاسخگویی به حمله آمریکا آماده باشند.
سخنگوی حزب الله عراق با احمقانه خواندن هدف قرار دادن کاروان حشدالشعبی از سوی آمریکا اعلام کرد که به زودی کلیه مواضع و پایگاه
2610 - مهدی جلالی تهرانی» از عناصر اپوزیسیونِ آتئیست که بارها از تحریم ملت ایران حمایت کرده، حمله اخیر آمریکایی‌ها به نیروهای بسیج مردمی در عراق را اشتباه و سبب افزایش نفوذ ایران در عراق دانست و با وقاحت گفت: آمریکا اگر بخواهد جمهوری اسلامی را تنبیه کند، باید بصورت حملات محدود به مواضع و پایگاه‌های سپاه در داخل خاک ایران باشد. آمریکا نباید عراق را به میدان جنگ نیابتی میان خود و ایران تبدیل کند. اکنون این فرنکشتاین (ایران) رشد کرده و به هیو
اتباع افغانستانی دارای پاسپورت ماشین باید ویزای عراق را اخذ نمایند
 
به گزارش موکب اطلاع رسانی اربعین مهاجرین؛ مهندس سلیمانی مدیر کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان در جلسه مسول کمیته های ستاد اربعین حسینی افغانستانهای استان اصفهان گفت: اتباع افغانستانی مقیم ایران که دارای پاسپورت ماشین خوان با اقامت معتبر هستند اعم از دانشجویان و تبدیل وضعیتی ها جهت سفر به عراق مم به اخذ ویزا از سفارت عراق در تهران می‌باشند و پس از ا
ایرنا – حادثه کم سابقه حمله سایبری به ۳۰ سایت دولتی که در بین آنها سایت های وزارت کشور، دفاع، امنیت ملی و سازمان اطلاعات عراق نیز وجود دارند، جوی از نگرانی را در عراق بوجود آورده است.
هکری که دست به این حملات سایبری گسترده زده بر خود نام Owned by M۴X Pr۰ نهاده و گفته است که این حملات سایبری با هدف مبارزه با فساد است و یک مهلت ۷۲ ساعته به نخست وزیر عراق داده تا کمیته های تحقیق و بازجویی با عوامل دخیل در  فساد در کشور تشکیل دهد.
سایت های وزارتخانه های
ابا برجام و ۲۰۳۰
چند نکته جالب از تجربه زیارت عتبات عالیات:
۱. کمتر از ۱۰ سال پیش هزار دینار برابر هزار تومان بود و الان هزار دینار برابر ده هزار تومان یعنی کاهش ۱۰ برابری ارزش پول ملی؛  در حالیکه عراق جنگ با داعش و حمله ترکیه و مشکلات داخلی  فراوان داشته و ما برجام داشتیم . با تبریک به مسوولان محترم یا بهتر بگویم به تبعیت از عراقی ها آقایان "ابا برجام" بابت این شاهکار. 
 نفوذی ها و دوتابعیتی های خائن و اختلاس گران و حامیان آنها از داعش هم خطرنا
از مرز مهران تا نجف کرایه صد تومن خواهد بود (مهران تا نجف303کیلومتر)از مرز مهران تا کربلا کرایه هشتاد تومناز مرز شلمچه تا نجف کرایه صد و سی تومن(شلمچه تا نجف 470 کیلومتر )هنوز کسی از مرز چذابه و خسروی پیدا نکردم در که بپرسم  موکب هرمزگان مخصوص خواهران و موکب سیدالشهدا مخصوص برادران در صحن اهرا(س) حرم امام علی(ع) قرار داره اما ازدحام جمعیت و سر و صدا و گرمای هوا قابل تحمل نیست.مبیت (خونه ساکنین عراق ) واقعا برای استراحت مناسبند ، فوق العاده تمی
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس،  برخی منابع خبری از حمله آسمانی به موجودی الحشدالشعبی تو مرز سوریه با عراق معارفه می دهند. هنوز منابع خبری عراقی این شناسایی را ثبوت نکرده اند. جنگنده های ارتش آمریکا یکشنبه هفته پیش نیز چند مقر گردان های حزب الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را درون سرحد سوریه بمباران کردند و پس از آن، وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای این حمله را تأیید کرد. منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هو
 
یکشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
خبرگزارش مختصری از اقدامات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در هفته اول جنگ در گزارش: ما به سوی میدان نبرد پرواز می‌کنیم»
 
 
نوید شاهد: تابستان سال ۵۹ تنش‌ها و درگیری‌های مرزی بین ایران و عراق بالا گرفته بود و افزایش تحرکات مرزی و تغییرات آرایش نظامی خبر از آغاز تهاجمی بزرگ می‌داد. در تاریخ ۲۶ شهریورماه ۵۹ صدام در صفحه تلویزیون عراق ظاهر شد و ضمن پاره‌کردن عهدنامه ۱۹۷۵ حُسنِ همجواری ایران و عراق، گفته‌ بود:
تحولات اخیر عراق اگرچه به ادعای تطاهرکنندگان در اعتراض به سیاست اقتصادی دولت وقت است ولی شعارها و مطالبات لیدرها و فعالان اصلی ورای این را نشان می دهد.
جریان صهیونیسم و آمریکائیها و سعودی ها و بعثی ها با شکست از جبهه مقاومت، اینک در آستانه حماسه پیاده روی اربعین حسینی، با طیف عظیم پیروان اهل البیت علیهم السلام مواجه هستند. 
تشکل عظیم و میلیونی اربعین حسینی، قدرت طرفداران خاندان عصمت را که با محور عزتمندی در همه عرصه ها شکل داده، با اندیشه
در سال 2002 و اوایل سال 2003، دولت آمریکا بارها به همه اطمینان داد که حمله‌اش به عراق به خوبی و خوشی پیش خواهد رفت. دونالد رامسفلد می‌گفت، مردم ]عراق[ نفس کاملاً راحتی خواهند کشید و آزاد خواهند شد.» دیک چنی می‌‌گفت، فکر می‌کنم جنگ نسبتاً سریع تمام خواهد شد.طی چند هفته نه چند ماه.» شش ماه پس از اشغال عراق، ریچارد پِرل اعلام کرد: اگر سال بعد این موقع میدان بزرگی در بغداد به اسم پرزیدنت بوش نام‌گذاری نشده باشد خیلی تعجب خواهم کرد.» می‌دانیم
بوسیلهSGHAROOOON گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، بخاطر هواداران تیم ملی ایران هنوز زخم حذف تیم ملی با انقراض در ضربات پنالتی داخل وعده یک چهارم نهایی شیشه گرفتن امت های آسیا تو استرالیا موافق عراق بدیع است و همه امیدوارند با پیروزی داخل بازی امشب این زخم التیام یابد. البته نمایش ناامیدکننده ملی پوشان در ملاقات با بحرین باعث نگرانی های زیادی شده است. این بازدید برای تیم ملی ایران بازی مرگ و زندگی خواهد بود و ساده انگاری است که فکر کنیم در رخساره
بدر ایادی نماینده پارلمان عراق وابسته به گروه سائرون : برهم صالح رئیس جمهور عراق روز پنج شنبه نخست وزیری را معرفی خواهد کرد که به هیچ حزب (گروهی ) وابسته نیست و در رسانه دیده نشده است/رومه قانون
#پاوه
#روانسر
#جوانرود
#ثلاث_باباجانی
#تازه_آباد_ثلاث
با سیروان پرس وقایع چهار شهرستان روانسر،ثلاث باباجانی،پاوه و جوانرود را دنبال نمائید.
@sirwanpress
[عکس 800×600]
مشاهده مطلب در کانال
 عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:کرمانشاه به قطب تولید انرژی کشور تبدیل شده و به همین دلیل به میزان قابل توجهی برق به شهر‌های بصره، اربیل و سلیمانه عراق انتقال یافته است.

به گزارش بورس نیوز، احمد صفری درباره ظرفیت بالای صادرات برق ایران به عراق، اطهار کرد: چند سال است برق مازاد کشور به عراق صادر شده و چند نیروگاه در استان کرمانشاه به‌منظور افزایش تولید و صادرات تاسیس شده است، همچنین کرمانشاه به قطب تولید انرژی کشور تبدیل شده و به همین دلیل به
چندی پیش خبری به طور هماهنگ و همزمان در بسیاری از رسانه های ضد ایرانی و ضد شیعی در مورد حمله ی افراد ناشناس به دفاتر فردی که به "آیت الله الصرخی" در شهرهای مختلف به ویژه جنوبی عراق منتشر شد. پس از انتشار آن خبر این رسانه ها به پخش اخبار و گزارش هایی در دفاع از فرد موسم به "الصرخی" و علیه حضرت آیت الله سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان پرداختند.
 
الصرخی کیست:
"سید محمد بن عبدالرضا بن محمد الصرخی" معروف به "آیت الله سید محمود حسنی الصرخی" متولد کاظمین و
محمدابراهیم همت
معلم و فرمانده نظامی ایرانی
به زبان‌های دیگر مطالعه کنیددریافت به عنوان پی‌دی‌افپی‌گیریویرایش
محمد ابراهیم همت (زاده ۱۲ فروردین ۱۳۳۴ شهرضا - درگذشته ۱۷ اسفند ۱۳۶۲ جزیره مجنون)[۳] معلم و نظامی ایرانی بود، که از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق بشمار می‌آمد. وی پس از انقلاب و در سال ۱۳۶۱ مدت کوتاهی را در جبهه جنگ لبنان و اسرائیل گذراند، سپس به ایران بازگشت و در جبهه‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌هایی چون
شیرین نجفی کیست؟ بیوگرافی شیرین نجفی ادمین امدنیوز
شیرین نجفی، یکی از ادمین‌های آمدنیوز، که برخی منابع همزمان با اعلام خبر بازداشت روح‌الله زم از سوی سپاه پاسداران، خبر بازداشت وی را نیز منتشر کرده بودند، در گفت‌گویی هرگونه دعوت یا نقش‌آفرینی در سفر زم به عراق را تکذیب کرد و گفت که روح‌الله زم به دعوت یک‌سری از دوستانش به عراق رفته بود.
ادامه مطلب
بسیاری از زائرانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند، مایلند با چشمانی باز و بصیرت و آگاهی کامل نسبت به سرزمین عراق و زیارتگاه های آن سفر خود را آغاز کنند؛ چرا که این سفر کمتر در زندگی برخی مردم تکرار می شود و افراد دوست دارند از این فرصت به دست آمده حداکثر استفاده را ببرند.
 
بدین منظور چند فایل PDF رایگان و کاربردی را تقدیم شما عزیزان میکنیم. 
ادامه مطلب
خیابان­های عراق، لبنان، هنگ کنگ و شیلی این روزها پر از صورت های سفید خشن با نیشخندهای قرمز است. محمد کبانی» و برادر دوقولویش عمر» در گفتگو با سی ان ان» خود را جوکر و شهر لبنان را گاتهام» می دانند.
متن کامل در ادامه مطلب
ادامه مطلب
نشریه قطری غیبت هافبک عراقی پرسپولیس در مسابقات کشورهای عربی را به ضرر تیم ملی این کشور دانست.
بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه الرایه» قطر در چاپ امروزش پیش از دیدار تیم ملی این کشور با عراق در مسابقات کشورهای عربی نوشت: بشار رسن و همام طارق دو بازیکن لژیونر عراق هستند که به خاطر اجازه ندادن باشگاه های خود در این مسابقات حضور ندارند و از غایبان بزرگ عراق به شمار می آیند.رسن بعد از همراهی تیم ملی ع
سلام 
با توجه به ایام صفر و اربعین می خواستم راجع به مراقبت های پزشکی در عراق از کسانی که رفتن سوال کنم که آیا مریضی که چند سال پیش عمل قلب باز داشتن براشون مناسب هستش که به عراق برن؟!
مادرم خیلی دلش می خواد امسال اربعین رو در کربلا باشه من خیلی باهاش صحبت کردم که شرایط اونجا یه کم بده و بهداشتش ضعیفه و شما نمی تونی بری و شاید حالت بد بشه و این خودش گناهه،  ولی ایشون اصلا به حرف هام گوش نمیدن. دکترشون هم شدیدا منع شون کردن و گفتن خیلی براشون خطر
بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از خبرگزاری رویترز وزارت دفاع آمریکا مدعی شد سه گانه مقر مربوط به این قسمت قسمت کردن شبه نظامی شیعه را کمال مطلوب قرار داده است که محتوی محل های خرمن تسلیحات و حکومت و کنترل بوده اند که برای انجام حمله به نیروهای اتحاد به کار می رفته اند. آمریکا گروه کتائب حزب الله را قاضی کرده است که مسئول حمله موشکی روز جمعه به یک مقر نظامی درون نزدیکی دهات کرکوک درون سیرت عراق بوده است که در روند آن یک پیمانکار غیرن
به گزارش ایسنا، برخی از زائران اربعین حسینی برای شرکت در این رسوم و روبیدن به عراق از خودروهای شخصی خود استفاده می کنند و بخاطر این کار وسایل نقلیه شان را کاپوتاژ می کنند. کاپوتاژ سرویسی یکساله است که خودروهای شخصی با تبدیل پلاک شان به پلاک بین المللی و دریافت دیگر مدارک لازم که هر کدام خرج های خودش را دارد، می توانند از مرزهایی که این درخت سرو را کنترل می کنند، عبور کنند. مهران قربانی تو گفت وگو با ایسنا درون این باره اظهار کرد: آن دسته از ز
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، شبکه خبری الجزیره گزارش داد که داخل این کلکسیون کاخ ها، سربازهای آمریکای حضور دارند. همزمان شبکه العربیه گزارش داد که این ترکیدن در خلط سندیت نظامی الکندی» تو شمال موصل عارض عدل. اعلام مخالف و نقیض درباره حمله به موجودی الحشدالشعبی تو مرز سوریه شنیده شدن صدای درون بغداد | آژیرهای سربزرگی سفارت آمریکا بوسیله صدا درآمدند؟ اصابت دو موشک به منطقه سبز» بغداد پایگاه آسمانی بلد» در عراق کمال
اتباع افغانستانی دارای پاسپورت ماشین باید ویزای عراق را اخذ نمایند
 
به گزارش موکب اطلاع رسانی اربعین مهاجرین؛ مهندس سلیمانی مدیر کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان در جلسه مسول کمیته های ستاد اربعین حسینی افغانستانهای استان اصفهان گفت: اتباع افغانستانی مقیم ایران که دارای پاسپورت ماشین خوان با اقامت معتبر هستند اعم از دانشجویان و تبدیل وضعیتی ها جهت سفر به عراق مم به اخذ ویزا از سفارت عراق در تهران می‌باشند و پس از ا
به گزارش ایسنا، برخی از زائران اربعین حسینی برای شریک در این سنت و رفتن به عراق از خودروهای شخصی خود استفاده می کنند و بخاطر این کار اسباب نقلیه گیرایی را کاپوتاژ می کنند. کاپوتاژ سرویسی یکساله است که خودروهای انحصاری با تغییر پلاک شان به پلاک بین المللی و شهود دیگر مدارک لازم که هر کدام هزینه های خودش را دارد، می توانند از مرزهایی که این درخت سرو را کنترل می کنند، عبور کنند. مهران قربانی در گفت وگو با ایسنا در این باره تقریر کرد: آن دسته از
چرا امام عراق را ترک کردند
جواب:
دولت عراق زیر فشار شاه، من را از فعالیت ى که مسئولیت آن را بر دوش مى ‏کشم منع نمود؛ از این جهت آنجا را ترک کردم.
مطلب مرتبط:
 امام عراق را ترک می­کندخبر تصمیم امام بر خارج شدن از عراق بار دیگر رژیم عراق را به وحشت انداخت.آنها از این می­ترسیدند که ناگهان امام به طرف ایران حرکت کند.اگر جلوی او گرفته نشود، در ایران دست به فعالیت بزندو اگر جلوی او گرفته شود خطر جنگ داخلی جدی شود.
به همین خاطر تصمیم گرفتند که واح
ظاهراً بازداشت زم  جز خود زم نتیجه خاصی در بر نداشته است. قوه قضاییه هرگونه بازداشتی در دولت , مجلس و جاهای دیگر را تکذیب کرده است .گرداب نیز از کسانی که باب  آمدنیوز ارتباط داشته‌اند خواسته است خود را معرفی کرده و اظهار پشیمانی نمایند. اگر با دستگیری زم  مرتبطین با او نیز دستگیر می شدند باید تا به امروز که حدود ۱۰ روز از بازداشت زم می‌گذرد  افرادی  معرفی می شدند ؛اما به جز محمد حسین رستمی ارتباط کسی با روح الله زم و آمدنیوز فاش نشده است. آن گ
بسمی تعالی
 
میتوانید همگی منتشر کنید
 
 
#آمریکا توی #عراق چه غلطی میکنه؟ آمریکا 11  هزار کیلومتر دورتر از مرزهایش در عراق و سوریه و #خلیج_فارس و #خاورمیانه چه غلطی میکنه؟  به خانه هایتان برگردید به #جنگ با ملتها پایان بدهید بگذارید جهان در آرامش باشد
 
 
What's wrong with #America in #IRAQ ? What is wrong with America although it is eleven thousand miles away from its borders in Iraq, #Syria, the PersianGulf and the #MiddleEast? #Goback to your homes. End the #war with the nations. Let the World become rest and comfort
 
 
ماذا تفعل #أمریکا فی عراق بحق
سانه های عراقی به نقل از مقام های رسمی این کشور اعلام کردند که سردار سلیمانی و ابومهندس زمانی که با دو خودرو از فروگاه بین المللی بغداد خارج شدند، هدف قرار گرفتند و هر دو شهید (ترور)شدند.
گفته می شود سردار سلیمانی از لبنان وارد فرودگاه بین المللی بغداد شده است.
منابع رسانه ای عراق می گویندبالگردهای آمریکایی هر دو خودرو را هدف قرار دادند.
‏نعیم قاسم» جانشین حسن نصرالله» رهبر گروه حزب الله لبنان نیز در این عملیات تروریستی به شهادت رسید.
ادا
حمل بار به عراق
شرکت حمل و نقل کوثر در زمینه حمل کالا به صورت زمینی از مقصد ایران به مقصد کشور به عراق فعال میباشد
بازار عراق برای ایران بسیار مهم میباشد. ایران سومین تامین‌کننده نیاز بازار کالایی (غیرنفتی) عراق پس از ترکیه و چین است. در سال 96 عراقی‌ها حدود 14/5 درصد از کل صادرات غیرنفتی ایران را خریداری کرده‌اند که در مقایسه با خرید فقط سه درصد از کالاهای غیرنفتی ایران توسط 28 کشور عضو اتحادیه اروپا، صادرات به عراق رقمی بسیار چشمگیر است.
همکا
شبی در عراق مهمان برادری از اهالی وادی السلام نجف بودیم ضمن همه جور روی خوش و پذیرایی که از ما کرد وقتی راجع به تظاهرات عراقیها سر حرف را باز کردیم 
آهی از دل برآورد و گفت ما منتظریم اربعین تمام شود و بریزیم توی خیابانهاساکت بشو هم نیستیم
اعتراضتان به چی هست؟
به این که خون ملت ما را آمریکا و ایران دارند می مکند!
تصور بفرمائید صورت کش آمده مای ایرانی را موقع شنیدن این جمله!
تعجب کردیم به زعم ما شلوغ کن ها می بایست ما به ازای شلوغ کن های ایرانی
دیدار جمعی از موکب‌داران عراقی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم و تقدیر از مهمان‌نوازی موکب‌داران عراقی و خادمان راه‌پیمایی اربعین، ضمن تشکر صمیمانه از رفتار کریمانه‌‌ی ملت بزرگ عراق، راه‌پیمایی اربعین را موضوعی بی‌نظیر و جهانی، و زمینه‌ساز گسترش معرفت حسینی و تشکیل تمدن نوین اسلامی خواندند و گفتند: راه‌پیمایی بزرگ اربعین، آیت عظمای الهی و نشانه‌ی اراده‌ی پرورد
راز یک فریاد
سردار شهید #قاسم_سلیمانی در جواب تهدید ترامپ گفته بود من به تنهایی برای مقابله با تو کافی ام
ترامپ معنی این حرف را نفهمید!
شهادت سردار سلیمانی 1 --  آمریکا را مجبور به ترک عراق خواهد کرد2 --  مردم عراق را متحد کرد و اثر اغتشاشات را از بین برد3 --  امنیت را به شهر های عتبات برگرداند4 --  توطئه ایران ستیزی در عراق را از بین برد5 --  اتحاد ی را به ایران برگرداند و نتایج اغتشاشات طراحی شده دشمنان را از اعتراض بحق مردم خنثی کرد.
6 -- به هم
ریشه اعتراضات لبنان و اغتشاشات عراق را باید در حوادث و فتنه هایی که سالهای گذشته در ایران اتفاق افتاد جستجو کرد.
با توجه به فشارهای اقتصادی ، نزدیک بودن انتخابات مجلس و اظهار نظر های مسئولین درباره رفراندوم ؛ نهایتا به ایجاد دو قطبی توسط آنان در میان مردم و آشوب داخلی منجر خواهد شد
 
⚠️ ترامپ، معنی این حرف سردار را نفهمید!
سردار شهید سلیمانی در جواب تهدید ترامپ گفته بود: من به‌تنهایی برای مقابله با تو کافی‌ام.
ترامپ، معنی این حرف را نفهمید!
شهادت سردار سلیمانی: 1= آمریکا را مجبور به ترک عراق کرد! 2= مردم عراق را متحد کرد و اثر اغتشاشات را از بین برد! 3= امنیت را به شهرهای عتبات برگرداند! 4= توطئه ایران‌ستیزی در عراق را از بین برد! 5= اتحاد ی را به ایران برگرداند و نتایج اغتشاشات طراحی‌شده‌ی دشمنان را از اعتراض بحق مردم!
فرمانده نظامی حزب‌الله عراق روز جمعه خواستار ثبت‌نام برای انجام عملیات شهادت‌طلبانه علیه مان شد.ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی کتائب حزب‌الله عراق روز جمعه خواستار آغاز ثبت‌نام برای عملیات شهادت‌طلبانه علیه نیروهای م در عراق شد.وی گفت: دعوت می‌کنم تا مجالی برای ثبت‌نام مشتاقان شهادت به منظور انجام عملیات شهادت‌طلبانه علیه نیروهای گر باز شود.»ابوعلی العسکری افزود: باعث افتخار من است که به عنوان اولین داوطلب ثبت ن
 
بررسی آمار‌های گمرک ایران نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۷ پس از چین که ۲۰.۸ درصد از کالا‌های غیرنفتی ایران را خریداری کرده، عراقی‌ها ۲۰.۲ درصد از کالا‌های غیرنفتی ایران را خریده‌اند.
ازجمله نگرانی‌های اهالی رسانه، موضوع سواد رسانه‌ای در کشور است که آنچنان‌که باید، پرورش نیافته است. رسـانه از آنجایی که یکی از منابع مهم کسـب دانش، ثروت و قدرت اسـت؛ می‌تواند به‌واسطه اطلاعـات انبوهی کـه ارائه می‌دهد، منشأ آسیب‌هایی شود.

بیشتربخوانید : خا
به گزارش همشهری آنلاین، مصطفی قاسمی ـ مدیرعامل شمسا (تنها قوطی سفرهای زیارتی به عتبات عالیات تحت بازرسی سازمان حج و زیارت) به ایسنا گفت: پس از اربعین خلاء چند روزه ای تو گسیل کاروان های زیارتی پیش آمد که جهت آن بروزرسانی و بازیابی خدمات و تجهیزات در عراق بود. وضعیت هتل ها و ناوگان محموله و نقل این کشور برای پذیرش زائران ایرانی از یازدهم آبان ماه آماده بود ولی چون وضعیت عراق مساعد نبود و از سویی، وزارت خارجه کشورمان اطلاعیه ای مبنی بر بوسیله ت
بالاخره موشک های بالستیک ایران در پایگاه عین الاسد آمریکا در خاک عراق فرود آمد و بخشی از انتقام سخت محقق شد. اما چرا ایران به این پایگاه و اربیل عراق حمله کرد ؟
نکات ذیل میتواند قابل توجه باشد :
ایران بطور صریح و آشکار از خاک خود و با اعلام خبر آن و پذیرش مسئولیت حمله ، به پایگاه آمریکا حمله کرد و نه بصورت پنهانی و یا از طریق گروه های مقاومت . معنای این حرکت جمهوری اسلامی از نظر ی کاملاً مشخص است . مقامات جمهوری اسلامی قبلاً بارها اعلام نمود
دکتر اسفندیار خدایی پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی و تجزیه حکومت عثمانی، قدرتهای اروپایی فراموش کردند یا نخواستند که کردها سرزمینی مستقل داشته باشند. امروز کردها عمدتاً در چهار کشور ترکیه، عراق، سوریه و ایران در اقلیت هستند و سالهاست که در آرزوی یک کشور مستقل کُرد نشسته‌اند. استقلال کردها به دلایل مختلف بسیار دشوار و شاید غیرممکن باشد، اما سوالی که ما اينجا مطرح می‌کنیم این است که اگر فرضاً یک کشور مستقل تشکیل بشود، آیا اوضاع آنها بهتر خو
دکتر اسفندیار خدایی پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی و تجزیه حکومت عثمانی، قدرتهای اروپایی فراموش کردند یا نخواستند که کردها سرزمینی مستقل داشته باشند. امروز کردها عمدتاً در چهار کشور ترکیه، عراق، سوریه و ایران در اقلیت هستند و سالهاست که در آرزوی یک کشور مستقل کُرد نشسته‌اند. استقلال کردها به دلایل مختلف بسیار دشوار و شاید غیرممکن باشد، اما سوالی که ما اينجا مطرح می‌کنیم این است که اگر فرضاً یک کشور مستقل تشکیل بشود، آیا اوضاع آنها بهتر خو
مردم عراق از نظر مذهبی به دو فرقه بزرگ اسلامی شیعه و سنی تقسیم می‌شوند. حدود ۶۰٪ مردم عراق شیعه، ۳۷٪ سنی و ۳٪ پیروان سایر ادیان (مسیحیان، یهودیان، آشوریان و.) هستند.
عرب‌های شیعه که بیشتر جمعیت عراق را تشکیل می‌دهند، عموما در جنوب و مرکز این کشور ساکنند. اهالی کربلا، دیوانیه، حله، منتفک، عماره و کوت همگی شیعه‌اند. در استان‌های دیالی، بغداد و بصره اکثریت با شیعیان است. در نقاط دیگر نیز شیعیان پراکنده‌اند. عرب‌های سنی در بخش شمالی عراق تم
امروز خیلی شانسی رفتم تجهیزات نگهداری سگ رو تو نرم افزار ترب دیدم 
یعنی چقد ملت پول خرج میکنند برای نگهداری حیواناتشون 
نمی گم بچه دار شن چون مسئولیت سنگینیه بدنیا آوردن بچه اما میتونن بجای حیوانات بچه های بی سرپرست رو جا و غذا بدن.‌‌.
حالا از این حرفا بگذریم .
من هیج وقت سفر خارج کشور نرفتم حتی عراق که بغل گوشمه 
در حالی تو همین شهر کوچک سفر دبی و ترکیه و عراق شده خونه خاله ‌
و تو گروه تلگرام ویزای نامزدی آمریکا از قضا همه بچه مایه دار با
دا نام کتاب روایت خاطرات سیده زهرا حسینی است که در مورد جنگ ایران و عراق و به اهتمام سیده اعظم حسینی نگاشته شده است . این کتاب یکی از بهترین نمونه کتاب های دفاع مقدس به شمار می رود .زهرا حسینی از کردهای پهله زرین آباد استان ایلام است و دا در زبان کردی به معنی مادر است وی با انتخاب این عنوان برای کتاب خود تلاش نموده به موضوع ایستادگی و مقاومت مادران ایرانی در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق بپردازد .
خاطرات ذکر شده در این کتاب از روزهای آغازین جنگ
 امیر کبیر صدر اعظم ایران در زمان ناصر الدین شاه که با دسیسه هاى یک سرى وطن فروش در حمام فین کاشان به قتل رسید، در شهر کربلا به خاک سپرده شد.
اینکه چرا او را به کربلا بردند، سوال است و احتمالا براى دور ماندن مردم از مزارش وجلوگیرى از تبدیل آن به میعادگاه مظلومان، او را از ایران و ایرانى دور کردند !
اما چیزى که بیش از همه مایه شرمندگیست، این است که اکثر قریب به اتفاق ایرانیها نمى دانند مزار این اسطوره تاریخ کجاست !
امروزه با سفرهاى متعدد مردم به
بامداد امروز ۱۸ دی ماه ۹۸ ؛در ساعت ۱:۲۰ دقیقه و دقیقاً همان زمانی تروریست جهانی (آمریکا) آن عمل ناجوانمردانه را علیه سردار  سلیمانی اجرا کرد که در نهایت منجر به شهادت رساندن این سرادر محبوب ایران شد ؛موشک های بالستیک زمین به زمین  نیروی هوا فضای  سپاه پاسداران انقلاب جمهوری اسلامی ایران ، پایگاه  نظامی و فوق پیشرفته آمریکا در عراق موسوم به عین الاسد مورد حمله قرار  دادند .
این حمله موشکی با نام سردار قاسم سلیمانی و با رمز یا زهرا اجرا شد.
آنچه به قلم "بنجامین فریدمن" در رومه "یو.اس.ای تودی" چاپ آمریکا میخوانید:
 
 
جنگ با ایران هراسناک است
 
 
با توجه به تحولات اخیر در منطقه غرب آسیا، وقت آن فرارسیده که نیروهای آمریکایی عراق را ترک کنند، چراکه اکنون روشن شده است که مردم عراق آمریکا را نمی‌خواهند.
ترور ژنرال قاسم سلیمانی و همراهانش توسط آمریکا تصمیمی بی‌ملاحظه و اقدامی غیرقابل جبران است، اما می‌تواند خروج آمریکایی‌ها از عراق را که باید از مدت‌ها پیش انجام می‌شده، تسریع
#جنگ_شناختی یعنی همین‼️ این تصاویر از عراق همان تصویری است که رسانه‌های استعمار دنبالش می‌گردند. این تصویر یعنی: اگر ما نباشیم، وحشی‌های جهان سومی یکدیگر را پاره پاره خواهند کرد، استقلال داشتن بلوغ عقلی و تاریخی می‌خواهد که این‌ها ندارند. پس باید به اشغال تن بدهند و هزینه‌ی آنرا بپردازند تا دست کم زنده بمانند!! وحید یامین پور دشمن می‌خواهد تصاویر میهمان نوازی و مهربانی عراقی‌ها با زوار ایرانی اربعین را در ذهن ایرانی‌ها با تصویر قت
جمال جعفر محمد علی آل ابراهیم التمیمی» ملقب به ابومهدی المهندس» فرمانده میدانی و معاون رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق، بامداد امروز در حمله هوایی آمریکا در بغداد به شهادت رسید. ابومهدی در سال ۱۹۵۴ در بصره متولد شد. او در سال ۱۹۷۳ وارد دانشکده مهندسی فن‌آوری و در سال ۱۹۷۷ فارغ‌التحصیل شد. او پس از اتمام خدمت سربازی در یک کارخانه آهن و فولاد در بصره مشغول کار شد و پس از آن مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم ی را کسب کرد. پس از آنکه صدام در سال
ترکیب احتمالی تیم ملی عراق برای دیدار با قطر در مسابقات کشورهای عربی مشخص شد.
بخش فوتبال جهان مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال عراق رقیب ایران در انتخابی جام جهانی 2022 امروز در مسابقات کشورهای عربی در دوحه به مصاف تیم ملی قطر می‌رود.در این راستا سایت الکره العراقیه» ترکیب احتمالی شاگردان کاتانچ در این بازی را اعلام کرد که به شرح زیر است: جلال حسن، میثم جبار، احمد ابراهیم، علی عدنان، مصطفی محمد، محمد رضا
به نام خدای شنهای طبس

دهه 60 رژیم بعث در عراق برای ما مین میکاشت ، دهه 90 شیعیان عراق برای زوار اربعین سنگ تمام میگزارند.و خدا با صابران است.خداوند در سوره مبارکه عصر میفرماید ، همه انسانها در ضرر و زیان هستند (به خود ضربه میزنند) مگر کسانی که تقوا پیشه کرده و صبر میکنند.و نکته اينجاست ، صبر اگر برای رضای الهی باشد ، بی شک نتایج بی نظیری را به دنبال خواهد داشت و امروز در میان هیاهو و اخبار گوناگون ما با صبرمان به این پیروزی عجیب و بزرگ معنوی رسید
خون سردار شهید سلیمانی
موجب اتحاد ملت ایران و عراق شد
عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در عراق گفت: خون سردار شهید و شهدای جبهه مقاومت اسلامی، موجب اتحاد و انسجام ملت ایران و عراق شد.
آیت الله محمدتقی پورمحمدی عصر سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی در مسجد جامع مراغه افزود:
ادامه مطلب
فقر
بازار بچه ها
ن
مردان معتاد
و کودکان که کلکسیون همه ی مشکلات اجتماعی هستند
همه ی مشکلات! 
اينجا نه در اوغانستان یا سوریه یا عراق جنگ زده است(!)
و نه در آمریکا یا اروپای لیبرال
اينجا:
ایران،
تهران،
،پایتخت کشوری که به نام علی متبرک است،
اگر چه در تهران حاکم،جمهوری اسلامی است اما اينجا فقر حاکم است
دیدن تصویر این منطقه اگر چه در فضای مجازی یا تلویزیون حکومتی سخت است
اما این منطقه در دامنه تهران از ارتفاعات لوکس نشین و کاخ نشین تهران
 عراق برای دیدار با بحرین در انتخابی جام جهانی 2022 استارت زد.

بخش فوتبال جهان مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی عراق تمریناتش را بعد از استراحت یک روزه بعد از پیروزی مقابل ایران آغاز کرد تا خود را برای دیدار با بحرین آماده کند.
در این تمرینات بشار رسن، هافبک پرسپولیس نیز حضور داشت. دیدار شاگردان ویلموتس با عراق پنجشنبه گذشته با نتیجه 2 بر یک به نفع عراق به پایان رسید.
دیدار عراق با بحرین سه شنب
تاریخ وقوع: 29 مرداد
اعلام دبیرکل سازمان ملل متحد مبنی بر آغاز آتش ‏بس میان ایران و عراق (1367 ش)
رژیم عراق که تصور نمی‏کرد، جمهوری اسلامی ایران قطعنامه 598 شورای امنیت را بپذیرد، در قبال پذیرش ایران، به فکر به راه انداختن جنگی دوباره بود. بنابراین با حمله گسترده به مناطق مرزی، قصد پیشروی به خاک ایران را داشت که با مقاومت نیروهای ایرانی، این حملات خنثی گشت. از آن پس مذاکرات طولانی با سازمان ملل با مسؤولان ی ایران و عراق آغاز شد و سرانجام در ن
 
منتشر شده در: بخش فارسی خبرگزاری دولتی روسیه (اسپوتنیک)
بازنشر: نامه نیوز، مثلث آنلاین
 
هواپیمای جنگنده ایالات متحده روز 29 دسامبر به پنج مقر نیروهای شبه‌نظامی شیعه در عراق و سوریه حمله کردند که در جریان آن چندین نفر کشته و مجروح شدند.
هدف این حملات شبه‌نظامیان کتائب حزب‌الله بوده که مورد حمایت ایران هستند. این گروه زیر چتر حشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق فعالیت می‌کند. بنا به گزارشاتی در جریان این حملات 15 شبه نظامی از جمله چند فرمانده کشته
از لحظه ای که روابط دیپلوماتیک ایران-آمریکا قطع شد شد، بعضی ها پیش بینی جنگ نظامی را بین ایران و آمریکا کردند، حتی تا امروز، اما هیچ جنگ نظامی اتفاق نیافتاده است. این درحالی بود که بسیاری از کشور ها، انقلاب اسلامی ایران را الگو قرار دادند و بسیاری از منافع آمریکا را به خطر انداختند. پایگاه های نظامی آمریکا در افغانستان و عراق و ترکیه و خاورمیانه به دور ایران چیده شده است، آمریکا همین طور با عراق و افغانستان نیز جنگ کرده است، بوش نیز ایران را
آمریکایی‌ها اما در مقابل، به کمک داعشی‌ها شتافتند و هر جا که نیاز به کمک تسلیحاتی و غذایی داشتند، دریغ نکردند. در نهایت اما، با همه‌ی این تلاش‌ها نه تنها محور مقاومت و نیروهای مردمی عراق توانستند داعش را از عراق بیرون کنند، بلکه بعد از مدتی، گذرگاه استراتژیک بوکمال، که در حقیقت مسیر مواصلاتی دو کشور عراق و سوریه بود نیز بازگشایی شد. همه‌ی این‌ها موجب خشم و عصبانیت بیشتر مقامات آمریکایی، مخصوصا از نیروهای حشدالشعبی شد و بنابر این سناری
اما چرا آمریکابه دنبال تغییر ژئوپلتیک غرب آسیا بود؟ پاسخ آن را باید در تلاش‌های آمریکا جهت دولت سازی مورد نظر خود در منطقه دانست. یکی از مهمترین ادعاهای آمریکا طرح خاورمیانه‌ی بزرگ، 《توسعه‌ی ی و استقرار دموکراسی》 بود که یکی از راه‌های آن 《برگزاری آزاد و منصفانه‌ی انتخابات》 در جهان عرب بود. اما به تدریج پیگیری این هدف توسط آمریکایی‌ها کم‌رنگ شد؛ چراکه در هر انتخاباتی که در این کشورها برگزار شد، برخلاف انتظار آمریکا برای برروی ک
بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا،  براساس سپرده های پیشنهادی که در شمار توئیتری یونامی آماده است، طرح فوری (یک هفته ای) شامل آزادی تمامی معترضان مسالمت آمیز بازداشت شده از یک اکتبر (۹مهرماه)، عدم پیگرد تظاهرکنندگانی که اعتراض مسالمت آمیز انجام داده اند، آغاز تحقیقات در خصوص افراد ربوده شده، تعجیل درون روند اطلاع و دادرسی مسئولانی که تظاهر کنندگان را کمال مطلوب استراحت داده اند، می شود. درون آخرین بند از پیشنهاد یک هفته ای راه ا
بغداد - ایرنا - همزمان با انتشار شایعاتی در خصوص احتمال قطع دوباره اینترنت به صورت سراسری در عراق، یک نهاد غیر دولتی فعال در حوزه امنیت سایبری، خسارت این کشور از محل قطع و محدودیت اینترنت در دو هفته گذشته را حدود یک میلیارد دلار تخمین زده است.
در حالی که برخی شایعات از احتمال آغاز دوباره قطع سراسری اینترنت در هفته آتی پس از مراسم اربعین بدلیل احتمال آغاز اعتراضات خیابانی در بغداد حکایت دارد، سازمان غیر دولتی "نت بلاکس" متخصص در زمینه امنیت س
سایت خبری حقوق بان- جمعی از وکلای ایرانی و عراقی در بیانیه مشترکی، دفاع مشروع و دادن پاسخی مناسب در ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس جانشین الحشد الشعبی عراق را حق محفوظ دو دولت عراق و ایران اعلام کردند.جمعی از وکلای ایرانی و عراقی در بیانیه مشترکی، دفاع مشروع و دادن پاسخی مناسب در ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس جانشین الحشد الشعبی عراق را حق  محفوظ  دو دولت عراق و ایران اعلام کردند.
 
در بیانیه مشترک جمعی از و
اربعین طوبی نویسنده: سید محسن امامیان انتشارات جمکران
اربعین طوبی : یک داستان ولی پر از ماجرا از پیرزنی در پیاده روی اربعین…
 
اربعین طوبینویسنده: سید محسن امامیانانتشارات جمکران
خلاصه:
داستان زندگی پیرزنی به نام طوبی » که در پیاده روی اربعین شرکت کرده و دارد برای نوه هایش تعریف می کند.اینکه ایرانی بوده و زن دوم شوهرش می شود و می آید عراق برای زندگی. ارتباطش با هوویش، انقلاب ایران و اتفاقات حکومت عراق و بعث و … ، مبارزات پسرش حسن و آشنای
❌پیاده سازی جنگ شیعی_شیعی در عراق
✍️با استعفای عادل عبدالمهدی، آمریکا در عراق، استراتژی جنگ شیعی_شیعی را در دستور کار قرار داده است.
✍️اکنون وضعیتی که در عراق مشاهده می شود روندی از جنگ تبلیغاتی و رسانه ای محور غربی در جهت ایجاد درگیری بین شیعیان عراق است.
✍️ایجاد درگیری شیعی_شیعی تاکنون در سه فاز اجرا شده است:
1⃣فاز اول همزمان با حمله به مراکز عصائب اهل حق توسط فتنه گران(که در پوشش اعتراضات حضور یافته بودند) شروع شد و کشورهای غربی با ج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای آباده، به نقل از نجباء ، در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی» فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با حضور در منزل آن شهید والامقام، با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کرد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین اکرم الکعبی» ضمن عرض تسلیت به صاحب البیت، با بیان خاطره‌ای، خطاب به دختر شهید سلیمانی اظهار داشت: یکبار شما را با حاج قاسم در عراق دیدم، اگر به خاطر داشته باشید وقت افطار بود. خیلی بر
 دکتر اسفندیار خدایی پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی و تجزیه حکومت عثمانی، قدرتهای اروپایی فراموش کردند یا نخواستند که کردها سرزمینی مستقل داشته باشند. امروز کردها عمدتاً در چهار کشور ترکیه، عراق، سوریه و ایران در اقلیت هستند و سالهاست که در آرزوی یک کشور مستقل کُرد نشسته‌اند. استقلال کردها به دلایل مختلف بسیار دشوار و شاید غیرممکن باشد، اما سوالی که ما اينجا مطرح می‌کنیم این است که اگر فرضاً یک کشور مستقل تشکیل بشود، آیا اوضاع آنها بهتر خ
 
این هم از غربت حزب الله ست که اعتبار و امنیت و توسعه یک حکومت را با جان فشانی و نبرد و غیرت، تضمین می کند و بعد در ازای نارسایی و ناشایستگی دولت ها و حکومت ها سیبل اعتراض ها قرار می گیرد.
بچه های عصائب اهل الحق، نقش برجسته ای در سرکوب داعش خبیث ایفا کرده و با مجاهدت خون بار خود حکومت عراق را تثبیت نمودند. حالا در اوضاع نابسمان عراق فتنه زده، اولین قربانیان آشفته بازار دولت و ملت، همین بچه های عصائب هستند. شهادتشان مبارک.
 
سلام
موقع برگشتن از سامرا، یه خانمی با همسر و پسرشون، توی ون، جلوی ما نشسته بودن. قبل از راه افتادن متوجه شدیم ایشون هم عربی صحبت میکنه هم فارسی، معلوم شد متولد بغداده! البته همسرش کورد بود.
تازه راه افتاده بودیم و قرار بود اول بریم امامزاده سید محمد. شروع کرد حرف زدن با راننده به عربی، اما یکباره گریه اش گرفت و به هق هق افتاد. همسرم که پیگیر شد، معلوم شد این بنده خدا از ایرانی هاییه که صدام سال پنجاه از عراق بیرون کرده، خودش بچه بوده اون موقع،
وحدت شیعه و سنی به ما حمله‌ی نظامی هم شد، تحریم هم شدیم، نفوذ عوامل جاسوسی هم اتّفاق افتاد، شهید هم دادیم، امّا ملّت ایران مثل کوه ایستاد و توانست خود را مستحکم و پایدار کند! امروز این شجره‌ی طیّبه -شجره‌ی طیّبه‌ی جمهوری اسلامی و ملّت ایران- شجره‌ی طیّبه‌ای است که اَصلُها ثابِتٌ وَ فَرعُها فِی السَّماء». روز‌به‌روز به فضل الهی ما پیشرفت کردیم، روز‌به‌روز قوی‌تر شدیم؛ بعد از این هم همین خواهد بود؛ و این نسخه‌ِی حرکت مسلمین و پیشرفت
زندگی نامه ناصر رزازی
خواننده. شاعرونویسنده
ناصر رزازی (به کردی: ناسر ره زازی) خواننده، شاعر و نویسنده کرد اهل ایران است که علاوه بر کار خوانندگی به تدریس زبان کردی و ترجمه و تألیف نیز می‌پردازد. وی بیشتر زندگی خود را در خارج از ایران و در کشورهای سوئد و عراق گذرانده است.
 
زندگی :
ناصر محمد امین (رزازی) (متولد 30 خرداد 1334 فرزندصالح ) خواننده، شاعر و نویسنده کردستان ایران است. او یکی از مشهورترین و  محبوبترین خوانندگان تاریخ کرد به ش
عکس آقای خامنه ای

تبلیغات

آخرین مطالب